Wiadomości | 01.03.23

Kia podbija Stany Zjednoczone odnotowując kolejne rekordy sprzedaży

Siódmy raz z rzędu miesięczny rekord sprzedaży. 24-procentowy wzrost rok do roku. Pięć modeli Kia osiągnęło najlepszy w historii wynik sprzedaży.


Kia podbija Stany Zjednoczone odnotowując kolejne rekordy sprzedaży

Rekordowa sprzedaż Kia America jest kontynuowana z najlepszą w historii sprzedażą w lutym na poziomie 60 859 sztuk. Ten kamień milowy jest następstwem najlepszej całkowitej sprzedaży detalicznej w historii firmy w 2022 roku i oznacza siódmy z rzędu miesięczny rekord sprzedaży Kia. Pięć modeli Kia – Carnival, Forte, Niro, Sportage i Telluride – odnotowało najlepszy wynik w lutym, a sprzedaż zelektryfikowanych modeli Kia wzrosła o 32 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

 

„Droga Kia do sukcesu jest kontynuowana wraz z drugim miesiącem rekordowej sprzedaży w 2023 roku i siódmym z rzędu rekordowym miesiącem ogólnie” — powiedział Eric Watson, wiceprezes ds. operacji sprzedaży Kia America. „Ponieważ nasza produkcja i poziomy zapasów stale rosną, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać popyt, jaki zbudowaliśmy na naszą pełną gamę wydajnych SUV-ów, sportowych sedanów i innowacyjnych modeli zelektryfikowanych”.

 

Oprócz rekordowej sprzedaży, różne modele Kia otrzymały kilka znaczących nagród branżowych, w tym:

 

Kia America trzeci rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce na rynku masowym w amerykańskim badaniu niezawodności pojazdów J.D. Power 2023.

 

Dziesięć modeli Kia znalazło się na liście nagród Car and Driver Editors’ Choice Awards 2023.

 

Kia Telluride z 2023 r. została wyróżniona tytułem Top Safety Pick+ przez Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). 

 

Trzy modele Kia znalazły się wśród finalistów w trzech kategoriach konkursu World Car Awards 2023.

 

Kia EV6 2022 została uznana za „Najlepszą w roku” podczas 41. dorocznej edycji konkursu MotorWeek Drivers’ Choice Awards.

 

Kia Sportage 2023 została uznana za pojazd użytkowy roku w plebiscycie AutoGuide Awards 2023.

 

Kia Niro HEV 2023 została uznana przez Cars.com za najlepszy samochód 2023 roku.Koncepcja Team Fordzilla P1. Wideo
Wiadomości | 27.08.20

Koncepcja Team Fordzilla P1. Wideo

Ford pokazał na gamescom 2020 pierwszy pojazd zaprojektowany we współpracy producenta samochodów i graczy. Zapowiedział również, że do końca tego roku zbuduje model w skali rzeczywistej, wspierając poszukiwania przez firmę podobieństw między światem wirtualnym i rzeczywistym.

Wodorowy Hyundai NEXO bije własny rekord
Wiadomości | 20.05.21

Wodorowy Hyundai NEXO bije własny rekord

Podróż o zerowej emisji zanieczyszczeń na dystansie 887,5 km z Melbourne do Broken Hill, pokonanym na jednym zbiorniku przez pojazd napędzany wodorem.

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora
Wiadomości | 29.09.20

CUPRA rozpoczyna produkcję nowego Formentora

Pierwszy samochód specjalnie opracowany i zaprojektowany dla CUPRY, który będzie dostępny z szeroką gamą do siedmiu silników, w tym z wersjami hybrydowymi typu plug-in.