Elektryczne | 25.10.22

SKODA ENYAQ RS iV dołączy do oferty na polskim rynku

Seria usportowionych modeli SKODY została poszerzona o drugi w pełni elektryczny samochód ENYAQ RS iV o mocy 299 KM.


SKODA ENYAQ RS iV dołączy do oferty na polskim rynku

SKODA rozszerza swoją rodzinę aut z oznaczeniem RS o kolejny w pełni elektryczny model – ENYAQ RS iV. Podobnie jak w przypadku wersji COUPE, marka zdecydowała się na wyposażenie auta w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy systemowej 299 KM i napęd 4x4. Dzięki wyjątkowemu współczynnikowi oporu powietrza – na poziomie cw 0,265 – ENYAQ RS iV dysponuje zasięgiem do 516 kilometrów w cyklu WLTP. ENYAQ RS iV dołączy do oferty na polskim rynku, razem z wersją COUPE, do końca października br.

 

Seria usportowionych modeli SKODY została poszerzona o drugi w pełni elektryczny samochód – ENYAQ RS iV. Ten przestronny SUV wyposażony został w napęd na cztery koła i dwa silniki elektryczne o mocy systemowej 220 kW, podobnie jak ENYAQ COUPE RS iV. Sprawia to, że dwa modele z rodziny ENYAQ iV w wersji RS są najmocniejszymi pojazdami w portfolio marki.

 

Obie wersje elektrycznego SUV-a oparte są na platformie MEB Grupy Volkswagen i zjeżdżają z linii produkcyjnej w głównej fabryce SKODY w Mladej Boleslav. Jest to jedyny, poza fabrykami w Niemczech, zakład produkcyjny dla pojazdów opartych na platformie MEB w Europie. W najbliższych dniach z linii produkcyjnej zjedzie 100-tysięczny samochód z rodziny ENYAQ iV. Liczba ta obejmuje zarówno SUV-a ENYAQ iV, jak i serię ENYAQ COUPE iV we wszystkich ich wariantach, takich jak sportowe wersje RS i SPORTLINE.

 

Dynamiczny wygląd SKODY ENYAQ RS iV ze sportowym zawieszeniem w standardzie, dużymi 20- lub 21-calowymi kołami i charakterystycznymi funkcjami sprawia, że jest on łatwo rozpoznawalny jako model z gamy RS. Podobnie jest w wariancie COUPE, lokalnie bezemisyjny pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm. Akumulator o pojemności 82 kWh, wysoka wydajność energetyczna i współczynnik oporu powietrza cw 0,265 zapewniają modelowi maksymalny zasięg do 516 kilometrów w cyklu WLTP. Dzięki maksymalnej mocy ładowania 135 kW wysokonapięciowy akumulator modelu ENYAQ RS iV można naładować na stacjach szybkiego ładowania od 10% do 80% w czasie około 30 minut.

 

SKODA ENYAQ RS iV jest oparta na platformie MEB Grupy Volkswagen i, podobnie jak ENYAQ COUPE RS iV, może pochwalić się najbardziej wydajnym układem napędowym w obecnym portfolio modeli. Jeden silnik elektryczny znajduje się na osi przedniej, a drugi na osi tylnej. Model ENYAQ RS iV korzysta z napędu na wszystkie koła, z mocą wyjściową 220 kW i maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm.MINI Vision Urbanaut MPV staje się rzeczywistością
Concept Cars | 30.06.21

MINI Vision Urbanaut MPV staje się rzeczywistością

Mini pokazało swoją futurystyczną koncepcję miejskiego pojazdu w rzeczywistości, prezentując pełnowymiarowy model fizyczny.

Ford testuje geofencing. Automatyczna redukcja prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo w miastach.
Wiadomości | 11.07.22

Ford testuje geofencing. Automatyczna redukcja prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo w miastach.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41
MotorSport | 18.02.21

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Dołącz do nas podczas premiery nowego bolidu oraz zespołu. Kiedy premiera?