Wiadomości | 30.06.21

Nowe Polo GTI nowoczesny samochód sportowy z tradycją

W kwietniu Volkswagen zaprezentował najnowszy etap ewolucji szóstej generacji Polo. Teraz pojawia się jego najbardziej sportowa wersja: nowe Polo GTI.

Nosiciel legendarnego akronimu przewodzi segmentowi Polo pod względem osiągów, technologii i sportowego charakteru. Mocny silnik TSI i sportowe podwozie, dostosowane specjalnie do Polo GTI, przekształcają najlepiej sprzedający się samochód kompaktowy w dynamiczny, czterodrzwiowy samochód sportowy, który po raz pierwszy w Polo GTI umożliwia również półautomatyczną jazdę. Szereg systemów asystujących najnowszej generacji gwarantuje jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo wszystkim pasażerom.

 

W świecie motoryzacji istnieją trzy litery, które od zbliżających się pięćdziesięciu lat brzmią magicznie: GTI. Od pierwszego GTI w 1976 roku Volkswagen zapewnia, że ten kod jest synonimem wyjątkowej przyjemności z jazdy w segmencie kompaktowym. Polo nosi akronim GTI od 1998 roku – trzeci model, który to zrobił, po Golfie i Scirocco. Najnowsza generacja płynnie kontynuuje znakomitą tradycję GTI i wyznacza nowe standardy dla samochodów kompaktowych. Podstawę techniczną do tego zapewnia modułowy zestaw narzędzi poprzecznych Volkswagena (MQB). We wszystkich liniach modelowych MQB oznacza postęp technologiczny, wysoką sztywność nadwozia, wzorowo niską wagę i bardzo dobre właściwości zderzeniowe.

 

Sercem GTI jest zawsze jego silnik. Podobnie jak wszyscy jego poprzednicy, nowe Polo GTI ma również napęd na przednie koła. Turbodoładowany, bezpośredni wtryskiwacz benzyny zmienia biegi poprzez siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG), która jest standardem. Wśród najważniejszych cech silnika turbodoładowanego nowego Polo GTI, zamontowanego poprzecznie z przodu samochodu, są takie funkcje, jak układ podwójnego wtrysku z połączonym bezpośrednim wtryskiem paliwa i wtryskiem do kolektora dolotowego, sterownik silnika z czterema procesorami rdzeniowymi oraz elektroniczny system podnoszenia zaworów po stronie wlotowej. Pomimo dużej mocy silnik jest imponująco wydajny przy umiarkowanym zużyciu paliwa. 


Jak można oczekiwać od prawdziwego Volkswagena GTI, nowe Polo GTI jest standardowo wyposażone w sportowe podwozie, dostosowane specjalnie do samochodu. Obniża podwozie o 15 milimetrów i gwarantuje typową dla GTI syntezę dynamiki jazdy, bezpieczną neutralność i wysoki komfort jazdy.Nowy Nissan Frontier, wkrótce premiera
Wiadomości | 01.02.21

Nowy Nissan Frontier, wkrótce premiera

Kolejna premiera nowego modelu Nissana.

Nowy V12 Vantage Roadster
Super Cars | 25.08.22

Nowy V12 Vantage Roadster

Aston Martin z dumą przedstawia nowy V12 Vantage Roadster, którego produkcja została ograniczona do 249 egzemplarzy, sprzedanych przed premierą.

Nowe BMW serii 2 Active Tourer
Wiadomości | 06.10.21

Nowe BMW serii 2 Active Tourer

W drugiej generacji sportowy wszechstronny samochód w segmencie kompaktowym premium prezentuje się dynamicznej i w wyrazistej stylistyce BMW.