Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.

Przez lata luksusowy sedan Lexus ES zachwycał zarówno kierowców, jak i pasażerów wyjątkowym poziomem ciszy, wysokiej jakości komfortem jazdy i luksusową przestrzenią. ES został wprowadzony na rynek w 1989 roku i jest podstawowym modelem w gamie Lexusa. Łączna sprzedaż od debiutu to 2,65 miliona samochodów w ponad 80 krajach i regionach.

 

Kierując się ideą Always On, która inspiruje projektantów i inżynierów Lexusa do nieustannej ewolucji ich produktów, nowy ES oznacza znaczną poprawę w stosunku do luksusowego sedana, który został wprowadzony w 2010 roku na rynki Europy Wschodniej oraz w 2018 roku na rynki Europy Zachodniej i Środkowej. Nowy ES, ważny dla klientów flotowych i kierowców biznesowych, jest dostępny w Europie Zachodniej i Środkowej z napędem hybrydowym Lexus Self-Charging 4. generacji oraz 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6, 2,5-litrowym i 2,0-litrowym silnikiem benzynowym na rynkach wschodnich.

 

Nowy ES oferuje dalsze ulepszenia w zakresie niezrównanej ciszy i komfortu jazdy, a także udoskonalenia zapewniające niesamowity komfort. Jak można zauważyć dzięki płynnemu połączeniu przyspieszania, zwalniania i kierowania samochodem w każdej sytuacji na drodze, inżynierowie Lexusa zastosowali liniową reakcję, która jest wierna intencjom kierowcy.

 

Zaawansowana technologia Lexusa została zastosowana w celu zwiększenia sztywności usztywnień tylnego zawieszenia, co zapewnia doskonałą stabilność kierowania w sytuacjach, takich jak zmiana pasa ruchu przy dużej prędkości. Ponadto model ES F SPORT wykorzystuje najnowocześniejszy system adaptacyjnego zmiennego zawieszenia (AVS), który wykorzystuje nowy siłownik, aby osiągnąć zarówno wysoki komfort jazdy, jak i ostrzejszą reakcję układu kierowniczego.

 

Co więcej, nowy ES prezentuje innowacyjne technologie bezpieczeństwa, takie jak udoskonalony Lexus Safety System +, aby umożliwić właścicielom jeszcze bezpieczniejszą jazdę.

Wreszcie, nowo zaprojektowana przednia atrapa chłodnicy i reflektory, w połączeniu z nowym kolorem wnętrza, nadają całości bardziej wyrafinowany wygląd.GMC pokazał usuwany dach przyszłości swojego nowego HUMMER-a EV
Wiadomości | 21.05.20

GMC pokazał usuwany dach przyszłości swojego nowego HUMMER-a EV

GMC HUMMER EV o zerowej emisji i bey ograniczeń został wyposażony w łatwo zdejmowane panele dachowe, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia na świeżym powietrzu.

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji
Super Cars | 19.07.21

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji

Koenigsegg pokazał pierwszy przedseryjny samochód produkcyjny modelu, który po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku.

Cadillac LYRIQ zadebiutuje na targach Auto Shanghai
Wiadomości | 07.04.21

Cadillac LYRIQ zadebiutuje na targach Auto Shanghai

Luksusowa marka przedstawi swój przełomowy samochód pokazowy LYRIQ, po raz pierwszy przed publicznością na targach w Chinach pod koniec miesiąca.