Wiadomości | 09.11.23

Opel prezentuje nowe Combo

Opel opublikował dziś szczegółowe informacje na temat nowego lekkiego samochodu dostawczego Combo, który będzie dostępny z napędem elektrycznym oraz z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.


Opel prezentuje nowe Combo

Oprócz nowo zaprojektowanego przodu i nowego cyfrowego kokpitu, kompaktowy van nowej generacji, który zachowuje wszystkie zalety poprzedniego modelu, jest także pierwszym w swoim segmencie rynku wyposażonym w najnowocześniejszy system Intelli-Lux. Światło matrycowe LED. Lokalnie bezemisyjny nowy Combo Electric oferuje również zwiększony zasięg jazdy.

 

Oprócz wersji z napędem elektrycznym nowy Opel Combo jest dostępny także z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, przy czym ten ostatni oferuje automatyczną skrzynię biegów jako alternatywę dla manualnej skrzyni biegów. Obie wersje układu napędowego nowego Opla Combo są dostępne w dwóch długościach i z dwoma lub trzema przednimi siedzeniami do wyboru. Nowe Combo jest dodatkowo oferowane jako pięciomiejscowa kabina załogowa.

 

Dzięki charakterystycznej desce rozdzielczej marki Vizor, znanej z najnowszych samochodów osobowych Opla, nowy Opel Combo jest natychmiast rozpoznawalny. Tworząc pojedynczą jednostkę wizualną rozciągającą się przez przód pojazdu, Vizor integruje emblemat marki Blitz z charakterystycznym systemem oświetlenia przedniego.

 

Nowy Combo to nie tylko pierwszy lekki pojazd użytkowy Opla wyposażony w adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED, ale także pierwszy w swojej klasie wyposażony w tę technologię. Gdy tylko pojazd opuści tereny miejskie, reflektory matrycowe z łącznie 14 elementami LED automatycznie przełączają się na światła drogowe i płynnie dostosowują długość oraz rozsył stożka świetlnego. W przypadku wykrycia świateł samochodu poprzedzającego poszczególne diody LED wyłączają się, aby odciąć samochód od świateł drogowych i uniknąć oślepiania innych kierowców. Diody LED włączają się automatycznie, gdy tylko system nie wykryje żadnych świateł innych pojazdów.

 

Oprócz optymalnej widoczności w nocy nowy Opel Combo Electric oferuje także większy zasięg jazdy. W pełni elektryczny nowy kompaktowy van z możliwością wyboru trybów jazdy Eco, Normal i Power może przejechać do 330 km na jednym ładowaniu nowego akumulatora o pojemności 50 kWh (cykl łączony WLTP2), czyli o 50 km dalej niż jego poprzednik. Jest to możliwe dzięki dalszemu rozwojowi całkowicie elektrycznego układu napędowego i – po raz pierwszy w Combo – wysoce wydajnej pompie ciepła, która pomaga oszczędzać zasięg akumulatora w niskich temperaturach. Napędzany silnikiem elektrycznym najnowszej generacji o mocy 100 kW/136 KM i momencie obrotowym 270 Nm, nowy Combo Electric może osiągnąć prędkość maksymalną 130 km/h. Dzięki standardowej ładowarce pokładowej o mocy 7,4 kW (opcjonalnie 11 kW) akumulator można naładować do 80 procent jego pojemności w niecałe 30 minut na publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW.

 

Wyjątkową siłą nowego Opla Combo Electric pozostaje jego zdolność do transportu i holowania ciężkich ładunków. Podobnie jak jego poprzednik, nowy, w pełni elektryczny kompaktowy van nadal oferuje aż do 4,4 metra sześciennego wiodącej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej (tyle samo, co jego rodzeństwo z silnikiem spalinowym), a ładowność 780 kg i uciąg 750 kg są najlepsze w swojej klasie. klasa.

Sprzedaż nowego Opla Combo i Combo Electric ma się rozpocząć pod koniec tego roku.Wyścigowy charakter nowego BMW M4 CS
Wiadomości | 10.05.24

Wyścigowy charakter nowego BMW M4 CS

W szerokim spektrum między jazdą na torach wyścigowych a fascynującymi osiągami na drodze, BMW M wprowadza kolejny model specjalny z serii BMW M3 i BMW M4.

Gordon Murray Automotive przedstawia T.33 Spider
Premiery | 04.04.23

Gordon Murray Automotive przedstawia T.33 Spider

Nie ma drugiego takiego supersamochodu. Wolnossący silnik Cosworth GMA.2 V12 o mocy 617 KM, manualna skrzynia biegów, napęd na tylne koła i lekka konstrukcja.

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak
MotorSport | 02.05.23

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak

Alpine ujawnia pierwsze zdjęcia specjalnie przygotowanego modelu A110, który po raz pierwszy startuje w Pikes Peak International Hill Climb, legendarnym amerykańskim wyścigu do chmur.