MotorSport | 28.09.22

Nissan i NISMO ujawnia Nissana Z GT4

Kontynuując historię i legendę legendarnego samochodu sportowego, Nissan Motorsports zaprezentował dzisiaj Nissana Z GT4, opartego na zupełnie nowym Nissanie Z.

Modele wyścigowe GT4 bazują na pojazdach produkcyjnych, zmodyfikowanych pod kątem intensywnego użytkowania podczas zawodów. W tym celu dział NISMO Racing Division NMC wziął uliczną wersję nowego Z, która cieszy się uznaniem na całym świecie i dostroił silnik VR30DDTT, zoptymalizował podwozie i zawieszenie, poprawił aerodynamikę do granic obowiązujących przepisów i stworzył kokpit, który działa dla kierowców wszystkich typów. W ten sposób powstał samochód wyścigowy, który pod każdym względem jest Nissanem Z dostępnym dla entuzjastów kierowców i zagorzałych profesjonalistów.

 

Ten artykuł może Cię zainteresować >>> Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022

 

„Sporty motorowe dla Nissana są wyrazem naszej pasji i niezrównanej wiedzy. Nissan Z nadal utrzymuje swoją pozycję ekscytującego samochodu sportowego, który fascynuje kierowców dynamiką jazdy i elastycznym układem napędowym” powiedział dyrektor operacyjny Nissana Ashwani Gupta. „Jesteśmy przekonani, że ten gotowy do wyścigów Nissan Z kategorii GT4 będzie gotowy do napisania kolejnego rozdziału w ponad 50-letniej historii Nissana Z w zakresie prędkości”.

 

Nissan Z GT4 został opracowany w zakładach inżynieryjnych NISMO, podczas wielu sesji testowych, a także jako pojazd testowy, który wziął udział w 24-godzinnym wyścigu Fuji w czerwcu, a także w dodatkowych imprezach Super Taikyu Series w Motegi i nie tylko.

Szczegółowe specyfikacje pojazdów zostaną ogłoszone na targach SEMA 2022 w Stanach Zjednoczonych w dniach 1 – 4 listopada. Dostawy pojazdów rozpoczną się w pierwszej połowie 2023 roku.Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h
Wiadomości | 20.05.20

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h

Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie produkowane odtąd samochody mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. To działanie, bardziej radykalne niż prawo wielu krajów, jest elementem szerszej strategii. Jest nią walka o ograniczenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych oraz ciężko rannych do zera.

Koncepcja Team Fordzilla P1. Wideo
Wiadomości | 27.08.20

Koncepcja Team Fordzilla P1. Wideo

Ford pokazał na gamescom 2020 pierwszy pojazd zaprojektowany we współpracy producenta samochodów i graczy. Zapowiedział również, że do końca tego roku zbuduje model w skali rzeczywistej, wspierając poszukiwania przez firmę podobieństw między światem wirtualnym i rzeczywistym.

Nowy Range Rover Velar
Wiadomości | 23.09.20

Nowy Range Rover Velar

Nowy Range Rover Velar oferuje idealną równowagę między wyrafinowanym designem i inteligentną technologią, teraz z opcją łagodnych lub hybrydowych silników elektrycznych typu plug-in