Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.

Przez lata luksusowy sedan Lexus ES zachwycał zarówno kierowców, jak i pasażerów wyjątkowym poziomem ciszy, wysokiej jakości komfortem jazdy i luksusową przestrzenią. ES został wprowadzony na rynek w 1989 roku i jest podstawowym modelem w gamie Lexusa. Łączna sprzedaż od debiutu to 2,65 miliona samochodów w ponad 80 krajach i regionach.

 

Kierując się ideą Always On, która inspiruje projektantów i inżynierów Lexusa do nieustannej ewolucji ich produktów, nowy ES oznacza znaczną poprawę w stosunku do luksusowego sedana, który został wprowadzony w 2010 roku na rynki Europy Wschodniej oraz w 2018 roku na rynki Europy Zachodniej i Środkowej. Nowy ES, ważny dla klientów flotowych i kierowców biznesowych, jest dostępny w Europie Zachodniej i Środkowej z napędem hybrydowym Lexus Self-Charging 4. generacji oraz 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6, 2,5-litrowym i 2,0-litrowym silnikiem benzynowym na rynkach wschodnich.

 

Nowy ES oferuje dalsze ulepszenia w zakresie niezrównanej ciszy i komfortu jazdy, a także udoskonalenia zapewniające niesamowity komfort. Jak można zauważyć dzięki płynnemu połączeniu przyspieszania, zwalniania i kierowania samochodem w każdej sytuacji na drodze, inżynierowie Lexusa zastosowali liniową reakcję, która jest wierna intencjom kierowcy.

 

Zaawansowana technologia Lexusa została zastosowana w celu zwiększenia sztywności usztywnień tylnego zawieszenia, co zapewnia doskonałą stabilność kierowania w sytuacjach, takich jak zmiana pasa ruchu przy dużej prędkości. Ponadto model ES F SPORT wykorzystuje najnowocześniejszy system adaptacyjnego zmiennego zawieszenia (AVS), który wykorzystuje nowy siłownik, aby osiągnąć zarówno wysoki komfort jazdy, jak i ostrzejszą reakcję układu kierowniczego.

 

Co więcej, nowy ES prezentuje innowacyjne technologie bezpieczeństwa, takie jak udoskonalony Lexus Safety System +, aby umożliwić właścicielom jeszcze bezpieczniejszą jazdę.

Wreszcie, nowo zaprojektowana przednia atrapa chłodnicy i reflektory, w połączeniu z nowym kolorem wnętrza, nadają całości bardziej wyrafinowany wygląd.Nissan NEXT 10 nowych modeli w 20 miesięcy
Wiadomości | 05.02.21

Nissan NEXT 10 nowych modeli w 20 miesięcy

Nissan świętował światowy debiut dwóch swoich najbardziej kultowych modeli w USA.

BMW M Motorsport prezentuje BMW M4 GT3 na torze Nürburgring
MotorSport | 03.06.21

BMW M Motorsport prezentuje BMW M4 GT3 na torze Nürburgring

Podczas ostatnich testów przed 24-godzinnym wyścigiem na torze Nürburgring został zaprezentowany nowy flagowy model BMW GT, wart 415 000 euro netto.

MINI Concept Aceman
Concept Cars | 27.07.22

MINI Concept Aceman

Pierwszy elektryczny model crossover w nowej rodzinie MINI, który prezentuje zapowiedź nowej koncepcji pojazdu w segmencie małych samochodów premium.