Elektryczne | 25.10.22

SKODA ENYAQ RS iV dołączy do oferty na polskim rynku

Seria usportowionych modeli SKODY została poszerzona o drugi w pełni elektryczny samochód ENYAQ RS iV o mocy 299 KM.


SKODA ENYAQ RS iV dołączy do oferty na polskim rynku

SKODA rozszerza swoją rodzinę aut z oznaczeniem RS o kolejny w pełni elektryczny model – ENYAQ RS iV. Podobnie jak w przypadku wersji COUPE, marka zdecydowała się na wyposażenie auta w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy systemowej 299 KM i napęd 4x4. Dzięki wyjątkowemu współczynnikowi oporu powietrza – na poziomie cw 0,265 – ENYAQ RS iV dysponuje zasięgiem do 516 kilometrów w cyklu WLTP. ENYAQ RS iV dołączy do oferty na polskim rynku, razem z wersją COUPE, do końca października br.

 

Seria usportowionych modeli SKODY została poszerzona o drugi w pełni elektryczny samochód – ENYAQ RS iV. Ten przestronny SUV wyposażony został w napęd na cztery koła i dwa silniki elektryczne o mocy systemowej 220 kW, podobnie jak ENYAQ COUPE RS iV. Sprawia to, że dwa modele z rodziny ENYAQ iV w wersji RS są najmocniejszymi pojazdami w portfolio marki.

 

Obie wersje elektrycznego SUV-a oparte są na platformie MEB Grupy Volkswagen i zjeżdżają z linii produkcyjnej w głównej fabryce SKODY w Mladej Boleslav. Jest to jedyny, poza fabrykami w Niemczech, zakład produkcyjny dla pojazdów opartych na platformie MEB w Europie. W najbliższych dniach z linii produkcyjnej zjedzie 100-tysięczny samochód z rodziny ENYAQ iV. Liczba ta obejmuje zarówno SUV-a ENYAQ iV, jak i serię ENYAQ COUPE iV we wszystkich ich wariantach, takich jak sportowe wersje RS i SPORTLINE.

 

Dynamiczny wygląd SKODY ENYAQ RS iV ze sportowym zawieszeniem w standardzie, dużymi 20- lub 21-calowymi kołami i charakterystycznymi funkcjami sprawia, że jest on łatwo rozpoznawalny jako model z gamy RS. Podobnie jest w wariancie COUPE, lokalnie bezemisyjny pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm. Akumulator o pojemności 82 kWh, wysoka wydajność energetyczna i współczynnik oporu powietrza cw 0,265 zapewniają modelowi maksymalny zasięg do 516 kilometrów w cyklu WLTP. Dzięki maksymalnej mocy ładowania 135 kW wysokonapięciowy akumulator modelu ENYAQ RS iV można naładować na stacjach szybkiego ładowania od 10% do 80% w czasie około 30 minut.

 

SKODA ENYAQ RS iV jest oparta na platformie MEB Grupy Volkswagen i, podobnie jak ENYAQ COUPE RS iV, może pochwalić się najbardziej wydajnym układem napędowym w obecnym portfolio modeli. Jeden silnik elektryczny znajduje się na osi przedniej, a drugi na osi tylnej. Model ENYAQ RS iV korzysta z napędu na wszystkie koła, z mocą wyjściową 220 kW i maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm.Nowy Jeep Compass teraz bardziej zaawansowany technologicznie i połączony
Wiadomości | 15.05.20

Nowy Jeep Compass teraz bardziej zaawansowany technologicznie i połączony

Można już składać zamówienia na nowego Jeepa Compass, zbudowany na rynek europejski w fabryce FCA Melfi we Włoszech. Nowy model jest teraz produkowany we Włoszech, dzięki czemu Jeep gwarantuje średni czas dostawy z fabryki około trzech tygodni, a jednocześnie oferuje szereg zaawansowanych przyjaznych dla użytkownika technologii, które zapewniają bardziej wydajne, wygodne i połączone codzienne wrażenia z jazdy.

De Tomaso przedstawia zupełnie nowy hipersamochód o wartości 3 milionów dolarów, P900
Super Cars | 03.12.22

De Tomaso przedstawia zupełnie nowy hipersamochód o wartości 3 milionów dolarów, P900

De Tomaso P900, będzie wyprodukowany tylko w 18 egzemplarzach i jeśli masz trochę gotówki masz szansę kupić jeden z ostatnich wolnych egzemplarzy.

Cała produkcja modelu Venom F5 Revolution Roadster, każdy od 3 mln USD, wyprzedana
Super Cars | 08.08.23

Cała produkcja modelu Venom F5 Revolution Roadster, każdy od 3 mln USD, wyprzedana

Hennessey Special Vehicles, producent hipersamochodów z siedzibą w Teksasie, prezentuje światowy debiut nowego hipersamochodu.