Concept Cars | 26.06.21

Nissan JUKE Rally Tribute Concept

Aby upamiętnić 50. rocznicę zwycięstwa Nissana w Rajdzie Safari kultowym 240Z, Nissan opublikował zdjęcia, które pokazują, jak wyglądałby współczesny samochód rajdowy Nissan oparty na modelu JUKE.


Nissan JUKE Rally Tribute Concept

Produkcyjny JUKE jest naturalnym punktem wyjścia dla projektu Juke Rally Tribute Concept dzięki solidnej i podwyższonej sylwetce na drodze, z krótkimi zwisami z przodu i z tyłu, które naturalnie nadają mu wyjątkową zwinność i duże potencjalne osiągi w terenie.

 

Dzięki powiększonym nadkolom dostosowanym do opon terenowych, sylwetka pojazdu jest teraz bardziej imponująca, a dodatkowe światła zamontowane na masce i dachu podkreślają reputację JUKE Rally Tribute Concept jako konkurencyjnego samochodu terenowego.

 

Czarna maska i czarne koła JUKE Rally Tribute Concept są wizualnym hołdem dla 240Z z 1971 roku, który startował w Rajdzie Afryki Wschodniej. Te same wskazówki posłużyły również jako inspiracja dla samochodu koncepcyjnego Gripz, który Nissan zaprezentował na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2015 roku, co z kolei wpłynęło na projekt seryjnego JUKE, który został wprowadzony w 2019 roku.

 

W ramach zaangażowania Nissana w elektryfikację swojej gamy, układ napędowy Juke Rally Tribute Concept miałby być elektrycznym hybrydowym układem napędowym, zapewniającym większą wydajność, a także oferującym dodatkowy moment obrotowy w celu zwiększenia jego osiągów w każdych warunkach.

 

W 1971 roku legendarny 240Z, który odniósł zwycięstwo w wyczerpującym Rajdzie Safari w Afryce Wschodniej, był prowadzony przez Edgara Herrmanna z nawigatorem Hansem Schüllerem. Rajd był dla marki ogromnym sukcesem, a 240Z wróciły do domu na drugiej i siódmej pozycji. Co więcej, zwycięstwo było drugim z rzędu zwycięstwem marki w rajdzie.

 

Nisko zawieszony 240Z był napędzany rzędowym sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 2,4 litra i mocy 210 KM, z mocą przekazywaną na tylne koła. Zwycięski samochód został doprowadzony do porządku w 2013 roku i jest częścią kolekcji dziedzictwa Nissana, która znajduje się w Zamie, w pobliżu siedziby głównej Nissana w prefekturze Kanagawa w Japonii.SEAT zapowiedział premierę odnowionych modeli Ibiza i Arona
Wiadomości | 07.04.21

SEAT zapowiedział premierę odnowionych modeli Ibiza i Arona

Nowy SEAT Ibiza i Arona zostały zaprojektowane, by odpowiedzieć na współczesne wymogi digitalizacji i dostępności w sieci.

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage
Wiadomości | 31.05.21

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage

Zobacz wideo oraz zdjęcia całkowicie nowego Sportage piątej generacji.

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.