MotorSport | 28.09.22

Nissan i NISMO ujawnia Nissana Z GT4

Kontynuując historię i legendę legendarnego samochodu sportowego, Nissan Motorsports zaprezentował dzisiaj Nissana Z GT4, opartego na zupełnie nowym Nissanie Z.

Modele wyścigowe GT4 bazują na pojazdach produkcyjnych, zmodyfikowanych pod kątem intensywnego użytkowania podczas zawodów. W tym celu dział NISMO Racing Division NMC wziął uliczną wersję nowego Z, która cieszy się uznaniem na całym świecie i dostroił silnik VR30DDTT, zoptymalizował podwozie i zawieszenie, poprawił aerodynamikę do granic obowiązujących przepisów i stworzył kokpit, który działa dla kierowców wszystkich typów. W ten sposób powstał samochód wyścigowy, który pod każdym względem jest Nissanem Z dostępnym dla entuzjastów kierowców i zagorzałych profesjonalistów.

 

Ten artykuł może Cię zainteresować >>> Prezentacja Nissana Z GT4 na targach SEMA 2022

 

„Sporty motorowe dla Nissana są wyrazem naszej pasji i niezrównanej wiedzy. Nissan Z nadal utrzymuje swoją pozycję ekscytującego samochodu sportowego, który fascynuje kierowców dynamiką jazdy i elastycznym układem napędowym” powiedział dyrektor operacyjny Nissana Ashwani Gupta. „Jesteśmy przekonani, że ten gotowy do wyścigów Nissan Z kategorii GT4 będzie gotowy do napisania kolejnego rozdziału w ponad 50-letniej historii Nissana Z w zakresie prędkości”.

 

Nissan Z GT4 został opracowany w zakładach inżynieryjnych NISMO, podczas wielu sesji testowych, a także jako pojazd testowy, który wziął udział w 24-godzinnym wyścigu Fuji w czerwcu, a także w dodatkowych imprezach Super Taikyu Series w Motegi i nie tylko.

Szczegółowe specyfikacje pojazdów zostaną ogłoszone na targach SEMA 2022 w Stanach Zjednoczonych w dniach 1 – 4 listopada. Dostawy pojazdów rozpoczną się w pierwszej połowie 2023 roku.MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna
Tuning | 12.01.23

MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna

Po mistrzowsku wykorzystany potencjał topowego modelu klasy kompaktowej, którym od wielu lat jest Audi RS 3, teraz trzeciej generacji, które jest dostępne jako hot hatch i limuzyna.

Premiera Maserati MC20 już 9 września. Krótkie wideo
Wiadomości | 01.09.20

Premiera Maserati MC20 już 9 września. Krótkie wideo

Maserati wkrótce zaprezentuje zupełnie nowy samochód. Supersamochód MC20 zostanie zaprezentowany 9 września. Oczekując na premierę Maserati opublikowało krótki zwiastun na swojej stronie na Facebooku.

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy
Wiadomości | 09.06.20

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy

Według Subaru, model Crosstrek zawsze był kompaktowym SUV-em o odpowiedniej wielkości, który pozwala ci robić więcej: jeździć w więcej miejsc, zabierać więcej przyjaciół, ciągnąć więcej sprzętu. Crosstrek Subaru zawsze emanował przygodą. Nowy Crosstrek będzie zawierać sportową wersję kompaktowego SUV-a, który jest jeszcze bardziej ekscytujący i zdolny, z ulepszonym silnikiem, który zapewnia większą moc, styl i bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa. Całkowicie nowy Crosstrek Sport ma standardowy 2,5-litrowy silnik SUBARU BOXER z bezpośrednim wtryskiem, standardową wodoodporną tapicerkę StarTex oraz wytrzymałą, agresywną stylistykę wewnątrz i na zewnątrz.