Premiery | 11.08.23

Kia zaprezentowała zupełnie nową Kię K3 podczas światowej premiery w Mexico City

Całkowicie nowa Kia K3 podnosi poprzeczkę pod względem wzornictwa, komfortu i technologii w segmencie samochodów subkompaktowych i wnosi do swojego segmentu odważną sylwetkę „fastback”.


Kia zaprezentowała zupełnie nową Kię K3 podczas światowej premiery w Mexico City

Wprowadzając K3, Kia zamierza na nowo zdefiniować segment subkompaktów dzięki odważnemu i postępowemu projektowi, przestronnemu wnętrzu, bogatej wygodzie i funkcjom bezpieczeństwa – wszystkim tym podstawowym cechom, które zaspokajają wymagania nabywców w segmencie subkompaktowych sedanów.

 

Kierując się sloganem firmy „Ruch, który inspiruje”, Kia K3 to rewolucyjny nowy model, który będzie produkowany w Nuevo Leon w Meksyku. Opracowany z naciskiem na zaspokojenie gustów i potrzeb klientów, K3 pokazuje, że pojazdy klasy podstawowej mogą zapewnić satysfakcjonujące wrażenia, podobne do pojazdów wyższej kategorii.

 

Aby spełnić najwyższe standardy ochrony pasażerów, w K3 zastosowano głęboko wzmocnioną konstrukcję, która jednocześnie zwiększa zarówno wrażenia z jazdy, jak i wyrafinowanie. Znany zarówno z niezawodności, jak i wydajności, czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 123 KM może być połączony z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Wersja GT-Line oferuje 2,0-litrowy silnik o niespotykanej mocy 152 KM w połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów z łopatkami do zmiany biegów. Dodatkowo dostępny będzie także przeznaczony na eksport silnik o pojemności 1,4 litra.

 

„Dzięki całkowicie nowemu K3 zapewniamy cechy stylistyczne i wyrafinowanie niespotykane w tej klasie”, powiedział Sean Yoon, prezes i dyrektor generalny Kia North America. „K3 jest również dowodem naszego zaangażowania w oferowanie rozwiązań mobilnych doskonale zaprojektowanych, aby sprostać potrzebom każdego rynku i jest wyrazem uznania dla ogromnego potencjału wzrostu rynku meksykańskiego”.

 

Kia K3 będzie oferowana ze słynnym silnikiem o pojemności 1,6 litra, a po raz pierwszy dostępna będzie nowa sportowa wersja GT-Line z silnikiem o pojemności 2,0 litrów.

 

Zgodnie z silnym naciskiem Kia na bezpieczeństwo, K3 jest standardowo wyposażony w sześć poduszek powietrznych, układ hamulcowy ABS i elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESC, a także wiodący w swojej klasie zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS) jako opcjonalne ulepszenia.PEUGEOT zastępuje swój bestseller całkowicie nowym elektrycznym SUV-em typu fastback: E-3008
Premiery | 14.09.23

PEUGEOT zastępuje swój bestseller całkowicie nowym elektrycznym SUV-em typu fastback: E-3008

Do 2025 roku PEUGEOT będzie oferował najszerszą gamę samochodów elektrycznych spośród wszystkich marek w Europie.

Honda Prelude Concept
Concept Cars | 26.10.23

Honda Prelude Concept

Klienci oczekują od Hondy jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie modeli sportowych. Przedstawiamy model sportowy typu speciality: Prelude Concept. Japan Mobility Show 2023.

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie
Wiadomości | 01.07.20

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie

Volvo Car Poland wprowadza dożywotnią gwarancję na oryginalne części zamontowane w autoryzowanych serwisach naszej marki. Obejmuje wady materiałowe i montażowe przez cały okres, w którym klient pozostaje właścicielem samochodu.