Concept Cars | 01.10.20

Beijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline

Będzie to pierwszy model firmy WM Motor, który będzie realizował nową strategię technologiczną firmy, z funkcjami głębokiego uczenia AI i wiodącymi na świecie zaletami mocy obliczeniowej.

Koncepcyjny sedan Maven - przyszłość relacji użytkownik-pojazd w Chinach

Koncepcyjny sedan Maven firmy WM Motor po raz pierwszy pojawił się offline na targach Beijing Auto. Będzie to pierwszy model firmy WM Motor, który będzie realizował nową strategię technologiczną firmy, z funkcjami głębokiego uczenia AI i wiodącymi na świecie zaletami mocy obliczeniowej. Oprócz zaawansowanych funkcji aktywacji głosowej, w tym 70 naturalnych poleceń budzenia i sterowania, inteligentna kabina może również reagować na gesty, aktywując i kontrolując szereg funkcji wewnętrznych. Na przykład, gdy użytkownik spojrzy na centralny panel kontrolny w samochodzie, system automatycznie się obudzi i będzie oczekiwał na instrukcje użytkownika.

Platforma cyfrowa nowej generacji WM Motor w Maven będzie wyposażona w chip komputerowy trzeciej generacji Qualcomm Snapdragon, zapewniający moc obliczeniową procesora i karty graficznej 3 razy wyższą niż średnia w branży. Wyraźny obraz na ekranie deski rozdzielczej i konsoli środkowej jest porównywalny z jakością smartfonów najnowszej generacji, zapewniając płynną interaktywność. Platforma cyfrowa będzie również wykorzystywać procesor sieci neuronowej (NPU) z funkcjami głębokiego uczenia.

 

Fizyczne przyciski zostały całkowicie usunięte z wnętrza Mavena, a w połączeniu z „przezroczystym” ekranem, ogólny styl wnętrza jest bardzo futurystyczny. Kolory wnętrza współgrają z jasnoszarym, jasnozielonym i jasnozłotym, tworząc „lekką i luksusową” teksturę wnętrza.

 

Maven dysponuje obszernym zasięgiem NEDC wynoszącym 800 kilometrów. Premiera pierwszego modelu produkcyjnego planowana jest na koniec 2021 roku.Wirtualna wizyta w muzeum Mazdy w Augsburgu
Wiadomości | 17.04.20

Wirtualna wizyta w muzeum Mazdy w Augsburgu

W okrągłą setną rocznicę powstania marki, Mazda zachęca, by ten wyjątkowy czas spędzić w towarzystwie najwspanialszych modeli w historii i zaprasza na wirtualną wizytę do Mazda Classic ? Automobil Museum Frey.

Lexus nowej generacji, zupełnie nowy model LBX
Premiery | 05.06.23

Lexus nowej generacji, zupełnie nowy model LBX

LBX to nowy, miejski crossover Lexusa, którego premiera odbyła się dzisiaj w Mediolanie, zostanie wprowadzony do Europy, Japonii i wybranych rynków na całym świecie od czwartego kwartału 2023 r.

Znamy datę premiery nowej generacji Hyundaia KONA
Wiadomości | 02.03.23

Znamy datę premiery nowej generacji Hyundaia KONA

Tworząc nową generację swojego najbardziej kultowego subkompaktowego miejskiego SUV-a, Hyundai zaczął od wariantu EV.