Wiadomości | 18.05.21

Rekord Lexusa w sprzedaży aut zelektryfikowanych

Od 2005 roku Lexus dostarczył swoim klientom na całym świecie ponad 2 miliony zelektryfikowanych samochodów.


Rekord Lexusa w sprzedaży aut zelektryfikowanych

W chwili obecnej gama samochodów Lexusa obejmuje 9 modeli hybrydowych i elektrycznych. Pierwszy samochód hybrydowy plug-in marki wejdzie na rynek w 2021 roku, natomiast zupełnie nowy model elektryczny na baterię zadebiutuje w 2022 roku. Jednocześnie Lexus planuje wprowadzić ponad dziesięć nowych zelektryfikowanych samochodów do 2025 roku, natomiast całkowitą bezemisyjność wszystkich modeli w ich pełnym cyklu życia Lexus osiągnie do 2050 roku.

 

Lexus dostarczył klientom na całym świecie już ponad 2 miliony zelektryfikowanych samochodów. Dwumilionowy egzemplarz trafił do nowego właściciela pod koniec kwietnia 2021 roku. Pierwszy zelektryfikowany model marki, Lexus RX 400h, zadebiutował w 2005 roku. Za sprawą tego modelu Lexus stał się pionierem elektryfikacji na rynku samochodów klasy premium. Od samego początku Lexus nieustannie rozwija swoje zelektryfikowane samochody, udoskonalając je pod względem łączenia niskoemisyjności z dynamiką i świetnymi właściwościami jezdnymi.

 

W rezultacie gama zelektryfikowanych samochodów Lexusa obejmuje obecnie dziewięć modeli hybrydowych i elektrycznych, które są dostępne łącznie w około 90 krajach i regionach na świecie. Samochody z silnikiem elektrycznym odpowiadają obecnie za 33% globalnej sprzedaży Lexusa, zaś w Europie Zachodniej i Środkowej za 96% wszystkich nowych pojazdów marki. Wprowadzenie na drogi całego świata ponad 2 milionów zelektryfikowanych samochodów pozwoliło do kwietnia 2021 roku uniknąć emisji około 19 milionów ton dwutlenku węgla.

 

Do 2025 roku Lexus wprowadzi 20 nowych lub odświeżonych modeli, w tym ponad 10 samochodów elektrycznych, samoładujących się hybryd oraz hybryd plug-in. Do tego momentu każdy model w gamie Lexusa będzie dostępny w zelektryfikowanej wersji. Marka przewiduje, że do 2025 roku samochody z napędem opartym na silniku elektrycznym będą stanowiły ponad 50% jej globalnej sprzedaży.

Najpóźniej w 2050 roku Lexus planuje osiągnąć całkowitą neutralność węglową dla wszystkich modeli w całym cyklu ich życia – od produkcji materiałów, części i montażu samochodów, przez ich dystrybucję, użytkowanie, po utylizację i recycling. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć popularyzację zelektryfikowanych aut, Lexus planuje wprowadzenie w 2021 roku pierwszego masowego modelu z napędem hybrydowym plug-in. Rok później zadebiutuje zupełnie nowy model marki z bezemisyjnym napędem elektrycznym.

 

Łączna sprzedaż zelektryfikowanych samochodów Lexusa od 2005 roku do kwietnia 2021 roku:


Świat - 2,02 miliony aut
Europa - 540 tysięcy aut
USA - 499 tysięcy aut
Chiny - 387 tysięcy aut
Japonia - 400 tysięcy aut
Pozostałe rynki - 194 tysiące autEkscytująca cyber pomarańcza. Mustang MACH-E GT z nowym kolorem
Wiadomości | 10.06.20

Ekscytująca cyber pomarańcza. Mustang MACH-E GT z nowym kolorem

Kolor lakieru to ważna rzecz dla klientów, którzy kupują Mustanga. Ford wprowadza Mustanga Mach-E GT w kolorze Cyber Orange Metallic - odważny, przyciągający wzrok kolor nadwozia klasy premium zaprojektowany przez ekspertów od kolorów i materiałów firmy dla tych, którzy chcą zwrócić uwagę dwa razy.

Premiera Maserati MC20 już 9 września. Krótkie wideo
Wiadomości | 01.09.20

Premiera Maserati MC20 już 9 września. Krótkie wideo

Maserati wkrótce zaprezentuje zupełnie nowy samochód. Supersamochód MC20 zostanie zaprezentowany 9 września. Oczekując na premierę Maserati opublikowało krótki zwiastun na swojej stronie na Facebooku.

Genesis Electrified G80
Premiery | 19.04.21

Genesis Electrified G80

Azjatycka premiera luksusowego elektrycznego sedana modelu wcześniej znanego jako Genesis X Concept. Wideo z premiery.