Premiery | 19.11.20

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki

Prowokacyjny kształt i dekadenckie wnętrze podkreślają zupełnie nowego SUV-a, który trafi do USA i Kanady wiosną 2021 roku.

Całkowicie nowy INFINITI QX55 został zaprezentowany w Los Angeles, wnosząc nowoczesny zwrot do segmentu luksusowych SUV-ów średniej wielkości, który marka stworzyła z kultowym FX kilkadziesiąt lat temu.

 

QX55 łączy w sobie prowokujący wygląd zewnętrzny z dekadenckim wnętrzem zaprojektowanym, aby przyciągnąć nowych nabywców, którzy są młodzi, znający się na technologii i kierujący się odważnym designem. INFINITI powraca do segmentu jako jedyne japońskie luksusowe coupe na rynku.

 

„Nowy INFINITI QX55 to wyrazista maszyna, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu najwyższej klasy komfortu i wyróżniającym się wszędzie tam, gdzie się pojawi” - powiedział Prezes INFINITI Peyman Kargar. „To wyjątkowe połączenie stylu i treści”.

Wirtualne wydarzenie transmitowane z Belasco Theatre w Los Angeles zgromadziło wciągające dyskusje ze starszym wiceprezesem ds.globalnego designu Alfonso Albaisą i dyrektorem generalnym INFINITI ds. Strategii i planowania produktu, Ericiem Rigaux w Tokio, oraz Kargarem, otoczone koncertowym występem piosenkarza - Aloe Blacc.

 

Projekt QX55 zachowuje wszystkie śmiałe cechy wzornicze INFINITI. Charakterystyczną kratkę z podwójnym łukiem uzupełnia siatkowy wzór inspirowany origami, który zapewnia wizualną głębię i prezentuje nowoczesny kunszt inspirowany Japonią.

 

Wzdłuż boków nadwozia eleganckie i płynne linie sięgają od maski, przez przednie błotniki, przez drzwi i przez tylne koła. Cyfrowe tylne światła z „klawiszem fortepianu” łączą 45 oddzielnych diod LED w jednej obudowie, tworząc elegancką sygnaturę świetlną, którą niedawno zaprezentowano w oszałamiającym studium projektowym QX60 Monograph.

 

Wewnątrz QX55 jest wyposażony w system informacyjno-rozrywkowy INFINITI InTouch ™ z dwoma ekranami z bezprzewodową kompatybilnością z Apple CarPlay ™ oraz wieloma wejściami USB zapewniającymi zgodność z Android Auto i ładowanie. Fotele pokryte sztuczną skórą, skórą lub skórą półanilinową zdobią przestronne wnętrze QX55, a przesuwane siedzenia w drugim rzędzie zapewniają elastyczną pojemność ładunkową lub zwiększoną przestrzeń na nogi, w zależności od potrzeb.

 

Pod maską każdego QX55 znajduje się wielokrotnie nagradzany i innowacyjny czterocylindrowy silnik INFINITI o zmiennej kompresji Turbo, który generuje 268 koni mechanicznych i 280 funtów / stopę momentu obrotowego. Ta moc jest przenoszona przez pewną bezstopniową skrzynię biegów z ręcznym trybem zmiany biegów i dostarczana do inteligentnego układu napędu na wszystkie koła INFINITI, który jest standardem we wszystkich modelach QX55 w USA i Kanadzie.Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze
Wiadomości | 13.10.23

Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze

Po ponad 75 latach produkcji samochodów spalinowych Jaguar zdecydował, aby od 2025 roku stać się nowoczesną, luksusową marką w pełni elektryczną.

Elektryki z dotacją tańsze od aut spalinowych?
Wiadomości | 20.01.23

Elektryki z dotacją tańsze od aut spalinowych?

Po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8% niższa od pojazdu spalinowego.

Poznaj nowe Porsche Panamera. Światowa premiera online.
Premiery | 26.08.20

Poznaj nowe Porsche Panamera. Światowa premiera online.

Porsche prezentuje kompleksowo odnowioną Panamerę. Nowe Porsche Panamera obejmuje teraz jeszcze szersze spektrum. Łączy osiągi samochodu sportowego z komfortem ekskluzywnej limuzyny.