Premiery | 29.11.23

Dacia przedstawia trzecią generację Dustera

Całkowicie nowy Duster jest wyposażony w nowe technologie, które jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo i komfort, co najważniejsze, Duster to nadal przystępny cenowo rodzinny SUV.

Całkowicie nowy Duster to kolejny rozdział w historii modelu, który wyrósł na wyznaczającego standardy na swoim rynku i wszechstronną ikonę Dacii, zawierającą w sobie wszystko, co reprezentuje marka: Solidność i outdoor, Niezbędny, ale fajny i Ekologiczny Mądry. Duster powstał w 2010 r., w 2017 r. przeszedł pierwszy remont i wspiął się na sam szczyt, pisząc na nowo zasady dotyczące SUV-ów.

 

Duster to historia sukcesu: w swojej 13-letniej karierze zdobył ponad 40 nagród, produkcja wynosi 2,2 miliona sztuk i wciąż rośnie, a jego stale rosnąca popularność plasuje go na liście najlepiej sprzedających się SUV-ów w Europie we wszystkich segmentach w rynek detaliczny w 2022 r. Codziennie z linii produkcyjnych Dacii w Pitesti w Rumunii zjeżdża około 1000 SUV-ów Duster – czyli mniej więcej jeden co minutę!

 

SILNIEJSZY I BARDZIEJ ASERTYWNY PROJEKT
Dacia na nowo odkryła design Dustera. Nadal ma uderzający wygląd, który wyniósł na sam szczyt poprzednie generacje – zwłaszcza jego solidny, mocny charakter SUV-a – ale dzięki nowemu, charakterystycznemu designowi Dacii wypycha je wyżej, dalej i mocniej. Całkowicie nowy Duster z dumą prezentuje odnowiony design.

 

David Durand, dyrektor ds. projektowania Dacii: „Zanim w ogóle rozpoczęliśmy prace nad stylem Nowego Dustera, dopracowaliśmy jego proporcje, aby uzyskać mocną, zrównoważoną postawę. Jeśli na początku uzyskasz odpowiednie proporcje, nie będziesz potrzebować sztuczek, aby później poprawić styl”.

 

„Wszystko, co niezbędne, żadnych sztuczek”: ta filozofia Dacii ma zastosowanie do designu Nowego Dustera w takim samym stopniu, jak każdego innego modelu.

 

Projektanci zaczęli od prostych brył – kabiny, maski, błotników itp. Następnie złożyli je w przejrzystą całość, aby nadać modelowi nowoczesny, dobrze zbudowany styl, z celowo napiętymi, pewnymi siebie liniami.

Proste kształty i bryły dodają mocy projektowi – w tym ostra, pionowa twarz, ścięte osłony nadkoli, duża tylna klapa i boczne okna rozciągające się płynnie od dziobu do rufy.

Całkowicie nowy Duster jest osłonięty stylowym pasem otaczającym go dookoła: boczne osłony podwozia łączą się ze znakami rozpoznawczymi, a następnie z nadkolami, które z kolei łączą się z przednim i tylnym zderzakiem, dzięki czemu Całkowicie nowy Duster jest solidniejszy i na świeżym powietrzu niż kiedykolwiek!

 

Dziennikarz: Piotr DąmbrowskiContinental prezentuje funkcję wykrywania obecności dzieci pozostawionych w samochodzie
Wiadomości | 14.04.23

Continental prezentuje funkcję wykrywania obecności dzieci pozostawionych w samochodzie

Kiedy temperatura na zewnątrz sięga 30 stopni Celsjusza, temperatura w samochodzie może osiągnąć nawet 45 stopni w ciągu pół godziny. Może to doprowadzić do udaru cieplnego.

Jeszcze lepszy nowy Jeep Compass
Premiery | 04.06.20

Jeszcze lepszy nowy Jeep Compass

Jeszcze więcej technologii i jeszcze lepsza łączność ze światem dla nowego Jeepa Compassa Made in Europe. Po raz pierwszy Compass występuje także w konfiguracji z napędem na przednie koła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów DDCT i nowym trybem jazdy Sport.

Samochód koncepcyjny ID. 2all, elektryczny samochód Volkswagena za mniej niż 25 000 euro
Concept Cars | 15.03.23

Samochód koncepcyjny ID. 2all, elektryczny samochód Volkswagena za mniej niż 25 000 euro

Przestronny jak Golf i niedrogi jak Polo, z zasięgiem do 450 km. ID. 2all przedstawia nowy język stylistyczny Volkswagena.