Premiery | 11.08.23

Kia zaprezentowała zupełnie nową Kię K3 podczas światowej premiery w Mexico City

Całkowicie nowa Kia K3 podnosi poprzeczkę pod względem wzornictwa, komfortu i technologii w segmencie samochodów subkompaktowych i wnosi do swojego segmentu odważną sylwetkę „fastback”.


Kia zaprezentowała zupełnie nową Kię K3 podczas światowej premiery w Mexico City

Wprowadzając K3, Kia zamierza na nowo zdefiniować segment subkompaktów dzięki odważnemu i postępowemu projektowi, przestronnemu wnętrzu, bogatej wygodzie i funkcjom bezpieczeństwa – wszystkim tym podstawowym cechom, które zaspokajają wymagania nabywców w segmencie subkompaktowych sedanów.

 

Kierując się sloganem firmy „Ruch, który inspiruje”, Kia K3 to rewolucyjny nowy model, który będzie produkowany w Nuevo Leon w Meksyku. Opracowany z naciskiem na zaspokojenie gustów i potrzeb klientów, K3 pokazuje, że pojazdy klasy podstawowej mogą zapewnić satysfakcjonujące wrażenia, podobne do pojazdów wyższej kategorii.

 

Aby spełnić najwyższe standardy ochrony pasażerów, w K3 zastosowano głęboko wzmocnioną konstrukcję, która jednocześnie zwiększa zarówno wrażenia z jazdy, jak i wyrafinowanie. Znany zarówno z niezawodności, jak i wydajności, czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 123 KM może być połączony z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Wersja GT-Line oferuje 2,0-litrowy silnik o niespotykanej mocy 152 KM w połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów z łopatkami do zmiany biegów. Dodatkowo dostępny będzie także przeznaczony na eksport silnik o pojemności 1,4 litra.

 

„Dzięki całkowicie nowemu K3 zapewniamy cechy stylistyczne i wyrafinowanie niespotykane w tej klasie”, powiedział Sean Yoon, prezes i dyrektor generalny Kia North America. „K3 jest również dowodem naszego zaangażowania w oferowanie rozwiązań mobilnych doskonale zaprojektowanych, aby sprostać potrzebom każdego rynku i jest wyrazem uznania dla ogromnego potencjału wzrostu rynku meksykańskiego”.

 

Kia K3 będzie oferowana ze słynnym silnikiem o pojemności 1,6 litra, a po raz pierwszy dostępna będzie nowa sportowa wersja GT-Line z silnikiem o pojemności 2,0 litrów.

 

Zgodnie z silnym naciskiem Kia na bezpieczeństwo, K3 jest standardowo wyposażony w sześć poduszek powietrznych, układ hamulcowy ABS i elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESC, a także wiodący w swojej klasie zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS) jako opcjonalne ulepszenia.Zobacz trailer do naszej najnowszej produkcji wideo
Concept Cars | 16.05.20

Zobacz trailer do naszej najnowszej produkcji wideo

Samochody koncepcyjne i historia, która się za nimi kryje. Przedstawiamy zapowiedź wideo do pierwszego z serii filmów o samochodach koncepcyjnych. Autorska produkcja Auto Show Media pokazująca kulisy pracy nad projektami samochodów koncepcyjnych.

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival
Premiery | 23.02.21

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival

Premiera zupełnie nowej Kia Carnival (MPV) 2022, która zastępuje odchodzący model Sedona.

Kolekcja samochodów George'a Foremana wystawiona na aukcji
Wiadomości | 16.11.23

Kolekcja samochodów George'a Foremana wystawiona na aukcji

George Foreman, były złoty medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej sprzedaje 52 samochody klasyczne, entuzjastyczne, muskularne i sportowe.