Tuning | 20.01.23

Kindred Camaro LS, styl z 1969 roku połączony z możliwościami XXI wieku

Zbudowany z oryginalnego modelu Chevroleta Camaro z 1969 roku, wyposażony w wolnossący silnik V8 o mocy 480 KM, Kindred Camaro LS zostanie wystawiony na aukcję za 149 000 dolarów.


Kindred Camaro LS, styl z 1969 roku połączony z możliwościami XXI wieku

Kindred Camaro LS -Muscle car o potężnej mocy dla codziennej jazdy samochodem.

 

Kindred Camaro LS został zaprojektowany tak, aby był całkowicie przystępny, oferując nowoczesną moc i osiągi w pakiecie, który czyni go idealnym codziennym kierowcą. Napędzany sprawdzonym silnikiem General Motors LS3 V8 o mocy szacowanej na 480 koni mechanicznych i momencie obrotowym 475 Nm, Camaro LS jest standardowo wyposażony w 6-biegową automatyczną skrzynię biegów i dźwignię zmiany biegów w kształcie podkowy, z dostępną 6-biegową manualną skrzynią biegów Tremec T56 jako opcja.

 

Podobnie jak Camaro LT, LS jest wyposażony we wspomagane hamulce tarczowe: 6-tłoczkowe zaciski ściskające 13-calowe tarcze z przodu oraz 4-tłoczkowe zaciski i 12-calowe tarcze z tyłu. Hamulce te znajdują się za 17-calowymi aluminiowymi kołami rajdowymi z 5 szczelinami, które mają 8 cali szerokości z przodu i 9 cali szerokości z tyłu. Camaro LS jest wyposażony w letnie opony Falken Azenis FK510 o bardzo wysokich osiągach. Ulepszenia podwozia obejmują 4-wahaczowe tylne zawieszenie z drążkiem Panharda i pojedynczo regulowane sprężyny gwintowane we wszystkich czterech rogach.

 

Camaro LS ma swój własny charakterystyczny wygląd. Znaczek LS znajduje się w widocznym miejscu pośrodku standardowej osłony chłodnicy z odsłoniętymi reflektorami LED. Oferowanych jest pięć standardowych kolorów, ze standardowym paskiem hokejowym, który dodaje kontrastu i wizualnego zainteresowania znajomemu profilowi. Chromowane zderzaki dodają połysku przodowi i tyłowi, a wygląd dopełnia pakiet aerodynamiczny w stylu OEM. (Original Equipment Manufacturer, OEM, dosłownie „producent oryginalnego wyposażenia”)

 

Wewnątrz Camaro LS wita pasażerów wygodnymi przednimi i tylnymi siedzeniami w pepitkę w oryginalnym stylu, drewnianą kierownicą MOMO Indy oraz zestawem wskaźników na konsoli środkowej.Lightyear jako pierwsza firma rozpoczyna seryjną produkcję pojazdu napędzanego energią słoneczną
Wiadomości | 30.11.22

Lightyear jako pierwsza firma rozpoczyna seryjną produkcję pojazdu napędzanego energią słoneczną

Firma planuje produkować jeden samochód tygodniowo i sukcesywnie zwiększać skalę produkcji w pierwszym kwartale 2023 roku.

Aptera Launch Edition, pojazd elektryczny, który porusza się wykorzystując moc słońca
Elektryczne | 31.01.23

Aptera Launch Edition, pojazd elektryczny, który porusza się wykorzystując moc słońca

Dzięki własnej technologii solarnej, jest zintegrowana z pakietem ładowania słonecznego, pozwala jeździć przez tygodnie, a nawet miesiące, bez konieczności podłączania do ładowania.

Le Grand Rendez-Vous krótki film od Ferrari
Wiadomości | 15.06.20

Le Grand Rendez-Vous krótki film od Ferrari

Świętowanie początku powrotu do normalności w Monako, gdzie pandemia spowodowała anulowanie jednego z najbardziej kultowych Grand Prix kalendarza F1. Krótki film Claude'a Leloucha, opowiada o niezwykłym spotkaniu, które w tym roku zastąpiło jedno z ulubionych corocznych wydarzeń sportów motorowych.