Premiery | 05.01.22

Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV

Silverado EV to przeprojektowany, pełnowymiarowy, w pełni elektryczny pickup, opracowany od podstaw, wykorzystujący moc platformy Ultium EV GM.

Opracowany od podstaw jako w pełni elektryczny samochód ciężarowy na zaawansowanej platformie GM Ultium EV, Silverado EV oferuje przełomowe połączenie możliwości, osiągów i wszechstronności, wraz z zaawansowanymi technologiami, które mogą z czasem ewoluować pojazd. W momencie premiery Silverado EV będzie dostępny w dwóch konfiguracjach: RST First Edition i modelu WT zorientowanym na flotę. Każda z nich będzie oferować kompleksowy zestaw standardowych i dostępnych technologii bezpieczeństwa.


Nowa architektura nadwozia, która skutecznie wykorzystuje dostępny 24-modułowy zestaw akumulatorów Ultium jako część podstawowej struktury, zapewnia imponujący zasięg pojazdu. Ta strukturalna konstrukcja integruje możliwości, których klienci Silverado oczekują od pełnowymiarowego pickupa pod względem wytrzymałości, trwałości i osiągów, zapewniając jednocześnie bardziej komfortową i pewną jazdę zarówno na drodze, jak i w terenie. Dodatkowo podwozie zaprojektowano z niezależnym zawieszeniem przednim i tylnym, z mocą przekazywaną na dostępne 24-calowe koła w RST za pośrednictwem silników napędu przedniego i tylnego, które składają się na system e4WD. Automatyczne adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne umożliwia podnoszenie lub opuszczanie pojazdu do 50 mm.

 

Możliwość kierowania na cztery koła zmniejsza promień skrętu przy niższych prędkościach, zapewniając większą zwrotność na parkingach oraz poprawia prowadzenie i stabilność przy wyższych prędkościach, szczególnie podczas ciągnięcia przyczepy.

W razie konieczności można rozpocząć szybkie ładowanie pojazdu prądem stałym o mocy do 350 kW, co umożliwia zwiększenie zasięgu o około 100 mil w ciągu 10 minut na podstawie szacunków GM.

W połączeniu z dostępnym dodatkowym paskiem zasilającym, system ładowania PowerBase Silverado EV oferuje do 10 gniazd, aby zapewnić łącznie 10,2 kW całkowicie energii elektrycznej dla niezliczonych potrzeb w miejscu pracy lub rekreacji, w tym zasilania domu wymaganym sprzętem. Silverado EV jest również w stanie naładować inny pojazd elektryczny za pomocą dostępnego dodatkowego przewodu ładującego, dzieląc się jego mocą w razie potrzeby.

 

Proporcje zewnętrzne i nawierzchnia podkreślają możliwości i sportowe osiągi ciężarówki. Konstrukcja przodu została tak wyrzeźbiona, aby skutecznie kierować powietrze w dół nadwozia, znacznie zmniejszając opór i turbulencje. W rezultacie szacuje się, że Silverado EV WT ma jeden z najniższych współczynników oporu wśród wszystkich dostępnych na rynku pełnowymiarowych pickupów, co pozwala uzyskać imponujący zasięg. Silverado EV będzie oferowany wyłącznie w modelach Crew Cab, z krótszym zwisem przednim, który nadaje ciężarówce bardziej agresywną postawę, większą przestronność i poprawia widoczność do przodu. Drugi rząd jest przesunięty do tyłu, co oznacza, że pasażerowie o wzroście powyżej 6 stóp będą czuć się komfortowo bez względu na to, gdzie siedzą.Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne
Elektryczne | 19.10.20

Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne

EQC 4x4? to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road.

Mercedes EQB świętuje światową premierę w Szanghaju
Elektryczne | 17.04.21

Mercedes EQB świętuje światową premierę w Szanghaju

Światowy debiut EQB podczas Nocy EQ w Szanghaju nastąpi w przeddzień pierwszego dnia prasowego targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2021.

Bentley Continental GT PIKES PEAK w limitowanej edycji 15 egzemplarzy
Tuning | 21.08.20

Bentley Continental GT PIKES PEAK w limitowanej edycji 15 egzemplarzy

W 2019 roku, Bentley Continental GT pobił rekord Pikes Peak, ustanawiając lepszy czas o nieco ponad osiem sekund. Teraz Bentley zdecydował się zrobić 15 egzemplarzy specjalnej edycji Continental GT i nazwał je Pikes Peak Continental GT