MotorSport | 19.02.21

Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021

Nowy styl wraz z barwami dla Scuderia AlphaTauri AT02! Zobacz premierę.

Scuderia AlphaTauri zaprezentowała dziś swój samochód na sezon 2021 - AT02 - w całkowicie nowym matowym niebiesko-białym kolorze, obok kierowców Pierre'a Gasly i Yuki Tsunoda. Premiera - zorganizowana w nowym salonie AlphaTauri w Salzburgu w Austrii i zaprezentowana cyfrowo - pokazała, jak ekskluzywna marka modowa Red Bulla modeluje swoją kolekcję jesień / zima 2021 oraz nowy wygląd zespołu na nadchodzący sezon Formuły 1 2021.

 

Po udanym pierwszym sezonie ścigania się w kolorach AlphaTauri, włoski zespół chce rzucić wyzwanie czołowej ultra-konkurencyjnej stawce w 2021 roku, pokładając wiarę w nowej parze. Od czasu debiutu z zespołem w 2017 roku Gasly zdobył dwa podium F1 - w tym spektakularne, dziewicze zwycięstwo na Monzie w 2020 roku - co oznacza, że ??jego doświadczenie z zespołem pozwoli mu awansować do roli lidera zespołu. Do Francuza dołączy 20-letni Tsunoda, pierwszy japoński kierowca, który ścigał się w F1 od 2014 roku. Jego awans do F1 wynika z szybkiej czterosezonowej trajektorii; od zwycięstwa w Mistrzostwach Japonii F4 2018 i zajmowania trzeciego miejsca w Mistrzostwach FIA F2 2020 do wejścia w tegoroczne rankingi najwyższego poziomu. Oczekiwania są wysokie, jeśli chodzi o jego szybki styl uczenia się, który będzie uzupełniał doświadczenie Gasly'ego.

 

Debiut na torze podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie. Test jest prekursorem bezprecedensowego harmonogramu 23 wyścigów, a w ramach przygotowań do wymagającego kalendarza obaj kierowcy spędzili czas w centrum sportowym Red Bulla, gdzie odbywały się intensywne testy sprawnościowe. „Jestem gotowy, aby przyjąć rolę lidera zespołu. Yuki jest bardzo szybkim kierowcą i pomoże nam posunąć zespół do przodu - będziemy pracować razem, aby to osiągnąć ”- powiedział Pierre Gasly. „Naprawdę wierzę, że ubiegły rok był najlepszym zespołem pod względem sposobu pracy, rozwoju, osiągów i sposobu, w jaki radził sobie w weekendy wyścigowe. Zawsze jestem głodny więcej i jestem pewien, że możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy w 2021 roku ”.

Yuki Tsunoda, który został uhonorowany nagrodą Anthoine Hubert dla najlepszego debiutanta Formuły 2 w 2020 roku, dodał: „Miałem szczęście spędzić trochę czasu ze Scuderia AlphaTauri przed sezonem, więc już rozwijam silne relacje i uczę się wiele od nich - w tym Pierre, który ma niesamowity talent. Moim głównym celem jest szybka nauka i jak najszybsze osiąganie wyników. Nie mogę się doczekać, aby zacząć ”.

 

Fani Scuderia AlphaTauri nie muszą długo czekać na wyścigową akcję: sezon Formuły 1 rozpoczyna się w Bahrain Test w dniach 12 - 14 marca, przygotowując się do pierwszej rundy, Grand Prix Bahrajnu 28 marca.Volkswagen rozpoczyna seryjną produkcje ID.4
Elektryczne | 21.08.20

Volkswagen rozpoczyna seryjną produkcje ID.4

Na linii produkcyjnej w Zwickau rozpoczyna się seryjna produkcja ID.4. W pełni elektryczny kompaktowy SUV zadebiutuje pod koniec przyszłego miesiąca.

Siedem dni do premiery Scuderia Ferrari 2021
MotorSport | 19.02.21

Siedem dni do premiery Scuderia Ferrari 2021

W tym sezonie Charles Leclerc i Carlos Sainz stanowią najmłodszą parę kierowców w zespole od 1968 roku.

Lexus NX 300h najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii
Wiadomości | 03.07.20

Lexus NX 300h najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii

Auto Trader, jedna z największych internetowych stron internetowych sprzedaży używanych i nowych samochodów w Wielkiej Brytanii, ogłosiła niedawno, że Lexus NX 300h został uznany za najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii w konkursie New Car Awards 2020.