Wiadomości | 19.03.22

Poznaj GHIATH Smart Patrol, jeden z najbardziej zaawansowanych pojazdów policji w Dubaju

Pierwszy samochód W Motors w całości wyprodukowany w ZEA Dubai Silicon.

Ghiath Smart Patrol to jeden z najbardziej zaawansowanych pojazdów bezpieczeństwa na świecie i pierwszy samochód W Motors, który zostanie w całości wyprodukowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w należącym do firmy zakładzie Dubai Silicon Oasis. Dzięki Ghiath, W Motors pokazuje, że jego możliwości wykraczają poza rozwój hipersamochodów, które początkowo wprowadziły firmę na międzynarodową scenę motoryzacyjną, po wprowadzeniu modeli Lykan HyperSport i Fenyr SuperSport.


 
Ghiath Smart Patrol to pierwszy produkt opracowany przez W Motors Special Projects Division, w pełni zintegrowaną jednostkę specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań mobilnych dla indyków skoncentrowanych na bezpieczeństwie, obronie i inteligentnych technologiach.


 
„Jesteśmy dumni, że dostarczyliśmy pierwsze inteligentne patrole Ghiath dla policji w Dubaju. Jest to kamień milowy nie tylko dla W Motors, ale także dla przemysłu motoryzacyjnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ponieważ torujemy drogę do lokalnej produkcji zaawansowanych technologicznie i pionierskich pojazdów. Od projektowania i inżynierii po rozwój innowacyjnego oprogramowania, wraz z firmą Ghiath stworzyliśmy najnowocześniejszy pojazd bezpieczeństwa, który jest teraz gotowy do służby. To dopiero początek naszej współpracy z Dubai Police, z wieloma ekscytującymi wspólnymi projektami, które dopiero nadejdą” – powiedział Ralph R. Debbas, założyciel i dyrektor generalny W Motors.

 

„W Motors i Safe City Group zainwestowały ponad 100 mln AED w rozwój projektu Ghiath i ponad 170 mln AED w założenie fabryki W Motors i linii produkcyjnej w Dubai Silicon Oasis, która ma być gotowa do czwartego kwartału 2022 r.”

 

Ghiath Smart Patrol integruje wysoce zaawansowane technologie, funkcjonalność i niezawodność. Dzięki charakterystycznemu DNA W Motors pojazd jest nowoczesny i elegancki, z mocnymi liniami podkreślającymi sylwetkę. Funkcje zewnętrzne obejmują światła awaryjne, światła policyjne, stopnie boczne, wysuwaną kamerę 360 stopni, 8 zewnętrznych kamer nadzoru oraz system rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych.


 
Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie i potrzebach policjantów, ze zintegrowanym 16-calowym ekranem centralnym, potężnym komputerem pokładowym połączonym z głównym centrum kontroli, dużym wyświetlaczem pasażera, tabletem z systemem Android połączonym z dyspozytorem, kamerą zachowania kierowcy , monitoring w kabinie i przedni ADAS. Ghiath Smart Patrol posiada również specjalnie zbudowaną tylną ławkę, kraty, klatkę ochronną, specjalnie zaprojektowaną komorę w bagażniku do przechowywania sprzętu ratunkowego i bezpieczeństwa, a także specjalnie zbudowaną skrzynkę na drona z zaawansowanym dronem na pokładzie.


 
Ghiath Smart Patrol jest częścią szerszego programu bezpieczeństwa i mobilności, który jest obecnie opracowywany przez W Motors i Dubai Police. Flota Ghiath zostanie wkrótce poszerzona o kolejne pojazdy, które zostaną dodane do floty, najnowocześniejsze technologie i inteligentne rozwiązania zostaną zintegrowane z istniejącą flotą policyjną, a linia mobilności zostanie rozszerzona o Ghiath Drone Edition, pojazdy SWAT, Pojazdy ratownicze i ratownicze, pojazdy elektryczne, rowery elektryczne i nie tylko.

 


Założona w 2012 roku firma W Motors jest pierwszym producentem luksusowych samochodów sportowych o wysokich osiągach na Bliskim Wschodzie. Firma z siedzibą w Dubaju jest w pełni zintegrowana z działami obejmującymi projektowanie samochodów, badania i rozwój, technologię i inżynierię, a także doradztwo i produkcję w ramach działu projektów specjalnychNowy Volkswagen ID.4 światowa premiera w pełni elektrycznego SUV-a
Premiery | 26.09.20

Nowy Volkswagen ID.4 światowa premiera w pełni elektrycznego SUV-a

Nowy Volkswagen ID.4 zaprezentowany w pełnej krasie. Pierwszy elektryczny SUV Volkswagena i drugi po ID.3 model skonstruowany w oparciu o modułową platformę podłogową MEB dla samochodów elektrycznych.

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h
Wiadomości | 20.05.20

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h

Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie produkowane odtąd samochody mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. To działanie, bardziej radykalne niż prawo wielu krajów, jest elementem szerszej strategii. Jest nią walka o ograniczenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych oraz ciężko rannych do zera.

Bugatti Divo ostatni z 40 pojazdów dostarczony do klienta
Super Cars | 22.07.21

Bugatti Divo ostatni z 40 pojazdów dostarczony do klienta

Poznaj hipersportowy samochód, dzięki któremu firma wskrzesiła swoją tradycję budowy nadwozi na zamówienie, tworząc unikalny model, który przetrwa wieczność.