MotorSport | 04.01.21

Aston Martin Formula One Team po 60 latach powraca na tor

Rozpoczyna się nowa era, gdy brytyjski producent samochodów luksusowych powraca do wyścigów Grand Prix. Debiut podczas Grand Prix w Melbourne w Australii 21 marca.

Po raz pierwszy od sześciu dekad nazwa Aston Martin powraca do wyścigów Grand Prix. Aston Martin Formula One Team zadebiutuje w wyścigu w Melbourne w Australii 21 marca 2021 r., Oznaczając powrót do rywalizacji najlepszych samochodów jednomiejscowych dla tego producenta samochodów luksusowych.

 

(Aktualizacja 03.03.2021. Premiera - Aston Martin Cognizant Formula One Team prezentuje oszałamiający nowy bolid AMR21)

 

Brytyjska marka odniosła w ostatnich latach wielki sukces w wyścigach samochodów sportowych, czego dowodem są liczne zwycięstwa w klasach w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a teraz nadszedł czas, aby Aston Martin zaangażował się w najsłynniejszą ze wszystkich aren sportów motorowych: Formułę 1.

 

Aston Martin rozumie siłę Formuły 1, jeśli chodzi o świadomość marki. Wiele pracy zostało już wykonane dzięki tytułowemu sponsorowaniu Red Bull Racing przez firmę, ale Aston Martin przeniesie to teraz na nowy poziom, dołączając do elity F1 jako producent.

 

Lawrence Stroll, prezes wykonawczy Aston Martin Lagonda, powiedział: „Formuła 1 to niezwykle potężna platforma, która odegra kluczową rolę w ogólnej strategii Aston Martina, dążąc do dalszego rozwoju firmy. Jest to prawdziwie globalny sport z ogromną publicznością, który naszym zdaniem może pomóc ożywić markę i jeszcze bardziej zwiększyć jej atrakcyjność na całym świecie. To marka, która już odniosła ogromny sukces w międzynarodowych sportach motorowych na najwyższym poziomie, takich jak 24-godzinny wyścig Le Mans - a teraz mamy okazję napisać nową stronę w podręcznikach historii. To niezwykle ekscytująca perspektywa dla każdego miłośnika marki Aston Martin, dla fanów Formuły 1 i samego sportu ”.

 

Aston Martin Formula One Team zabierze wielką brytyjską markę do nowych widzów na całym świecie. Sprowadzając fanów bezpośrednio do serca zespołu, stanie się zespołem dla wszystkich, docierając do nowych odbiorców w tym szybko zmieniającym się świecie, ale zawsze pamiętając o lojalności zagorzałych fanów wyścigów. Droga zespołu do startu będzie widoczna na wszystkich kanałach mediów społecznościowych zespołu Formuły 1 Aston Martin oraz na zupełnie nowej stronie internetowej.

 

W lutym zespół pokaże swój samochód F1 2021 i malowanie, w tym czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Sebastian Vettel i wielokrotny zdobywca podium Grand Prix, Lance Stroll.

 

Otmar Szafnauer, dyrektor generalny i szef zespołu, powiedział: „Mieliśmy prawie rok przygotowań, aby osiągnąć ten punkt i naprawdę nie możemy się doczekać reakcji, kiedy w końcu ujawnimy naszą nową tożsamość jako zespołu Formuły 1 Astona Martina. Reprezentowanie tak kultowej marki to ogromny przywilej dla każdego członka zespołu. Zdobyliśmy zasłużoną reputację dzięki uderzaniu ponad naszą wagą, więc jesteśmy przekonani, że możemy być dumni z nazwy Aston Martin od samego początku. To początek nowej podróży i wyczuwam dodatkową energię w zespole, z determinacją, by poprawić wyniki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z jednymi z najbardziej kreatywnych umysłów w branży, mentalnością prawdziwych zawodników i duchem „da radę”, który służył nam tak dobrze przez lata, mamy wszelkie powody, by ekscytować się przyszłością ”

To będzie historyczny i wzruszający moment, gdy dwa samochody Aston Martin Formuły 1 staną na starcie w Melbourne, przywracając luksusową markę do wyścigów Grand Prix po raz pierwszy od 60 lat i rozpoczynając nową erę dla naprawdę wielkiej brytyjskiej marki. .Całkowicie nowy Nissan Pathfinder
Premiery | 05.02.21

Całkowicie nowy Nissan Pathfinder

Trzydzieści pięć lat po premierze oryginalnego modelu Pathfinder powrócił do swoich surowych korzeni.

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22
Super Cars | 28.03.23

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22

Donkervoort potwierdził, że doda kolejne 25 samochodów do limitowanej serii produkcyjnej wyprzedanego już modelu F22, ponieważ popyt na zupełnie nowy supersamochód wciąż rośnie.

Hyundai RN22e, wizja sportowego samochodu elektrycznego marki N ujrzała światło dzienne
MotorSport | 07.10.22

Hyundai RN22e, wizja sportowego samochodu elektrycznego marki N ujrzała światło dzienne

RN22e, oparty na modelu IONIQ 6 to więcej niż laboratorium na kołach to esencja doświadczeń sportów motorowych submarki N od Hyundaia.