Wiadomości | 26.07.23

Zenvo Automotive przedstawia najmocniejszy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12

6,6-litrowy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12 z systemem flex fuel generuje co najmniej 1250 KM plus dodatkowe 600 KM elektrycznego napędu hybrydowego co daje nowej Aurorze łączną moc 1850 KM


Zenvo Automotive przedstawia najmocniejszy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12

Zenvo Automotive rozpoczyna serię głośnych partnerstw handlowych, ogłaszając swój całkowicie nowy silnik V12, budowany we współpracy z MAHLE Powertrain. To nie jest silnik wyścigowy przystosowany do jazdy po drogach, to silnik drogowy opracowany dla Zenvo Aurora, który zapewni naprawdę wyjątkowe wrażenia z ekscytującymi osiągami.

 

Unikalny układ napędowy to od podstaw zaprojektowany silnik, stworzony do użytku drogowego i będzie to najmocniejszy na świecie silnik V12 do jazdy po drogach. Czterocylindrowy silnik V12 o pojemności 6,6 litra wytwarza moc 1250 KM przy 8000 obr./min i osiąga prędkość obrotową 9800 obr./min, zapewniając wyjątkowy dźwięk, jakiego nie ma żaden inny silnik na świecie. Właściwości jezdne są ważnym elementem nowej Aurory, a silnik zostanie opracowany z myślą o użyteczności. Własny silnik V12 Zenvo zostanie uzupełniony o kolejne 600 KM elektrycznej mocy hybrydowej, co daje w sumie 1850 KM, nie tylko zapewniając wzrost wydajności, ale także zapewniając, że silnik będzie spełniał wymagania środowiskowe w przyszłości.

 

Całkowicie zrobiony na zamówienie silnik zostanie dokładnie przemyślany pod każdym względem, aby zapewnić satysfakcję klientom końcowym, przy jednoczesnym spełnieniu prawnych wymogów dotyczących emisji zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim. Wykorzystując szczegółowe techniki analityczne opracowane przez wiele lat w MAHLE Powertrain, specyfikacja i układ konstrukcyjny silnika są już na zaawansowanym etapie. Silnik skorzysta na zastosowaniu MAHLE Jet Ignition®, który został włączony do konstrukcji, aby umożliwić pracę silnika bez konieczności przepełnienia paliwem w celu ochrony podzespołów (λ=1) w całym zakresie pracy silnika, co stało się wymagania nowo ogłoszonej normy Euro 7. Całkowicie aluminiowa konstrukcja wraz z doświadczeniem Zenvo w zakresie włókien węglowych zapewnią ogólnie kompaktową i lekką jednostkę, idealną do użytku w zupełnie nowym Zenvo Aurora, który zostanie wprowadzony na rynek 18 sierpnia.

 

Wskazując na przyszłe ambicje Zenvo, silnik został również zaprojektowany z myślą o modułowości, z wysokowydajnymi pochodnymi silnikami V8 i V6, które mogą napędzać przyszłe modele Zenvo, a nawet mogą być dostępne jako silniki skrzyniowe dla producentów OEM do zakupu za pośrednictwem Zenvo.

 

Komentując to głośne partnerstwo handlowe, dyrektor handlowy i prezes zarządu Zenvo, Jens Sverdrup, powiedział: „Jako entuzjasta motoryzacji i profesjonalista w branży zawsze dążyłem do osiągnięcia szczytu układów napędowych w postaci silnika V12 . Niezrównane emocje i doznania, które wywołuje, są tym, co wyróżnia go jako najlepszy wybór dla supersamochodów i hipersamochodów. Współpraca z MAHLE Powertrain, najbardziej doświadczonymi i doświadczonymi twórcami silników V12 w branży, była dla mnie spełnieniem marzeń. A sądząc po opiniach klientów, jest to marzenie każdego entuzjasty motoryzacji”.

 

Poproszony o komentarz na temat partnerstwa z Zenvo, przedstawiciel MAHLE Powertrain, John Hollingworth, powiedział: MAHLE Powertrain od lat wspiera rozwój wielu wysokowydajnych silników, ale partnerstwo między Zenvo i MAHLE Powertrain zapewni naprawdę wyjątkowy element sztuka inżynierii, która wykorzysta całe nasze dotychczasowe doświadczenie, aby przesuwać granice technologii silników w przyszłość. Pracując z zespołem Zenvo, można zobaczyć pasję do pojazdu, który rozwijają, a my chcemy dostarczyć silnik, który uzupełnia tę pasję i wzbudza emocje każdego, kto jeździ Aurorą.110 lat i ponad 110 000 samochodów później. Zapowiada się niesamowity rok Astona Martina
Wiadomości | 12.01.23

110 lat i ponad 110 000 samochodów później. Zapowiada się niesamowity rok Astona Martina

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Astona Martina zostaną uhonorowane przez całoroczne obchody 110-lecia kultowej brytyjskiej marki.

Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT
Premiery | 08.09.23

Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT

Emeya to nowy elektryczny grand tourer (GT) firmy Lotus, zaprojektowany z myślą o kierowcach. Łączy w sobie bogatą historię firmy, osiągi samochodów sportowych i najnowsze technologie.

Gordon Murray Automotive przedstawia T.33 Spider
Premiery | 04.04.23

Gordon Murray Automotive przedstawia T.33 Spider

Nie ma drugiego takiego supersamochodu. Wolnossący silnik Cosworth GMA.2 V12 o mocy 617 KM, manualna skrzynia biegów, napęd na tylne koła i lekka konstrukcja.