Premiery | 16.11.23

Przedstawiamy Lucid Gravity: nowa definicja elektrycznego SUV-a

Zwiastuje początek nowej ery elektrycznych pojazdów typu SUV: bezprecedensowe połączenie cech niespotykanych wcześniej w jednym pojeździe i przewidywanego zasięgu przekraczającego 700 km.

Lucid, powszechnie uznawana za podnoszenie poprzeczki w dziedzinie luksusowych pojazdów elektrycznych dzięki wielokrotnie nagradzanemu Lucid Air, zdobywcy nagrody World Luxury Car Award 2023, na nowo definiuje po raz kolejny doskonałość wraz z premierą nowego, przełomowego, luksusowego, elektrycznego SUV-a Lucid Gravity. Długo oczekiwany SUV Gravity firmy Lucid opiera się na innowacjach zastosowanych po raz pierwszy w sedanie Lucid Air, aby stworzyć luksusowy elektryczny SUV bez kompromisów: pojazd o wysokich osiągach z miejscem dla maksymalnie siedmiu osób dorosłych i ich sprzętem oraz przewidywanym zasięgiem przekraczającym 700 km. SUV Lucid Gravity będzie miał swoją publiczną premierę dzisiaj podczas Los Angeles Auto Show, a produkcja rozpocznie się pod koniec 2024 roku.


Wyjątkowe osiągi Gravity zaczynają się od zupełnie nowej platformy opracowanej od podstaw jako sportowy SUV. Jest to płynnie zintegrowane z następną generacją opatentowanej przez Lucid, ultrakompaktowej technologii układu napędowego, w tym z silnikami EV o największej mocy produkowanymi na całym świecie, a także z ewolucją architektury elektrycznej 900 V. Gravity to nie tylko luksusowy SUV; to potężna maszyna, przyspieszająca od 0 do 60 mil na godzinę w niecałe 3,5 sekundy, zapewniająca znaczną ładowność ponad 1500 funtów i dodatkowy uciąg o masie 6000 funtów.

 

W przypadku SUV-a Gravity osiągi wykraczają poza drogi utwardzone, ponieważ Lucid wprowadza Zero Gravity, ulepszony opcjonalny pakiet zawieszenia pneumatycznego, który automatycznie dostosowuje się do różnych wymagań terenowych, zapewniając płynną i wygodną jazdę na każdej nawierzchni. Ręczna regulacja umożliwia również zwiększenie grawitacji w celu zmaksymalizowania możliwości terenowych lub obniżenie jej w celu zmaksymalizowania wydajności i zasięgu.

 

SUV Gravity jest nie tylko wydajny; wyznacza nowe standardy dla SUV-ów dzięki mniejszemu, lżejszemu i bardziej zrównoważonemu akumulatorowi, oferując jednocześnie wyjątkowy zasięg, przewidywany na ponad 700 km. Gravity stanowi ewolucję słynnej architektury firmy opartej na napięciu ponad 900 V i ultraszybkim ładowaniu, dzięki czemu to jeden z najszybszych systemów ładowania pojazdów elektrycznych na świecie. Klienci mogą zwiększyć zasięg do 200 mil w około 15 minut, zapewniając wygodę i minimalne przestoje podczas długich podróży. Lucid Gravity wyznacza nowy standard dla SUV-ów, udowadniając, że wydajność, luksus i wysokie osiągi mogą współistnieć.

 

Gravity będzie dostępny w konkurencyjnej cenie w kategorii pełnowymiarowych SUV-ów premium, a przewidywana cena wywoławcza będzie wynosić poniżej 80 000 USD. Oczekuje się, że produkcja rozpocznie się pod koniec 2024 r.Zobacz jak Skoda produkuje swoje samochody
Wiadomości | 24.11.20

Zobacz jak Skoda produkuje swoje samochody

Interesujące wideo z linii montażowej samochodów SKODA AUTO w zakładzie Kvasiny.

JETTA submarka Volkswagena w Chinach i premiera zupełnie nowego SUV-a VS7
Wiadomości | 22.05.20

JETTA submarka Volkswagena w Chinach i premiera zupełnie nowego SUV-a VS7

JETTA submarka Volkswagena w Chinach, jest nadal dobrze postrzegana jako opcja dla osób, które chcą kupić samochód po raz pierwszy. W kwietniu JETTA dostarczyła klientom 13 500 samochodów. Odpowiada to w przybliżeniu jednemu procentowi największego na świecie rynku motoryzacyjnego, co jest możliwe dzięki jednej z najlepszych marek w historii Chin.

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński
Premiery | 14.09.21

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński

Linia modeli obejmuje dwie limitowane wersje, GT-R Premium Edition T-spec i GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec.