Wiadomości | 15.04.23

Weź udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy za kierownicą najnowszych modeli Mercedes-Benz

Rusza szósty sezon Mercedes-Benz Safety Experience, program szkoleniowy z zakresu bezpiecznej jazdy, który łączy teorie z praktyką.

Jego popularność z roku na rok rośnie – tylko w ubiegłym roku w treningach wzięło udział blisko 1000 osób. Szkolenia MBSE (Mercedes-Benz Safety Experience) to unikalna propozycja, która łączy teoretyczne i praktyczne zajęcia z techniki bezpiecznej jazdy z modułami na temat działania nowoczesnych systemów aktywnego bezpieczeństwa oraz użytkowania auta elektrycznego. Nie brakuje też pierwiastka emocji – zajęcia odbywają się za kierownicą najnowszych modeli Mercedes-Benz oraz Mercedes-EQ. A wszystko pod okiem profesjonalnych, cierpliwych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

 

Mercedes-Benz Polska połączył formułę szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy z modułami poświęconymi nowoczesnym systemom wspomagającym, które pozwalają sprawdzić ich potencjał w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru wyścigowego. Ponadto program Mercedes-Benz Safety Experience obejmuje kluczowe zajęcia teoretyczne i praktyczne, których celem jest nabycie umiejętności i pewności w radzeniu sobie z niebezpiecznym sytuacjami na drodze. Należą do nich m.in.: hamowanie awaryjne, nadsterowność i podsterowność, balans środkiem ciężkości samochodu, technika skrętu czy omówienie prawidłowej pozycji za kierownicą.

 

Pomocą uczestnikom służą profesjonalni, sympatyczni instruktorzy – wśród nich wielu zawodowych kierowców i pilotów wyścigowych i rajdowych, którzy prowadzą zajęcia w kameralnej atmosferze, z naciskiem na indywidualne potrzeby poszczególnych uczestników. Dodatkową atrakcją szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience 2023 jest moduł poświęcony usługom cyfrowym, przybliżający możliwości systemu operacyjnego Mercedes-Benz User Experience (MBUX) oraz aplikacji Mercedes me, również w kontekście użytkowania modeli elektrycznych z gamy Mercedes-EQ.

 

W tym sezonie szkolenia Mercedes-Benz Safety Experience odbędą się od kwietnia do sierpnia, w dwóch lokalizacjach w różnych częściach Polski: Tor Autodrom Jastrząb oraz Tor Bednary Driving City. Harmonogram prezentuje się następująco:

 

12-13-14 kwietnia: Autodrom Jastrząb II

25-26-27 kwietnia: Bednary Driving City I

30-31 maja oraz 1 czerwca: Bednary Driving City II

21-22 czerwca: Autodrom Jastrząb II

11-12-13 lipca: Autodrom Jastrząb II

25-26-27 lipca: Bednary Driving City III

23-24-25 sierpnia: Autodrom Jastrząb II

 

Aby wziąć udział w szkoleniu Mercedes-Benz Safety Experience, nie trzeba być posiadaczem Mercedesa. Zapisy prowadzą dealerzy Mercedes-Benz, którzy udzielają także dodatkowych informacji na temat oferty i kosztów. 25 lat jako Oficjalny samochód MotoGP
MotorSport | 17.03.23

25 lat jako Oficjalny samochód MotoGP

Grande Premio de Portugal od 24 do 26 marca w Portimao to początek jubileuszowego sezonu BMW M, 25. sezonu z nowym samochodem bezpieczeństwa BMW M2 MotoGP.

Poznaj Faraday Future oraz ich model FF 91
Elektryczne | 27.01.21

Poznaj Faraday Future oraz ich model FF 91

Pierwszy pojazd produkcyjny i flagowy model Faraday Future. Całkowicie elektryczny i gotowy do jazdy autonomicznej.

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019
Wiadomości | 18.06.20

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019

Fiat Concept Centoventi wygrał kategorię ?Samochód koncepcyjny? nagrody Car Design Award. Według słów międzynarodowego jury rewolucyjny samochód wyróżnia się innowacyjną koncepcją modułową oraz wyjątkowym zastosowaniem kolorów i materiałów.