Wiadomości | 18.01.23

Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake

Dzięki licznym innowacjom i ulepszonemu wyposażeniu seryjnemu nowy Mercedes-Benz CLA nadal wyznacza trendy w segmencie samochodów kompaktowych.


Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake

Nowo ukształtowany pas przedni, zmieniona osłona chłodnicy z wzorem w gwiazdy i nowy tylny dyfuzor podkreślają sportowy charakter. Do tego dochodzi unowocześniona grafika w reflektorach LED High Performance, które są montowane standardowo, oraz w tylnych światłach LED. Nowe kolory lakieru Hyper Blue (wyłącznie w modelach CLA) i Starling Blue, a także trzy dodatkowe wzory kół w rozmiarach do 19 cali poszerzają wybór indywidualizacji. Nowy CLA Coupe 2024 pojawi się u dealerów w drugiej połowie 2023 roku.

 

Najważniejszym elementem wnętrza są wolnostojące podwójne ekrany. Standardowo obejmuje cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala i 10,25-calowy wyświetlacz multimedialny. Oferują holistyczne doświadczenie high-tech i tworzą wyjątkowo otwartą architekturę przestrzenną. Kierownica jest standardowo obita skórą Nappa, a po raz pierwszy w linii AMG dostępna jest również podgrzewana kierownica. Nowe elementy ozdobne o wyglądzie ciemnego włókna węglowego, brązowego drewna lipowego z otwartymi porami lub brązowej mikrofibry (tylko linia AMG) dodatkowo wzbogacają wnętrze.

 

CLA Coupe jest wyposażony w MBUX najnowszej generacji – z nowo zaprojektowanymi stylami wyświetlaczy: „Classic” dostarcza wszystkich istotnych informacji dla kierowcy, „Sporty” imponuje dynamicznym obrotomierzem, a „Discreet” ogranicza się do najważniejszych elementów. Wraz z trzema trybami (nawigacja, pomoc, serwis) i siedmioma światami kolorów, zestaw wskaźników i centralny wyświetlacz można zindywidualizować w zależności od preferencji kierowcy i sytuacji. Centralny wyświetlacz oferuje wszystkie poprzednie funkcje, takie jak nawigacja, multimedia, telefon i inne, i można go wygodnie obsługiwać jako ekran dotykowy.


Czterocylindrowy silnik benzynowy z łagodną hybrydą jest standardowo wyposażony w dodatkowe 48-woltowe źródło zasilania, które zapewnia zwinność przy rozruchu dzięki mocy większej o 13 KM. Nowy napędzany paskiem alternator-rozrusznik zauważalnie poprawia komfort i wrażenia klientów, umożliwiając rozruch silnika przy niskim poziomie wibracji i hałasu, a także żeglowanie przy wyłączonym silniku spalinowym. Podczas hamowania i przyspieszania rozrusznik-generator rekuperuje i zasila w ten sposób 12-woltową sieć pokładową oraz 48-woltowy akumulator w energię elektryczną. Może to wspomagać silnik spalinowy podczas przyspieszania. Nowy wynik ECO Score 3.0 motywuje kierowców do oszczędzania paliwa poprzez zróżnicowaną ocenę różnych faz jazdy.

 

Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake dostał również wsparcie od Mercedes-AMG co sprawia,że są jeszcze bardziej pożądane.
Nowy wygląd zewnętrzny szczególnie rzuca się w oczy w CLA 35 4MATIC Coupé i CLA 35 4MATIC Shooting Brake. Oba podstawowe modele otrzymały typową dla AMG osłonę chłodnicy z pionowymi listwami, przeprojektowany przedni zderzak i okrągłą plakietkę z emblematem AMG, która podkreśla przynależność do marki. Odświeżona stylistyka wnętrza reflektorów w technologii LED lub MULTIBEAM LED oraz tylnych świateł LED charakteryzują również dwa topowe modele CLA 45 S 4MATIC+ Coupé i CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept
Concept Cars | 21.04.22

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept

Designerzy i inżynierowie stworzyli Audi urbansphere z myślą o wykorzystywaniu go w natężonym ruchu chińskich megamiast, jak i w centrum każdej metropolii na świecie.

Co to jest AdBlue? Nasz przewodnik wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o AdBlue do silników Diesla
Wiadomości | 27.03.23

Co to jest AdBlue? Nasz przewodnik wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o AdBlue do silników Diesla

Jeśli zamierzasz kupić nowy samochód (lub już go kupiłeś) z silnikiem Diesla, który spełnia określone normy emisji, będziesz musiał wiedzieć, czym jest AdBlue, jak go używać i kiedy uzupełniać.

Pierwsze studyjne zdjęcia Red Bull Racing RB16B
MotorSport | 23.02.21

Pierwsze studyjne zdjęcia Red Bull Racing RB16B

Taki sam a jednak zupełnie inny. Nowy bolid Red Bull Racing RB16B oficjalnie zaprezentowany na nowym klipie wideo.