Premiery | 28.03.23

Całkowicie nowy Renault Espace

Renault prezentuje model Espace szóstej generacji, nowy klimatyczny SUV dla 5 lub 7 osób, który dołączy do gamy liderów marki w segmentach C i D.

W 1983 roku Renault zaprezentowało pojazd, który słusznie można nazwać pierwszym samochodem na całe życie, Renault Espace. Był pionierski, często naśladowany, nigdy nie miał sobie równych i przez pięć pokoleń zyskał status ikony.

 

Renault prezentuje teraz Całkowicie nowy Espace, nowy samochód dostawczy z miejscami dla 5 lub 7 osób, który dołączy do gamy liderów marki w segmentach C i D.

 

Espace zapoczątkował rewolucję, zapoczątkował wizję przyszłości i nigdy nie przestał zmieniać się z duchem czasu. Dzisiejszy zupełnie nowy Espace ma klimat SUV-a oraz atletyczną i elegancką stylistykę, a wykończenie Esprit Alpine dodaje sportowego charakteru. Pozostał wierny swojemu 5- lub 7-osobowemu DNA przewoźnika osób na dalekie odległości i nadal jest najbardziej przestronnym modelem w gamie Renault. Wybór wyrafinowanych materiałów i wykończeń dodaje klasy temu najwyższej klasy i jasnemu wnętrzu dzięki przeszklonemu dachowi o powierzchni ponad 1 m2, jednemu z największych na rynku.

 

Całkowicie nowy Espace jest również najnowocześniejszy i pełen zaawansowanych technologii w części wypoczynkowej i pod maską. Posiada wszystkie funkcje łączności, których potrzebuje kierowca i pasażerowie, i kontroluje swój wpływ na środowisko. Jego wymiary zewnętrzne są mniejsze, jest o 215 kg lżejszy od swojego poprzednika i jest wyposażony w ultrawydajny, w pełni hybrydowy układ napędowy E-Tech o mocy 200 KM. Jego wzorowo niskie zużycie paliwa (4,6 litra na 100 km) zapewnia zasięg do 1100 km, a akumulator nie wymaga żadnego ładowania. Najbardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa nowy Espace emituje zaledwie 104 gramy CO2 na kilometr.

 

Jest zbudowany na specjalnie zaprojektowanej przez Alliance platformie CMF-CD i jest wyposażony w 32 systemy wspomagające kierowcę. MULTI-SENSE i 4CONTROL Advanced, system kierowania czterema kołami Renault, przenoszą przyjemność z jazdy na wyższy poziom.

 

Zamówienia na zupełnie nowego Espace rozpoczną się wiosną 2023 roku.Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy
Wiadomości | 20.07.21

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy

Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży Lamborghini Urus osiągnął niezwykły próg 15 000 wyprodukowanych samochodów.

CUPRA przedstawiła więcej szczegółów o modelu Formentor VZ5
Wiadomości | 30.06.21

CUPRA przedstawiła więcej szczegółów o modelu Formentor VZ5

7000 sztuk o mocy 390 KM i prędkości maksymalnej 250 km/godz i tylko 999 egzemplarzy modelu w unikalnym kolorze Taiga Grey.

Prototypy całkowicie elektrycznego Porsche Macan na testach drogowych
Wiadomości | 10.05.21

Prototypy całkowicie elektrycznego Porsche Macan na testach drogowych

Dobrze zakamuflowane prototypy kompaktowego SUV-a nowej generacji po raz pierwszy wyruszają poza teren Porsche.