Wiadomości | 17.05.20

Ford Explorer plug-in hybrid ma wszystko

Zupełnie nowy hybrydowy Ford Explorer Plug-In - z wydajnym napędem elektrycznym, 7-osobowy, komfortowy podczas jazdy w terenie jest teraz dostarczany klientom w całej Europie.

Zupełnie nowy, 7-osobowy, komfortowy, hybrydowy Ford Explorer Plug-in z bardzo wydajnym napędęm elektrycznym.

Explorer Plug-In Hybrid łączy mocny 3-litrowy silnik benzynowy EcoBoost V6 Forda z silnikiem elektrycznym, generatorem i akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 13,6 kWh, który można ładować z zewnętrznego źródła energii i poprzez regeneracyjne ładowanie w ruchu - tworząc łącznie 457 PS i 825 Nm momentu obrotowego, co czyni go najmocniejszym pojazdem hybrydowym Explorer Forda.

Wyposażony w 10-biegową automatyczną skrzynię biegów Forda, inteligentny napęd na wszystkie koła i system zarządzania terenem z siedmioma trybami jazdy, zaawansowany układ napędowy zapewnia możliwość przewożenia siedmiu pasażerów w wyrafinowanym komforcie, holowania do 2500 kg, 1 i umożliwia 48 km NEDC ( 42 km WLTP) zasięg elektryczny, zużycie paliwa od 2,9 l / 100 km NEDC (od 3,1 l / 100 km WLTP) i emisja CO2 od 66 g / km NEDC (71 g / km WLTP).

Kompleksowy pakiet technologii wspomagających kierowcę i najwyższej klasy funkcje zwiększające wygodę oznaczają, że zupełnie nowy Explorer Plug-In Hybrid zapewnia inspirujące i wygodne doświadczenie dla wszystkich pasażerów, niezależnie od scenariusza jazdy.

Technologie, w tym adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go, rozpoznawanie znaku prędkości i centrowanie pasa ruchu, oraz nowy asystent hamowania wstecznego sprawiają, że jazda jest bardziej intuicyjna i mniej stresująca.3 Zarówno wersje ST-Line, jak i Platinum posiadają 14-głośnikowy system dźwiękowy B&O4 i 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, a także trójstrefowa elektroniczna kontrola temperatury i modem FordPass Connect5 zapewniają relaksującą atmosferę w kabinie.

„Hybrydowa wtyczka Explorer to definicja wszechstronności” - powiedział Matthias Tonn, główny inżynier programu Explorer w Europie. „Nigdy wcześniej nie oferowaliśmy pojazdu, który poradzi sobie w trudnym terenie, z łatwością holuje łódź i jeździ po mieście z wykorzystaniem energii elektrycznej - a wszystko to w luksusowym komforcie”.

Explorer Plug-In Hybrid jest jednym z 18 nowych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadza dla klientów w Europie przed końcem 2021 roku.Najwyższa możliwa ocena bezpieczeństwa BMW iX według Euro NCAP
Elektryczne | 08.12.21

Najwyższa możliwa ocena bezpieczeństwa BMW iX według Euro NCAP

Eksperci Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów przyznali BMW iX najwyższą możliwą ocenę pięciu gwiazdek za doskonałą ochroną pasażerów.

Światowa premiera nowego Opla Astry Hybrid
Premiery | 01.09.21

Światowa premiera nowego Opla Astry Hybrid

Szósta generacja Astry zaprojektowana, opracowana i wyprodukowana w centrali Opla w Niemczech, teraz jako hybryda typu plug-in i jako w pełni elektryczna Astra-e od 2023 r. Wideo.

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów
Wiadomości | 22.09.21

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów

Platforma carVertical, dostarcza dane dotyczące zapisów o rejestracji samochodów, odczytach odległościomierzy i historii wypadków, ale nie tylko.