Premiery | 24.11.20

Stylistyka wnętrza nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Cyfrowy i analogowy luksus w harmonii.


Stylistyka wnętrza nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Wnętrze Klasy S Mercedes-Maybach jest oparte na całkowicie nowej stylistyce wnętrza nowej Klasy S. Wyrzeźbiony wygląd deski rozdzielczej, konsoli środkowej i podłokietników zdaje się unosić nad rozległym krajobrazem wnętrza. Małe, ale znaczące różnice podnoszą luksus na kolejny poziom.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować 14.04.2021. - 100 lat marki Mercedes-Maybach, wideo.)

 

W Klasie S Mercedes-Maybach luksus cyfrowy i analogowy są ze sobą w harmonii, ponieważ atmosfera high-tech połączona jest z wysokiej jakości naturalnymi materiałami i kunsztem wykonania. Dostępnych jest do pięciu ekranów wyświetlacza. W standardzie znajduje się 12,8-calowy centralny wyświetlacz OLED jako nowoczesne centrum sterowania. Dzięki technologii OLED poszczególne piksele świecą się samoczynnie. Nieużywane piksele pozostają wyłączone, dając im efekt głębokiej czerni. Jednak aktywne piksele OLED świecą bardziej kolorowo niż ich odpowiedniki LCD. Wysokie kontrasty względne to kolejna zaleta - niezależnie od kąta patrzenia i warunków oświetleniowych. Na życzenie dostępny jest 12,3-calowy wyświetlacz 3D dla kierowcy z trójwymiarową reprezentacją innych użytkowników drogi oraz wyraźnymi efektami głębi i odcienia.

 

Tarcza ma ozdobne, strukturalne okładziny, a skala jest klasyczną czcionką Antiqua. Zaprojektowano specjalne animacje startowe Mercedes-Maybach dla kierowcy i centralnego wyświetlacza. Charakterystyczny wygląd wyświetlacza kierowcy w trybie wyświetlania Exclusive podkreśla szczególny status Mercedesa-Maybacha: obwódki zegarów i igieł są w firmowym kolorze różowego złota.

 

Kolor ten jest również używany do aktywnego oświetlenia nastrojowego (wyposażenie opcjonalne), czyli animowanego paska świetlnego LED z inteligentnymi funkcjami komfortu i bezpieczeństwa. Aktywne nastrojowe oświetlenie ma teraz dwa nowe motywy kolorystyczne w porównaniu z Klasą S Mercedes-Benz, z blaskiem w kolorze różowego złota i ametystu. W Mercedes-Maybach ma również dodatkowe funkcje: ekran powitalny wita pasażerów specjalnym pokazem świateł. We wnętrzu rozłożony jest lekki dywan, z naciskiem na tylne drzwi. „Zapłon włączony” towarzyszy animacja „Uruchomienie silnika” wokół wyświetlacza kierowcy. Te dwie funkcje mają specjalny biały kolor, a nie ostatnio wybrany kolor.Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów
Concept Cars | 12.05.20

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów

Nowy chiński samochód elektryczny Weltmeister Maven może być najlepszym samochodem elektrycznym na świecie. Deklarowany zasięg wynosi 800 km. Dla porównania Tesla do tej pory osiągnęła wskaźnik 600 km.

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N
Wiadomości | 06.05.20

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N

Prototyp nowego Hyundaia i20 N jest testowany w ekstremalnych warunkach na zamarzniętym jeziorze w północnej Szwecji wraz z i20 WRC oraz RM19. Jednocześnie Hyundai udostępnił nowe materiały promocyjne z tego wydarzenia.

Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE
Wiadomości | 20.04.20

Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE

Karma automotive zapowiada nowego, w pełni elektrycznego sedana REVERO, którego zobaczymy na wiosnę 2021 roku. Od przyszłego miesiąca będziesz mógł zarezerwować zakup przez internet.