Wiadomości | 01.03.23

Kia podbija Stany Zjednoczone odnotowując kolejne rekordy sprzedaży

Siódmy raz z rzędu miesięczny rekord sprzedaży. 24-procentowy wzrost rok do roku. Pięć modeli Kia osiągnęło najlepszy w historii wynik sprzedaży.


Kia podbija Stany Zjednoczone odnotowując kolejne rekordy sprzedaży

Rekordowa sprzedaż Kia America jest kontynuowana z najlepszą w historii sprzedażą w lutym na poziomie 60 859 sztuk. Ten kamień milowy jest następstwem najlepszej całkowitej sprzedaży detalicznej w historii firmy w 2022 roku i oznacza siódmy z rzędu miesięczny rekord sprzedaży Kia. Pięć modeli Kia – Carnival, Forte, Niro, Sportage i Telluride – odnotowało najlepszy wynik w lutym, a sprzedaż zelektryfikowanych modeli Kia wzrosła o 32 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

 

„Droga Kia do sukcesu jest kontynuowana wraz z drugim miesiącem rekordowej sprzedaży w 2023 roku i siódmym z rzędu rekordowym miesiącem ogólnie” — powiedział Eric Watson, wiceprezes ds. operacji sprzedaży Kia America. „Ponieważ nasza produkcja i poziomy zapasów stale rosną, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać popyt, jaki zbudowaliśmy na naszą pełną gamę wydajnych SUV-ów, sportowych sedanów i innowacyjnych modeli zelektryfikowanych”.

 

Oprócz rekordowej sprzedaży, różne modele Kia otrzymały kilka znaczących nagród branżowych, w tym:

 

Kia America trzeci rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce na rynku masowym w amerykańskim badaniu niezawodności pojazdów J.D. Power 2023.

 

Dziesięć modeli Kia znalazło się na liście nagród Car and Driver Editors’ Choice Awards 2023.

 

Kia Telluride z 2023 r. została wyróżniona tytułem Top Safety Pick+ przez Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). 

 

Trzy modele Kia znalazły się wśród finalistów w trzech kategoriach konkursu World Car Awards 2023.

 

Kia EV6 2022 została uznana za „Najlepszą w roku” podczas 41. dorocznej edycji konkursu MotorWeek Drivers’ Choice Awards.

 

Kia Sportage 2023 została uznana za pojazd użytkowy roku w plebiscycie AutoGuide Awards 2023.

 

Kia Niro HEV 2023 została uznana przez Cars.com za najlepszy samochód 2023 roku.Elektryczny supersamochód fantasy Polestar Synergy zaprojektowany dla Hot Wheels
Concept Cars | 07.09.23

Elektryczny supersamochód fantasy Polestar Synergy zaprojektowany dla Hot Wheels

Polestar ożywił zwycięski projekt z najnowszego konkursu Polestar Design Contest jako model w skali 1:1, zaprezentowany w Monachium podczas IAA 2023.

Dlaczego warto wybrać matowy lakier w samochodzie?
Wiadomości | 19.05.23

Dlaczego warto wybrać matowy lakier w samochodzie?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mycia Samochodów, który przypada 19 maja, marka CUPRA zwraca uwagę na coraz popularniejsze wśród polskich użytkowników auta z lakierami o matowym wykończeniu.

CUPRA przedstawiła więcej szczegółów o modelu Formentor VZ5
Wiadomości | 30.06.21

CUPRA przedstawiła więcej szczegółów o modelu Formentor VZ5

7000 sztuk o mocy 390 KM i prędkości maksymalnej 250 km/godz i tylko 999 egzemplarzy modelu w unikalnym kolorze Taiga Grey.