Wiadomości | 26.03.24

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Ponad 10 000 dostarczonych samochodów. Rekordowa marża operacyjna i przychody na poziomie 2,66 miliarda euro. Wynik operacyjny po raz pierwszy przekraczający granicę 700 milionów euro.


Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Ponad 10 000 samochodów dostarczonych po raz pierwszy do klientów, Rekordowa marża operacyjna na poziomie 27,2%, Przychody na poziomie 2,66 miliarda euro, Wynik operacyjny po raz pierwszy przekraczający granicę 700 milionów euro.

 

Rok 2023 był najlepszy w historii Automobili Lamborghini, które opublikowało wyniki finansowe potwierdzające ciągły rozwój firmy w Sant’Agata Bolognese we Włoszech. Po przekroczeniu w zeszłym roku szczytu 10 000 samochodów dostarczonych po raz pierwszy (dokładnie 10 112), Lamborghini ustanowiło w raportowanym okresie kolejne rekordowe liczby, w tym przychody na poziomie 2,66 miliarda euro, czyli o 12,1% więcej niż w 2022 roku.

 

Marża operacyjna stale rośnie od 2017 roku i osiągnęła w zeszłym roku rekordowy poziom 27,2%, co pozwoliło firmie Automobili Lamborghini ponownie ustanowić najlepszą pozycję w swojej klasie i umocnić swoją pozycję jednego ze światowych graczy na rynku luksusowych dóbr trwałego użytku. Przekłada się to na wynik operacyjny, który po raz pierwszy przekracza próg 700 mln euro na poziomie 723 mln euro, czyli o 17,8% wyższy niż w 2022 r.

 

Wyniki roku 2023 są jeszcze bardziej znaczące w porównaniu z poprzednimi latami, biorąc pod uwagę brak wkładu Revuelto: dostawy rozpoczynają się w 2024 r., a bank zamówień obejmuje produkcję przez ponad dwa lata, zapewniając solidną podstawę do ciągłego rozwoju Automobili Lamborghini. Ponadto zamówienia obejmują okres do zakończenia produkcji Huracána i Urusa, które w 2024 roku zostaną zastąpione nowymi hybrydowymi układami napędowymi. W tym roku przypada także historyczny debiut Automobili Lamborghini w najważniejszych mistrzostwach wytrzymałościowych na całym świecie za kierownicą najnowszego hybrydowego samochodu wyścigowego SC63.

 

Rok 2023 był kolejnym triumfem Automobili Lamborghini, charakteryzującym się znakomitymi wynikami finansowymi i stałym wzrostem, które potwierdziły siłę firmy w 60. roku jej działalności. Skupiając się na roku 2024, który będzie rokiem ważnych zmian i innowacji dla firmy, jej ciągłe zaangażowanie w inwestowanie w rozwój potwierdza determinację producenta samochodów z Sant'Agata Bolognese, aby pozostać ikoną doskonałości na scenie luksusowej motoryzacji .Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept
Concept Cars | 21.04.22

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept

Designerzy i inżynierowie stworzyli Audi urbansphere z myślą o wykorzystywaniu go w natężonym ruchu chińskich megamiast, jak i w centrum każdej metropolii na świecie.

Nowo opracowany mały van EQT marki Mercedes-EQ
Elektryczne | 10.05.23

Nowo opracowany mały van EQT marki Mercedes-EQ

Mercedes-EQ EQT jako mały van łączy wszechstronność i wysokiej jakości wyposażenie modelu Klasa T, siostrzany model z napędem konwencjonalnym, z zaletami napędu w pełni elektrycznego.

Kia America zapowiada zupełnie nowego SUV-a
Wiadomości | 20.10.21

Kia America zapowiada zupełnie nowego SUV-a

Całkowicie nowy, odważnie zaprojektowany i niezwykle sprawny SUV Kia wkrótce zadebiutuje w Ameryce Północnej podczas światowej premiery. Sprawdź szczegóły.