Elektryczne | 01.10.22

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge ’67 jest produkowany z zupełnie nowych części, ma klasyczny wygląd, karoserię z włókna węglowego, 536 koni mechanicznych i nie tylko.


Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge Cars jest na fali. Zaczęło się od nagrody „Ikona Roku” 2022 przyznanej przez magazyn GQ, po której nastąpiła publiczna prezentacja na Salon Privé w Londynie, po czym dynamiczny debiut na światowej sławy Goodwood Festival of Speed.

 

W ramach kolejnego dużego kroku londyńska firma po raz pierwszy sprowadza swoją całkowicie nową maszynę elektryczną do Stanów Zjednoczonych. Premiera w USA odbędzie się w legendarnym Petersen Automotive Museum w Los Angeles pod koniec października, po czym nastąpi seria wydarzeń na Zachodnim Wybrzeżu i poza nią, których nagłówkiem będzie Los Angeles Auto Show w połowie listopada.

 

Ograniczony do 499 pojazdów, Charge '67 może pochwalić się mocą 536 koni mechanicznych (moc maksymalna 400 kW) i niesamowitym momentem obrotowym 1120 lb-ft (1520 Nm). Wykorzystując napęd 4iWD, aby zapewnić technologię wektorowania momentu obrotowego, pojazd elektryczny przyspieszy do 62 mil na godzinę w 3,99 sekundy i osiągnie elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 150 mil na godzinę.

 

Charge Cars to brytyjska firma z siedzibą w Londynie. Zespół składa się z doświadczonych projektantów i inżynierów motoryzacyjnych, czerpiących z doświadczenia zdobytego w wielu sektorach i na całym świecie. Światowej klasy zespół perfekcjonistów, pasjonatów samochodów i maniaków technologii opracował i montuje pierwsze samochody przy użyciu podstawowych komponentów partnera technologicznego Arrival.

 

Charge '67 jest oparty na zupełnie nowej, oficjalnie licencjonowanej karoserii Forda Mustanga. Owinięty w lekkie kompozytowe panele nadwozia, Charge '67 wyposażony jest w silniki elektryczne i akumulatory montowane w podłodze. Zespół projektowy stworzył zupełnie nowe wnętrze, a także w pełni cyfrową deskę rozdzielczą, nowe elementy zawieszenia, układ hamulcowy, a nawet oświetlenie. Wraz z elektryfikacją samochód oferuje zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, dostęp bezkluczykowy oraz system audio na zamówienie. Firma ściśle współpracowała z wieloma wiodącymi dostawcami, aby zapewnić absolutnie najwyższą jakość wszystkich komponentów.

 

„Cieszymy się, że jesteśmy w Los Angeles z naszymi partnerami, aby świętować premierę Charge '67 w Stanach Zjednoczonych. To idealne miejsce dla naszej technologii, wzornictwa i osiągów, które ożyły w tak ekscytujący sposób – powiedział Vadim Shagaleev, dyrektor generalny Charge Cars.

 

„Naprawdę wierzymy, że stworzyliśmy coś wyjątkowego w świecie pojazdów elektrycznych. To zupełnie nowa, ręcznie wykonana ikona designu, która zapewnia klientom autentyczne emocjonalne połączenie z ich samochodem. Klasyczny wygląd, najnowocześniejsza technologia i zerowa emisja mają teraz serce i duszę. A to dopiero początek dla nas w Charge Cars” – powiedział Mark Roberts, Chief Creative Officer of Charge Cars.Polestar przedstawia kolejne zdjęcie modelu Polestar 3 i potwierdza plany rozwoju
Wiadomości | 03.12.21

Polestar przedstawia kolejne zdjęcie modelu Polestar 3 i potwierdza plany rozwoju

Polestar 3, który zostanie wprowadzony na rynek w 2022 r. na nowo zdefiniuje SUV-y w erze elektrycznej i będzie produkowany w USA.

Mercedes-AMG Project ONE
Super Cars | 14.12.20

Mercedes-AMG Project ONE

Nowa kampania marketingowa z Lewisem Hamiltonem: Rekordowy mistrz świata stawia na E PERFORMANCE. Wideo

Usportowione kombi i pięciodrzwiowy hatchback. GSe jako submarka Opla powraca!
Wiadomości | 06.10.22

Usportowione kombi i pięciodrzwiowy hatchback. GSe jako submarka Opla powraca!

Firma Opel opublikowała dziś kolejne informacje oraz zdjęcia pierwszych nowych modeli GSe, Astry GSe i Astry Sports Tourer GSe.