MotorSport | 08.11.20

Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza

Najlepsi z Ferrari w sobotnich kwalifikacjach na Monzie wystartują z czwartego rzędu w ostatnim wyścigu serii Endurance mistrzostw Włoch GT.


Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza

Najlepsi z Ferrari w sobotnich kwalifikacjach na Monzie wystartują z czwartego rzędu w ostatnim wyścigu serii Endurance mistrzostw Włoch GT. Podczas sesji, w której Balance of Performance pokazało pewną różnicę między samochodami Maranello a ich rywalami, załogi za kierownicą 488 GT3 Evo 2020 stworzyły jednak warunki do atakującego wyścigu w ostatnim trzygodzinnym wyścigu serii.

 

>>> TEN ARTYKUŁ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 22.04.2021.

>>> Nowa limitowana edycja Ferrari 812 Superfast V12, 830 KM przy 9500 obr/min

 

Q1. W pierwszej sesji Alessio Rovera zmierzył się z 5793-metrowym Autodromo Nazionale w jedynym 488 GT3 Evo 2020 rywalizującym w klasie Pro. Włoch uzyskał drugi najlepszy czas (trzeci w klasyfikacji generalnej) z wynikiem 1: 47.383, podczas gdy samochody Ferrari Pro Am były wolniejsze, z Daniele Di Amato dziewiątym w klasyfikacji i trzecim w klasie, przed Mattią Michelotto, piątym i Simonem Mannem, szóstym. .

 

Q2. W drugiej sesji kwalifikacyjnej Matteo Cressoni był najszybszym z Ferrari, ustanawiając najlepszy czas wśród załóg Pro Am na poziomie 1: 47,818, co zapewniło mu czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Giorgio Roda zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i szóste wśród zawodowców, wyprzedzając Matteo Greco w 488 GT3 Evo 2020 w Easy Race na dziewiątym i jedenastym Alessandro Vezzoni.

 

Q 3. W trzeciej i ostatniej sesji, mimo że samochody Maranello osiągnęły najlepszy wynik na torze Lombard 1: 47.374, Antonio Fuoco zajął piąte miejsce w klasie Pro i szóste w klasyfikacji generalnej. W klasie Pro Am Di Amato był najszybszym z załóg Ferrari z trzecim najlepszym czasem w klasie i ósmym w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Sean Hudspeth i Simon Mann ukończyli piętnastominutową sesję na piątej i szóstej pozycji w klasie.

 

Na starcie, wyznaczonym na podstawie sumy czasów uzyskanych w poszczególnych sesjach, zobaczymy Ferrari no. 71 AF Corse, załoga Roda, Rovera i Fuoco, wystartowała z siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej i szóstej w klasie Pro. Czwarte miejsce w klasie i dziesiąte w klasyfikacji generalnej przypadło duetowi RS Racing składającemu się z Di Amato i Vezzoni, a następnie trio Easy Race składające się z Sean Hudspeth, Mattia Michelotto i Matteo Greco, którzy będą dzielić szósty rząd z inną załogą AF Corse, Mann i Cressoni. .Po ponad dwóch dekadach Ford wraca do Formuły 1
MotorSport | 04.02.23

Po ponad dwóch dekadach Ford wraca do Formuły 1

Kultowy amerykański producent samochodów powraca do Formuły 1 jako strategiczny partner techniczny panujących mistrzów Red Bull Powertrains.

Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji.
Tuning | 05.10.22

Ford przedstawił dziś ostatnią z edycji specjalnych Forda GT trzeciej generacji.

Ford GT LM Edition 2022 świętuje światowy sukces Forda GT jako jedynego w Ameryce supersamochodu, który wygrał Le Mans, wygrywając w 2016 r.

Wkrótce premiera: nowy Jeep Renegade i Compass 4xe Plug-In Hybrid
Wiadomości | 26.05.20

Wkrótce premiera: nowy Jeep Renegade i Compass 4xe Plug-In Hybrid

Nadchodzi nowy hybrydowy Jeep Renegade oraz Jeep Compass w wersji 4xe Plug-In Hybrid. Już 4 czerwca będziemy świadkami premiery online. Zobacz co nowego przygotowała marka Jeep i odkryj ich naelektryzowane dusze oraz ewolucję legendy, wyposażoną w technologię plug-in zapewniającą dużą wydajność miejską i niskie zużycie paliwa. Jeep 4xe to więcej Jeep-a niż kiedykolwiek. Z informacji podanej przez producenta sprzedaż pojazdów planowana jest na pierwszą połowę 2020 roku.