Programu dostosowywania Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom tworzyć własne Maserati, dostosowane do ich unikalnych gustów.
Ghibli Operanera i Ghibli Operabianca, edycja specjalna powstała w wyniku współpracy Maserati z pionierem kultury ulicznej Hiroshi Fujiwarą.
Maserati i Hiroshi Fujiwara, japoński ojciec chrzestny kultury ulicznej, spotykają się, by stworzyć partnerstwo, które przekracza granice geograficzne i dyscyplinarne na niezbadane terytoria zuchwalstwa, w sferze, poza którą muzyka jest ucieleśniona w formie samochodu, a łamanie zasad jest dozwolone. Zrodzona z tej współpracy i zaprezentowana na ekskluzywnej światowej premierze w Tokio, dzieło w formie melodyjnego duetu Operanera i Operabianca, dwa kontrastujące ze sobą przywołania Specjalnej Edycji Maserati Ghibli.
Partnerstwo jest owocem możliwości programu dostosowywania Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom tworzyć własne Maserati, dostosowane do ich unikalnych gustów. Samochód jest czymś więcej niż zwykłym przedmiotem, staje się szytą na miarę odzieżą, którą dumnie nosi się w drodze i na ulicach świata jako przedłużenie samego siebie i symbol współczesnego luksusu. Hiroshi Fujiwara to szanowany trendsetter, indywidualista. Pionier kultury streetwearowej Tokio lat 80., był jednym z pierwszych DJ-ów, który zaimportował hip hop do Kraju Kwitnącej Wiśni, a jako producent i muzyk współpracował z międzynarodowymi gwiazdami nagraniowymi. Jako artysta wizualny specjalizuje się w wyrażaniu aspektów nastrojów miejskich doświadczeń. Podobnie jak Maserati, potrafi przełamywać bariery i być zuchwałym. W duchu „itanji”, co oznacza „nonkonformistyczny”, dwie odważne marki połączyły włoski design i japońską perfekcję, aby stworzyć nieoczekiwany samochód z limitowanej edycji.
Kosztujący od 2,7 miliona dolarów, różni się wszechstronnie przeprojektowaną aerodynamiką, zawieszeniem, chłodzeniem silnika i cyfrową telemetrią.
Nowy Range Rover Sport SV EDITION ONE, napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM.
Numer rejestracyjny P7 został sprzedany za aż 55 milionów dirhamów (15 milionów dolarów), co czyni go najdroższym numerem na świecie.