MotorSport | 04.01.21

Aston Martin Formula One Team po 60 latach powraca na tor

Rozpoczyna się nowa era, gdy brytyjski producent samochodów luksusowych powraca do wyścigów Grand Prix. Debiut podczas Grand Prix w Melbourne w Australii 21 marca.

Po raz pierwszy od sześciu dekad nazwa Aston Martin powraca do wyścigów Grand Prix. Aston Martin Formula One Team zadebiutuje w wyścigu w Melbourne w Australii 21 marca 2021 r., Oznaczając powrót do rywalizacji najlepszych samochodów jednomiejscowych dla tego producenta samochodów luksusowych.

 

(Aktualizacja 03.03.2021. Premiera - Aston Martin Cognizant Formula One Team prezentuje oszałamiający nowy bolid AMR21)

 

Brytyjska marka odniosła w ostatnich latach wielki sukces w wyścigach samochodów sportowych, czego dowodem są liczne zwycięstwa w klasach w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a teraz nadszedł czas, aby Aston Martin zaangażował się w najsłynniejszą ze wszystkich aren sportów motorowych: Formułę 1.

 

Aston Martin rozumie siłę Formuły 1, jeśli chodzi o świadomość marki. Wiele pracy zostało już wykonane dzięki tytułowemu sponsorowaniu Red Bull Racing przez firmę, ale Aston Martin przeniesie to teraz na nowy poziom, dołączając do elity F1 jako producent.

 

Lawrence Stroll, prezes wykonawczy Aston Martin Lagonda, powiedział: „Formuła 1 to niezwykle potężna platforma, która odegra kluczową rolę w ogólnej strategii Aston Martina, dążąc do dalszego rozwoju firmy. Jest to prawdziwie globalny sport z ogromną publicznością, który naszym zdaniem może pomóc ożywić markę i jeszcze bardziej zwiększyć jej atrakcyjność na całym świecie. To marka, która już odniosła ogromny sukces w międzynarodowych sportach motorowych na najwyższym poziomie, takich jak 24-godzinny wyścig Le Mans - a teraz mamy okazję napisać nową stronę w podręcznikach historii. To niezwykle ekscytująca perspektywa dla każdego miłośnika marki Aston Martin, dla fanów Formuły 1 i samego sportu ”.

 

Aston Martin Formula One Team zabierze wielką brytyjską markę do nowych widzów na całym świecie. Sprowadzając fanów bezpośrednio do serca zespołu, stanie się zespołem dla wszystkich, docierając do nowych odbiorców w tym szybko zmieniającym się świecie, ale zawsze pamiętając o lojalności zagorzałych fanów wyścigów. Droga zespołu do startu będzie widoczna na wszystkich kanałach mediów społecznościowych zespołu Formuły 1 Aston Martin oraz na zupełnie nowej stronie internetowej.

 

W lutym zespół pokaże swój samochód F1 2021 i malowanie, w tym czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Sebastian Vettel i wielokrotny zdobywca podium Grand Prix, Lance Stroll.

 

Otmar Szafnauer, dyrektor generalny i szef zespołu, powiedział: „Mieliśmy prawie rok przygotowań, aby osiągnąć ten punkt i naprawdę nie możemy się doczekać reakcji, kiedy w końcu ujawnimy naszą nową tożsamość jako zespołu Formuły 1 Astona Martina. Reprezentowanie tak kultowej marki to ogromny przywilej dla każdego członka zespołu. Zdobyliśmy zasłużoną reputację dzięki uderzaniu ponad naszą wagą, więc jesteśmy przekonani, że możemy być dumni z nazwy Aston Martin od samego początku. To początek nowej podróży i wyczuwam dodatkową energię w zespole, z determinacją, by poprawić wyniki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z jednymi z najbardziej kreatywnych umysłów w branży, mentalnością prawdziwych zawodników i duchem „da radę”, który służył nam tak dobrze przez lata, mamy wszelkie powody, by ekscytować się przyszłością ”

To będzie historyczny i wzruszający moment, gdy dwa samochody Aston Martin Formuły 1 staną na starcie w Melbourne, przywracając luksusową markę do wyścigów Grand Prix po raz pierwszy od 60 lat i rozpoczynając nową erę dla naprawdę wielkiej brytyjskiej marki. .Całkowicie nowa Honda HR-V
Premiery | 04.04.22

Całkowicie nowa Honda HR-V

Całkowicie nowa Honda HR-V debiutuje z czystym, sportowym i wyrazistym wyglądem zewnętrznym na rok 2023, z odważnym nowym grillem, dłuższą maską i elegancką linią dachu.

Całkowicie nowa Kia Sportage
Premiery | 01.09.21

Całkowicie nowa Kia Sportage

Premiera online pierwszej wyłącznie europejskiej wersji Sportage w jej 28-letniej historii, również jako wersja hybrydowa typu plug-in. Na żywo podczas IAA Mobility w Monachium.

Toyota bZ Compact SUV Concept zaprezentowana w USA
Concept Cars | 19.11.22

Toyota bZ Compact SUV Concept zaprezentowana w USA

Koncepcyjny kompaktowy SUV Toyota bZ został zaprezentowany w Los Angeles, gdzie swoją światową premierą rozpoczął tegoroczne Los Angeles Auto Show.