Tuning | 02.09.21

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja Audi RS 3 LMS jest gotowa dla klientów dostępna na zamówienie. Rozwiązania zorientowane na klienta, wysoka opłacalność ekonomiczna i pierwszorzędne bezpieczeństwo.


Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS

Teraz zespoły z całego świata mogą składać zamówienia na RS 3 LMS gen II. Marka sprzedała łącznie 180 sztuk poprzednika w latach 2016-2021 w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji i Australii. Audi Sport customer racing nie wyprodukowało żadnego innego samochodu wyścigowego w tak dużej liczbie w ramach jednej generacji modeli.

 

Wielu klientów od dawna wyczekiwało tego wprowadzenia na rynek – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Nasi klienci odnieśli do tej pory ponad 300 zwycięstw w wyścigach i 55 tytułów mistrzowskich dzięki Audi RS 3 LMS pierwszej generacji. W tym procesie otrzymaliśmy cenne doświadczenie i życzenia jako informację zwrotną. Nasz nowy samochód jest sumą tych opinii i kreatywności naszych inżynierów”. Od 2015 roku kategoria TCR promotora WSC rośnie w siłę na całym świecie. Jest to obecnie najpopularniejsza klasa samochodów turystycznych klasy podstawowej. Przepisy TCR łączą ekonomiczną inżynierię z ideą sportu klienta w około 30 licencjonowanych na całym świecie seriach wyścigowych. Obecnie w tej kategorii homologowane są samochody wyścigowe 14 producentów.

 

Za cenę 137 500 euro (plus VAT) zespoły otrzymują samochód turystyczny Audi Sport w stanie gotowym do wyścigu. Standardowo marka dostarcza RS 3 LMS w kolorze szarym Daytona z charakterystycznym, charakterystycznym dla Audi Sport wzorem kolorystycznym. Kokpit, który jest równie funkcjonalny, co estetyczny, został zaprojektowany tak, aby był jeszcze bardziej ergonomiczny niż jego poprzednik. Wszystkie ważne elementy są zgrupowane w panelu sterowania na kierownicy i klawiaturze po prawej stronie siedzenia. Audi standardowo montuje kierownicę, która jest otwarta u góry. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Audi Sport po raz kolejny wyznacza standardy w konkurencyjnym środowisku, wykraczając poza przepisy: własny fotel ochronny z sześciopunktowym mocowaniem, luk dachowy ułatwiający odzyskanie pojazdu i skrzynkę na pedały, którą można dostosować do różnych posturów wszystkie oznaczają bezpieczeństwo i wygodę. Koncepcja obsługi jest precyzyjnie dostosowana do zespołów: duża zmienność i wyrafinowane szybkie regulacje ułatwiają ustawienie samochodu wyścigowego. Niemal całkowicie standardowa technologia silnika i długa żywotność pozostałych komponentów umożliwiają ekonomiczną eksploatację. Sprzedaż i dostawa części za pośrednictwem Audi Sport customer racing w Europie i międzykontynentalnych partnerów kontraktowych gwarantują wysokie standardy.

 

Audi Sport oferuje swoim zespołom dodatkowe opcje za dodatkową opłatą: zestaw do wyścigów długodystansowych zawiera wstępnie zmontowane okablowanie do dodatkowych reflektorów, wyścigowy układ przeciwblokujący oraz urządzenie do zewnętrznego tankowania. Przednie i tylne szyby wykonane z poliwęglanu oraz trójkątne siatki bezpieczeństwa po prawej i lewej stronie fotela uzupełniają gamę opcji.

 

Dostawy drugiej generacji Audi RS 3 LMS rozpoczną się w czwartym kwartale 2021 roku. Kompaktowy samochód wyścigowy sedan jest już homologowany od maja i dlatego może być używany na całym świecie.Premiera nowej Mazdy CX-90 Crossover SUV
Premiery | 01.02.23

Premiera nowej Mazdy CX-90 Crossover SUV

Mazda North American Operations przedstawiła dziś pierwszą Mazdę CX-90. Całkowicie nowy trzyrzędowy crossover to flagowy pojazd Mazdy o szerszych, dłuższych i bardziej agresywnych proporcjach.

5 najfajniejszych rzeczy o Volkswagenie Jetta GLI 2020
Wiadomości | 17.06.20

5 najfajniejszych rzeczy o Volkswagenie Jetta GLI 2020

Volkswagen of America przedstawia nową serię wideo, aby podkreślić pięć najfajniejszych rzeczy, których możesz nie wiedzieć o modelach z linii 2020 - od podstawowej wersji Jetta po najwyższej klasy Arteon. Pierwsze wideo prezentuje Volkswagena Jetta GLI 2020.

Volvo Concept Recharge
Concept Cars | 18.11.21

Volvo Concept Recharge

Okrzyknięty manifestem przyszłości Volvo Cars, całkowicie elektryczny model nie tylko prezentuje przyszły język projektowania i strategię produktową firmy.