Tuning | 02.09.21

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja Audi RS 3 LMS jest gotowa dla klientów dostępna na zamówienie. Rozwiązania zorientowane na klienta, wysoka opłacalność ekonomiczna i pierwszorzędne bezpieczeństwo.


Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS

Teraz zespoły z całego świata mogą składać zamówienia na RS 3 LMS gen II. Marka sprzedała łącznie 180 sztuk poprzednika w latach 2016-2021 w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji i Australii. Audi Sport customer racing nie wyprodukowało żadnego innego samochodu wyścigowego w tak dużej liczbie w ramach jednej generacji modeli.

 

Wielu klientów od dawna wyczekiwało tego wprowadzenia na rynek – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Nasi klienci odnieśli do tej pory ponad 300 zwycięstw w wyścigach i 55 tytułów mistrzowskich dzięki Audi RS 3 LMS pierwszej generacji. W tym procesie otrzymaliśmy cenne doświadczenie i życzenia jako informację zwrotną. Nasz nowy samochód jest sumą tych opinii i kreatywności naszych inżynierów”. Od 2015 roku kategoria TCR promotora WSC rośnie w siłę na całym świecie. Jest to obecnie najpopularniejsza klasa samochodów turystycznych klasy podstawowej. Przepisy TCR łączą ekonomiczną inżynierię z ideą sportu klienta w około 30 licencjonowanych na całym świecie seriach wyścigowych. Obecnie w tej kategorii homologowane są samochody wyścigowe 14 producentów.

 

Za cenę 137 500 euro (plus VAT) zespoły otrzymują samochód turystyczny Audi Sport w stanie gotowym do wyścigu. Standardowo marka dostarcza RS 3 LMS w kolorze szarym Daytona z charakterystycznym, charakterystycznym dla Audi Sport wzorem kolorystycznym. Kokpit, który jest równie funkcjonalny, co estetyczny, został zaprojektowany tak, aby był jeszcze bardziej ergonomiczny niż jego poprzednik. Wszystkie ważne elementy są zgrupowane w panelu sterowania na kierownicy i klawiaturze po prawej stronie siedzenia. Audi standardowo montuje kierownicę, która jest otwarta u góry. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Audi Sport po raz kolejny wyznacza standardy w konkurencyjnym środowisku, wykraczając poza przepisy: własny fotel ochronny z sześciopunktowym mocowaniem, luk dachowy ułatwiający odzyskanie pojazdu i skrzynkę na pedały, którą można dostosować do różnych posturów wszystkie oznaczają bezpieczeństwo i wygodę. Koncepcja obsługi jest precyzyjnie dostosowana do zespołów: duża zmienność i wyrafinowane szybkie regulacje ułatwiają ustawienie samochodu wyścigowego. Niemal całkowicie standardowa technologia silnika i długa żywotność pozostałych komponentów umożliwiają ekonomiczną eksploatację. Sprzedaż i dostawa części za pośrednictwem Audi Sport customer racing w Europie i międzykontynentalnych partnerów kontraktowych gwarantują wysokie standardy.

 

Audi Sport oferuje swoim zespołom dodatkowe opcje za dodatkową opłatą: zestaw do wyścigów długodystansowych zawiera wstępnie zmontowane okablowanie do dodatkowych reflektorów, wyścigowy układ przeciwblokujący oraz urządzenie do zewnętrznego tankowania. Przednie i tylne szyby wykonane z poliwęglanu oraz trójkątne siatki bezpieczeństwa po prawej i lewej stronie fotela uzupełniają gamę opcji.

 

Dostawy drugiej generacji Audi RS 3 LMS rozpoczną się w czwartym kwartale 2021 roku. Kompaktowy samochód wyścigowy sedan jest już homologowany od maja i dlatego może być używany na całym świecie.Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante

SUV Maserati, który już zapisał się w historii marki, teraz wkracza w przyszłość, w której wszystkie nowe modele z Trident będą zelektryfikowane.

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii
Premiery | 03.07.20

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii

Skoda Octavia to jedna z najbardziej udanych seria modeli na świecie, produkująca rocznie około 400 000 sztuk samochodów. Nowa OCTAVIA posiada kilka rodzajów jednostek napędowych i jest dostępna jako benzyna, na olej napędowy, CNG oraz z dwiema technologiami hybrydowymi.

Nowy Fiat Tipo Cross nowe silniki, design i technologia
Wiadomości | 27.10.20

Nowy Fiat Tipo Cross nowe silniki, design i technologia

Gama Tipo w wersji 4- i 5-drzwiowej oraz Kombi, została całkowicie odświeżona i poszerzona o nowego Tipo Cross: brakujące ogniwo w nadwoziu crossovera.