MotorSport | 03.03.21

Aston Martin Cognizant Formula One prezentuje oszałamiający nowy bolid AMR21

Powrót ultra-luksusowej marki po 61 latach na szczyt sportów motorowych.

Aston Martin powrócił na szczyt światowego sportu motorowego po tym, jak zespół Aston Martin Cognizant Formula One z dumą ujawnił w środę swojego kandydata do Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 ™ w 2021 roku. Oszałamiający nowy AMR21 zwiastuje początek naprawdę znaczącego rozdziału w 108-letniej historii marki i niesie nadzieje fanów wyścigów na całym świecie przed debiutem w Grand Prix Bahrajnu w tym miesiącu.


 
Nowy samochód Aston Martin Cognizant Formula One Team po raz pierwszy od ponad 60 lat przywraca brytyjskiej ultra-luksusowej marce na szczyt światowych sportów motorowych. Został on zaprezentowany dzisiaj, podczas długo oczekiwanej, wciągającej wirtualnej premiery przed globalną publicznością. Opisany przez prezesa Aston Martina, Lawrence'a Strolla, jako „ważne wydarzenie w historii motoryzacji”, nowy pretendent będzie pierwszym fabrycznym samochodem Formuły 1, który będzie nosił słynne skrzydła od czasu, gdy DBR5 Maurice'a Trintignanta przekroczył linię mety na torze Silverstone w 1960 roku.

 

AMR21, który ma ścigać się w tym sezonie przez czterokrotnego mistrza świata F1TM Sebastiana Vettela (DE) i wschodzącą gwiazdę Lance Stroll (CA), ma uderzającą barwę Aston Martin Racing Green w uznaniu tradycyjnych barw wyścigowych Aston Martin i wspaniałej spuścizny sportowej. Jest również przystrojony przez wielu globalnych partnerów, na czele z amerykańskim gigantem IT Cognizant, a obudowa ma purpurowy pasek na boku w nawiązaniu do BWT, wieloletniego partnera zespołu.


 
Dzisiejsze wydarzenie zwróciło również uwagę na energetyzującą zmianę w Aston Martin, ponieważ zespół ma stać się globalną wizytówką inżynierii i wydajności marki. Rzeczywiście, nowy obiekt o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych będzie uzupełniał istniejącą fabrykę Aston Martin F1TM w Silverstone, gdy zostanie ukończony w drugiej połowie 2022 r., A zespół jest dobrze przygotowany, aby stać się laboratorium innowacji, które będzie napędzać przyszłe technologie samochodów drogowych marki. Obejmują one zestaw samochodów sportowych z silnikiem umieszczonym centralnie, inspirowanych Astonem Martinem Valkyrie, który będzie miał kluczowe znaczenie w portfolio produktów przez następną dekadę.


 
Być może nie było go w F1 przez 61 lat, ale konkurencyjność Aston Martina pozostaje nienaruszona - firma została założona przez Lionela Martina i Roberta Bamforda w 1913 r., A jej głównym celem były sporty motorowe. W przyszłym roku minie 100 lat od debiutu Aston Martina w Grand Prix (we Francji w 1922 r.), A marka odniosła trwały sukces w wyścigach samochodów sportowych, w tym zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1959 r. Niedawno Aston Martin został zwycięzcą dwóch klas w Vantage GTE w zeszłorocznym wyścigu w La Sarthe i jest aktualnym mistrzem GT FIA World Endurance Manufacturers.

 

Nowy AMR21, napędzany turbodoładowanym silnikiem Mercedes-AMG F1 M12 E Performance z hybrydowym odzyskiem energii, po raz pierwszy jedzie na Silverstone podczas dnia promocyjnego 4 marca 2021 r., Zanim rozpocznie pełny program testów w Bahrajnie. w dniach 12-14 marca.Lexus zainspirowany sztuką Manga
Wiadomości | 24.04.20

Lexus zainspirowany sztuką Manga

Samochody Lexusa uciekają ziejącego ogniem smoka, zatrzymują się na spokojnym brzegu morza i uciekają z eksplodującego miasta w serii dzieł sztuki, które celebrują współczesny styl i dziedzictwo kulturowe japońskiej mangi.

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120
MotorSport | 12.03.21

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120

Skoda Motorsport świętuje 120. rocznicę debiutu w sportach motorowych specjalną limitowaną edycją modelu Fabia.

Nowy Hyundai Elantra N
Wiadomości | 19.04.23

Nowy Hyundai Elantra N

Hyundai aktywnie wzmacnia swoją konkurencyjność na rynku chińskim, prezentując zaawansowane technologie swojej wysokowydajnej marki N na targach Auto Shanghai 2023.