Wiadomości | 30.06.21

Nowe Polo GTI nowoczesny samochód sportowy z tradycją

W kwietniu Volkswagen zaprezentował najnowszy etap ewolucji szóstej generacji Polo. Teraz pojawia się jego najbardziej sportowa wersja: nowe Polo GTI.

Nosiciel legendarnego akronimu przewodzi segmentowi Polo pod względem osiągów, technologii i sportowego charakteru. Mocny silnik TSI i sportowe podwozie, dostosowane specjalnie do Polo GTI, przekształcają najlepiej sprzedający się samochód kompaktowy w dynamiczny, czterodrzwiowy samochód sportowy, który po raz pierwszy w Polo GTI umożliwia również półautomatyczną jazdę. Szereg systemów asystujących najnowszej generacji gwarantuje jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo wszystkim pasażerom.

 

W świecie motoryzacji istnieją trzy litery, które od zbliżających się pięćdziesięciu lat brzmią magicznie: GTI. Od pierwszego GTI w 1976 roku Volkswagen zapewnia, że ten kod jest synonimem wyjątkowej przyjemności z jazdy w segmencie kompaktowym. Polo nosi akronim GTI od 1998 roku – trzeci model, który to zrobił, po Golfie i Scirocco. Najnowsza generacja płynnie kontynuuje znakomitą tradycję GTI i wyznacza nowe standardy dla samochodów kompaktowych. Podstawę techniczną do tego zapewnia modułowy zestaw narzędzi poprzecznych Volkswagena (MQB). We wszystkich liniach modelowych MQB oznacza postęp technologiczny, wysoką sztywność nadwozia, wzorowo niską wagę i bardzo dobre właściwości zderzeniowe.

 

Sercem GTI jest zawsze jego silnik. Podobnie jak wszyscy jego poprzednicy, nowe Polo GTI ma również napęd na przednie koła. Turbodoładowany, bezpośredni wtryskiwacz benzyny zmienia biegi poprzez siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG), która jest standardem. Wśród najważniejszych cech silnika turbodoładowanego nowego Polo GTI, zamontowanego poprzecznie z przodu samochodu, są takie funkcje, jak układ podwójnego wtrysku z połączonym bezpośrednim wtryskiem paliwa i wtryskiem do kolektora dolotowego, sterownik silnika z czterema procesorami rdzeniowymi oraz elektroniczny system podnoszenia zaworów po stronie wlotowej. Pomimo dużej mocy silnik jest imponująco wydajny przy umiarkowanym zużyciu paliwa. 


Jak można oczekiwać od prawdziwego Volkswagena GTI, nowe Polo GTI jest standardowo wyposażone w sportowe podwozie, dostosowane specjalnie do samochodu. Obniża podwozie o 15 milimetrów i gwarantuje typową dla GTI syntezę dynamiki jazdy, bezpieczną neutralność i wysoki komfort jazdy.Dzika konwersja Le Mansory Forda GT o mocy 700 KM
Tuning | 30.06.20

Dzika konwersja Le Mansory Forda GT o mocy 700 KM

Ford GT jest jednym z najlepszych supersamochodów, a model, który tu widzisz, jest przeróbką już prawie idealnego supersamochodu. To nie są tylko niektóre nowe naklejki i niektóre aktualizacje zewnętrzne, pojazd ten jest aktualizowany przez Mansory i obejmuje pełną konwersję, radykalnie zmienioną konstrukcję i zwiększoną wydajność.

Nowa era dla elektrycznych roadsterów Polestar O2 Concept Car
Concept Cars | 02.03.22

Nowa era dla elektrycznych roadsterów Polestar O2 Concept Car

Nazwany Polestar O2 kabriolet z twardym dachem to wizja Polestar, która łączy osiągi z otwartym dachem i ekscytujące wrażenia z jazdy ze wszystkimi zaletami mobilności elektrycznej.

Opel Mokka światowa premiera
Premiery | 22.09.20

Opel Mokka światowa premiera

Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel, przedstawił dzisiaj publiczności nowego Opla Mokkę. Prezentacja odbyła się w centrali firmy w Rüsselsheim.