Premiery | 24.11.20

Stylistyka wnętrza nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Cyfrowy i analogowy luksus w harmonii.


Stylistyka wnętrza nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Wnętrze Klasy S Mercedes-Maybach jest oparte na całkowicie nowej stylistyce wnętrza nowej Klasy S. Wyrzeźbiony wygląd deski rozdzielczej, konsoli środkowej i podłokietników zdaje się unosić nad rozległym krajobrazem wnętrza. Małe, ale znaczące różnice podnoszą luksus na kolejny poziom.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować 14.04.2021. - 100 lat marki Mercedes-Maybach, wideo.)

 

W Klasie S Mercedes-Maybach luksus cyfrowy i analogowy są ze sobą w harmonii, ponieważ atmosfera high-tech połączona jest z wysokiej jakości naturalnymi materiałami i kunsztem wykonania. Dostępnych jest do pięciu ekranów wyświetlacza. W standardzie znajduje się 12,8-calowy centralny wyświetlacz OLED jako nowoczesne centrum sterowania. Dzięki technologii OLED poszczególne piksele świecą się samoczynnie. Nieużywane piksele pozostają wyłączone, dając im efekt głębokiej czerni. Jednak aktywne piksele OLED świecą bardziej kolorowo niż ich odpowiedniki LCD. Wysokie kontrasty względne to kolejna zaleta - niezależnie od kąta patrzenia i warunków oświetleniowych. Na życzenie dostępny jest 12,3-calowy wyświetlacz 3D dla kierowcy z trójwymiarową reprezentacją innych użytkowników drogi oraz wyraźnymi efektami głębi i odcienia.

 

Tarcza ma ozdobne, strukturalne okładziny, a skala jest klasyczną czcionką Antiqua. Zaprojektowano specjalne animacje startowe Mercedes-Maybach dla kierowcy i centralnego wyświetlacza. Charakterystyczny wygląd wyświetlacza kierowcy w trybie wyświetlania Exclusive podkreśla szczególny status Mercedesa-Maybacha: obwódki zegarów i igieł są w firmowym kolorze różowego złota.

 

Kolor ten jest również używany do aktywnego oświetlenia nastrojowego (wyposażenie opcjonalne), czyli animowanego paska świetlnego LED z inteligentnymi funkcjami komfortu i bezpieczeństwa. Aktywne nastrojowe oświetlenie ma teraz dwa nowe motywy kolorystyczne w porównaniu z Klasą S Mercedes-Benz, z blaskiem w kolorze różowego złota i ametystu. W Mercedes-Maybach ma również dodatkowe funkcje: ekran powitalny wita pasażerów specjalnym pokazem świateł. We wnętrzu rozłożony jest lekki dywan, z naciskiem na tylne drzwi. „Zapłon włączony” towarzyszy animacja „Uruchomienie silnika” wokół wyświetlacza kierowcy. Te dwie funkcje mają specjalny biały kolor, a nie ostatnio wybrany kolor.Volkswagen Amarok pick-up udoskonalony w każdym calu
Premiery | 07.07.22

Volkswagen Amarok pick-up udoskonalony w każdym calu

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego Amaroka. Ten wszechstronny samochód mogący być i terenówką i wygodnym autem szosowym.

Acura ZDX i ZDX Type S
Premiery | 19.08.23

Acura ZDX i ZDX Type S

Pierwszy w pełni elektryczny model Acury, ZDX, zaprojektowany w Acura Design Studio w Los Angeles, ZDX wprowadza najnowszy język stylizacji Acura, zapowiedziany przez Precision EV Concept.

Lexus UX w nowej wersji F IMPRESSION
Wiadomości | 01.12.20

Lexus UX w nowej wersji F IMPRESSION

Nowa wersja powstała z myślą o młodszych kierowcach i mieszkańcach miast. Czarne aluminiowe koła 18", przyciemniane przednie reflektory Bi-LED i czarny grill.