Wiadomości | 02.08.23

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach

Nazywa się Maserati MCXtrema, z całą destrukcyjną siłą samochodu wyścigowego o mocy 730 KM


Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego i niezwykłego samochodu marki przeznaczonego wyłącznie do jazdy po torach. Nazywa się Maserati MCXtrema, aby ująć w sobie całą destrukcyjną siłę samochodu wyścigowego o mocy 730 KM – bez homologacji do jazdy po drogach.

 

Wcześniej nazywany „Project24”, nadszedł czas, aby przedstawić go światu pod oficjalną nazwą: reminiscencja podstawowego modelu Maserati MC20 – „pierwszego w swoim rodzaju”, supersportowego samochodu w całości wyprodukowanego we Włoszech, który zapoczątkował nową erę marki. Jest także hołdem dla silnej spuścizny Maserati Corse, wraz z koncepcją ekstremalności, która przypomina najwyższą duszę tego wyjątkowego czterokołowego cudu.

 

Koncepcja stojąca za tym wyjątkowym produktem – na całym świecie zostaną wyprodukowane tylko 62 pojazdy, które są już wyprzedane – polega na uwolnieniu prawdziwej wyścigowej bestii, czegoś innego i przełomowego w porównaniu do wszystkiego, co kiedykolwiek zostało zrobione.

 

Samochód poświęcony doskonałości dżentelmenów-kierowców i entuzjastów wyścigów, zaprojektowany, aby imponować i rozpalać pasję do ekstremalnych wyścigów, gotowy do podboju torów na całym świecie – w prywatnych sesjach testowych – dzięki doskonałemu projektowi i oszałamiającym osiągom.

 

Maserati MCXtrema zostanie zaprezentowany na całym świecie 18 sierpnia podczas prestiżowego Monterey Car Week 2023.Chevrolet ogłasza koniec produkcji modelu Camaro
Wiadomości | 22.03.23

Chevrolet ogłasza koniec produkcji modelu Camaro

Po dziewięciu dobrych latach modelowych na rynku, z setkami tysięcy sprzedanych egzemplarzy, szósta generacja Chevroleta Camaro zakończy produkcję tego kultowego modelu.

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5
Premiery | 03.07.20

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5

Odważny, mocny wygląd zawiera DNA projektu Stingera, jednocześnie rozszerzając przyszły język projektowania Kii. Najmocniejszy sedan klasy średniej Kia uwalnia ducha kierowców rozsądku dzięki uderzającemu designowi, atrakcyjnym opcjom układu napędowego i ekscytującej technologii.

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online
Wiadomości | 23.06.20

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online

Wprowadzony w 2017 roku Volkswagen Arteon to czterodrzwiowe coupe o sportowym, eleganckim wyglądzie. Dziś jego styl wcale się nie zestarzał i nadal jest aktualny. W katalogu brakowało jednak bardziej praktycznej wersji pojazdu. Jest to wariant Shooting Brake, oferujący większy bagażnik przy zachowaniu bardzo atrakcyjnego wyglądu.