Super Cars | 17.06.20

Edycja McLarena 720S Le Mans świętuje 25-lecie legendarnego zwycięstwa w najsłynniejszym 24-godzinnym wyścigu na świecie

Specjalna wersja modelu 720S Le Mans z okazji 25-lecia legendarnego zwycięstwa McLarena w najsłynniejszym 24-godzinnym wyścigu na świecie


Edycja McLarena 720S Le Mans świętuje 25-lecie legendarnego zwycięstwa w najsłynniejszym 24-godzinnym wyścigu na świecie

McLaren Automotive specjalną wersją modelu 720S coupé świętuje jedno z największych osiągnięć marki w motorsporcie: zwycięstwo, podczas pierwszej próby, w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Z 50 wyprodukowanych pojazdów tylko 16 trafi do salonów w Europie.

Model 720S Le Mans został stworzony dla uczczenia 25. rocznicy zwycięstwa McLarena F1 GTR #59 (numer startowy 59) podczas tego sławnego wyścigu długodystansowego. Samochód prowadzony przez zespół w składzie: JJ Lehto, Yannick Dalmas oraz Masanori Sekiya przekroczył linię mety 18 czerwca 1995 roku. W pierwszej piątce znalazły się także trzy inne McLareny F1 GTR. Zwycięstwo to zapewniło McLarenowi miejsce w historii motorsportu jako triumfatorowi aż trzech ważnych zawodów: oprócz klasyka z Le Mans były to Mistrzostwa Świata Formuły 1 oraz Indianapolis 500.

Przenosząc supersamochód, jakim jest 720S, na nowy poziom ekskluzywności, każdy z egzemplarzy wersji Le Mans wyposażono w tabliczkę z logiem "McLaren 25 Anniversary Le Mans". Numer VIN każdego z aut zaczyna się natomiast od numeru 298, bo tyle okrążeń legendarnego toru pokonał zwycięski F1 GTR - o jedno więcej, niż najbliższy z rywali.

Klienci mogą wybierać pomiędzy kilkoma kombinacjami kolorów nadwozia i wnętrza, a każdy egzemplarz wersji Le Mans posiada następujące cechy:

Na zewnątrz:

Wybór dwóch kolorów nadwozia: McLaren Orange lub Sarthe Grey

Lakierowanie w kolorze Ueno Grey dolnych elementów bocznych powierzchni, tylnego zderzaka i dołu przedniego zderzaka

Logo “McLaren 25 anniversary Le Mans” na dole karoserii w okolicach tylnego koła 

Wlot powietrza na dachu w błyszczącym czarnym kolorze, z tylnymi elementami z poliwęglanu

Wykonane z włókna węglowego otwory wentylacyjne w przednich błotnikach

Unikalne, 5-szprychowe obręcze kół LM, odzwierciedlające design tych w F1 GTR numer startowy 59, z grawerunkiem "Le Mans"

Lakierowane na złoty kolor zaciski hamulców

Elementy karoserii w kontrastowej, błyszczącej czerni?

 

We wnętrzu:

 

Wybór dwóch czarnych wnętrz z alcantary: z akcentami w kolorach McLaren Orange lub Dove Grey

Wyścigowe fotele z włókna węglowego

Znacznik “12 o'clock steering wheel” powiązany z kolorystyką we wnętrzu

Tabliczka z logo “McLaren 25 anniversary Le Mans”

Zagłówki foteli z haftowanym logo "McLaren 25 anniversary Le Mans"

Dywaniki z "McLaren 25 anniversary Le Mans"?

W pełni funkcjonalny wlot na dachu kieruje dodatkową porcję powietrza chłodzącego układ napędowy i pomaga w odprowadzać ciepło - to świetne rozwiązanie dla szczególnych obciążeń jazdy na torze. Wykonane z włókna węglowego otwory wentylacyjne w przednich błotnikach zmniejszają siłę unoszącą wytwarzaną przez obracające się przednie koła, a przy okazji redukują wagę pojazdu.

 

Właściciele 720S Le Mans będą mogli doświadczyć zdumiewających osiągów zapewnianych przez zamontowany centralnie, 4-litrowy silnik M840T McLarena o mocy 720 KM. Podwójnie doładowana V8-ka zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 2,9 sekundy, a do 200 km/h - w 7,8 sekundy. Prędkość maksymalna auta to 341 km/h. Zbudowana z włókna węglowego konstrukcja samochodu, Monocage II, oraz zawieszenie, Proactive Chassis Control II, sprawiają, że to z jednej strony najlżejszy samochód w swoim segmencie, a z drugiej - że ma nieporównywalne możliwości prowadzenia.

 

Tak jak w przypadku każdego innego McLarena 720S, na życzenie klienta jubileuszowa wersja może zostać wyspecyfikowana w ramach MSO Defined oraz MSO Bespoke. Błyszczące wykończenie elementów z włókna węglowego o widocznym splocie obejmuje dyfuzor, górne zewnętrzne części drzwi, spojler, dachowy wlot powietrza oraz pokrywę silnika. Ponadto w ofercie znajdują się gotowe trzyelementowe zestawy takiego wykończenia: wlotów powietrza na masce, lusterek przy drzwiach oraz wlotów powietrza przy tylnych błotnikach lub przedniego splittera, dolnej części tylnego zderzaka oraz dachowego i przedniego wlotu powietrza.

 

Aby dodatkowo podkreślić związek z motorsportem i z myślą o wykorzystaniu podczas jazdy na torze, samochód może zostać wyposażony w sześciopunktowe szelki wyścigowe z tytanowym mocowaniem pochodzące z oferty MSO Defined. Z tej samej kolekcji są dostępne satynowe wykończenie otworów nawiewowych, przedłużone manetki zmiany biegów i wykończenia progów z brandingiem McLarena, a także dwa opcjonalne zestawy satynowego wykończenia elementów wnętrza wykonane z włókna węglowego o widocznym splocie.Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów
Concept Cars | 12.05.20

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów

Nowy chiński samochód elektryczny Weltmeister Maven może być najlepszym samochodem elektrycznym na świecie. Deklarowany zasięg wynosi 800 km. Dla porównania Tesla do tej pory osiągnęła wskaźnik 600 km.

Stardust specjalna edycja Genesis G90
Wiadomości | 02.07.20

Stardust specjalna edycja Genesis G90

Flagowy luksusowy sedan G90 trafi do sprzedaży 2 lipca zarówno jako model roku 2021, jak i jako model specjalny ?Stardust?. Pięćdziesiąt sztuk edycji Stardust będzie sprzedawanych tylko w Korei.

Nowe BMW serii 4 Coupe wyciekły zdjęcia przed wtorkową oficjalną premierą
Wiadomości | 01.06.20

Nowe BMW serii 4 Coupe wyciekły zdjęcia przed wtorkową oficjalną premierą

Albo go kochasz albo nienawidzisz, nowe BMW serii 4 coupe drugiej generacji. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych samochodów w mediach społecznościowych. Niestety, nie jest tak z powodu jego niesamowitej wydajności, wystawnego luksusu, a nawet dobrego wyglądu - nie, to z powodu jego masywnego grilla. (-WIDEO-)