Premiery | 16.11.23

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023

Hyundai zaprezentował dziś zupełnie nowego Santa Fe z koncepcją rozwoju „Otwarty na więcej”, skupioną wokół nowej, szerszej pokrywy bagażnika i przestronnego wnętrza.

Szeroka klapa tylna Santa Fe płynnie łączy jego wnętrze z otoczeniem, poszerzając codzienne doświadczenia pasażerów. Powierzchnia pokrywy bagażnika, niegdyś przeznaczona wyłącznie do przechowywania, teraz rozszerza swoje zastosowanie do funkcji tarasu, aby bez wysiłku cieszyć się otoczeniem zewnętrznym pojazdu. Hyundai Motor Manufacturing, LLC (HMMA) przeznaczył 190 milionów dolarów na nową inwestycję na modernizację oprzyrządowania i wyposażenia w celu przygotowania do produkcji zupełnie nowego Santa Fe piątej generacji. Model Santa Fe 2.5T 2024 trafi do sprzedaży w marcu 2024 roku, a model Hybrid – wiosną.

 

Widok z przodu Santa Fe robi odważne wrażenie dzięki podwyższonej, płaskiej linii maski, charakterystycznym reflektorom w kształcie litery H i precyzyjnie wykonanym błotnikom. Reflektory w kształcie litery H i dolna falbana przednia czerpią inspirację z nowego, płaskoprofilowego logo Hyundaia, nadając odważny, charakterystyczny wizerunek. Nowy, dłuższy rozstaw osi dodaje wyrafinowania, z czystą rzeźbą boków uzupełnioną bardziej płaską linią dachu, dużymi błotnikami, solidnymi nadkolami, krótszym zwisem przednim i dostępnymi 21-calowymi felgami aluminiowymi. Z tyłu szerszy otwór bagażnika zapewnia stabilność, wykorzystując prostsze, rzeźbione detale powierzchni. Tylne lampy w kształcie litery H, podobnie jak reflektory, harmonizują i uzupełniają widok z przodu, zapewniając czyste, atrakcyjne oświetlenie pod każdym kątem. Nowa, szeroka pokrywa bagażnika jest prawie o sześć cali szersza niż w Santa Fe poprzedniej generacji.

 

Santa Fe 2024 jest dostępny z dwiema mocnymi i wydajnymi opcjami układu napędowego. Standardowy układ napędowy to 2,5-litrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem (rodzina silników Theta III) współpracujący z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów o szacunkowej mocy 277 KM przy 5800 obr./min i szacunkowym momencie obrotowym 311 Nm. @ 1700 – 4000 obr./min.

Kupującym dbającym o środowisko, 1,6-litrowa hybryda z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem (rodzina silników Gamma III) połączona z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów zapewnia szacunkową łączną moc silnika i silnika na poziomie 232 KM i szacunkowy moment obrotowy 271 Nm .

 

 Zupełnie nowy Nissan Rogue
Premiery | 16.06.20

Zupełnie nowy Nissan Rogue

Kiedy Nissan zaczął projektować 2021 Rogue, najlepiej sprzedający się model w największym segmencie branży, firma skoncentrowała się na zapewnieniu funkcjonalności, elastyczności, technologii i bezpieczeństwa, które mają po prostu ułatwić życie.

Nissan wprowadził dziś na rynek japoński model Fairlady Z NISMO
Super Cars | 01.08.23

Nissan wprowadził dziś na rynek japoński model Fairlady Z NISMO

Nowe modele odzwierciedlają pasję Nissana do dostarczania innowacji i ekscytacji w ramach długoterminowej wizji Nissan Ambition 2030.

Mercedes-AMG Driving Performance
Tuning | 31.03.21

Mercedes-AMG Driving Performance

Doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.