Premiery | 15.06.21

Nissan Note Aura premiera nowego modelu

Nissan zaprezentował dziś w Japonii całkowicie nowy kompaktowy samochód klasy premium Note Aura, którego sprzedaż zaplanowana jest na jesień.

Całkowicie nowy Note Aura jest dostępny wyłącznie ze zelektryfikowanym układem napędowym Nissana e-POWER, będącym kluczowym elementem strategii elektryfikacji firmy w ramach globalnego planu transformacji biznesowej Nissan NEXT. Całkowicie nowy pojazd dziedziczy komfort i zaawansowane technologie bezpieczeństwa wprowadzonego w zeszłym roku Note e-POWER, z dodatkowym wyposażeniem premium i ulepszeniami systemu.

 

Dzięki prostemu, pięknemu wzornictwu, wykraczającemu poza normę dla samochodów kompaktowych, Note Aura ma na celu przekroczenie oczekiwań wszystkich pasażerów.

Nadwozie ma kunsztownie wyrzeźbiony przedni grill i wydłużoną, zaokrągloną linię dachu. Tylne błotniki i nowy tylny zderzak zapewniają szeroką sylwetkę i nisko położony środek ciężkości, nadając pojazdowi solidną prezencję. Lampy zespolone LED, które świecą jako snop światła z tyłu pojazdu, tworzą zaawansowane i indywidualistyczne wrażenie.

Model jest dostępny w 14 wersjach kolorystycznych nadwozia, z pięcioma dwukolorowymi kombinacjami, w tym Granat Red z Super Black i Midnight Black z Sunrise Copper.

Wewnętrzne fotele Zero Gravity są dostępne w dwóch wariantach; Tkanina przypominająca tweed w jodełkę połączona ze skórą syntetyczną lub wysokiej jakości skórą naturalną ze specjalnie zaprojektowanym plisowaniem zapewniającym przyczepność podczas siedzenia. Dolna deska rozdzielcza i konsola środkowa mają wykończenie drewnopodobne, a listwy drzwiowe, przednie podłokietniki i deska rozdzielcza są wykończone tkaniną przypominającą tweed.

 

Wysokiej jakości system audio został opracowany wspólnie z firmą Bose, aby zapewnić wysoką jakość obsługi na pokładzie. Opcjonalne głośniki systemu nagłośnieniowego Bose Personal Plus są umieszczone w zagłówkach przedniego pasażera, zapewniając doskonałe wrażenia akustyczne z głębią i szerokością dźwięku charakterystyczną dla firmy Bose1 i zaawansowanej technologii przetwarzania sygnału.

Tłumienie hałasu w dachu, drzwiach i szybach przednich drzwi pomaga zapewnić wysoki poziom ciszy w kabinie i komfortu na drodze.

 

Oświetlenie V-motion z przodu deski rozdzielczej łączy charakterystyczne światła pozycyjne LED, lampy akcentujące i sekwencyjne kierunkowskazy, nadając ekskluzywny wygląd. Smukłe i eleganckie reflektory mają również adaptacyjne funkcje LED, łącząc jakość i funkcjonalność. 17-calowe lekkie aluminiowe felgi mają wstawki z brązu i żywicy, które tworzą stylowy, aerodynamiczny design.

 

W Note Aura zelektryfikowany układ napędowy e-POWER drugiej generacji został ulepszony, aby zapewnić maksymalną moc systemu 100 kW i maksymalny moment obrotowy 300 Nm. Zapewnia to mocniejsze przyspieszenie i jeszcze bardziej płynną jazdę dzięki systemowi w 100% napędzanemu silnikiem elektrycznym.Hołd McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf
MotorSport | 16.05.21

Hołd McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf

Na cały weekend wyścigowy Grand Prix Monako zespół McLaren Racing będzie się prezentował w niebieskich barwach Gulf wraz z pomarańczowym paskiem.

Maserati MCXtrema, nowa wyścigowa bestia z Tridentu zaprezentowana podczas Monterey Car Week
Premiery | 22.08.23

Maserati MCXtrema, nowa wyścigowa bestia z Tridentu zaprezentowana podczas Monterey Car Week

Wyprodukowano jedynie 62 egzemplarze tego supersportowego samochodu o mocy 730 KM każdy, zaprojektowanego na tor, bez homologacji typu do poruszania się po drogach.

Volkswagen ID. Buzz uczy się jazdy autonomicznej
Wiadomości | 07.07.23

Volkswagen ID. Buzz uczy się jazdy autonomicznej

Volkswagen uruchamia swój pierwszy program testów jazdy autonomicznej w Stanach Zjednoczonych, który wspiera badania i rozwój pojazdów autonomicznych Grupy Volkswagen na całym świecie.