Wiadomości | 15.04.23

Weź udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy za kierownicą najnowszych modeli Mercedes-Benz

Rusza szósty sezon Mercedes-Benz Safety Experience, program szkoleniowy z zakresu bezpiecznej jazdy, który łączy teorie z praktyką.

Jego popularność z roku na rok rośnie – tylko w ubiegłym roku w treningach wzięło udział blisko 1000 osób. Szkolenia MBSE (Mercedes-Benz Safety Experience) to unikalna propozycja, która łączy teoretyczne i praktyczne zajęcia z techniki bezpiecznej jazdy z modułami na temat działania nowoczesnych systemów aktywnego bezpieczeństwa oraz użytkowania auta elektrycznego. Nie brakuje też pierwiastka emocji – zajęcia odbywają się za kierownicą najnowszych modeli Mercedes-Benz oraz Mercedes-EQ. A wszystko pod okiem profesjonalnych, cierpliwych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

 

Mercedes-Benz Polska połączył formułę szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy z modułami poświęconymi nowoczesnym systemom wspomagającym, które pozwalają sprawdzić ich potencjał w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru wyścigowego. Ponadto program Mercedes-Benz Safety Experience obejmuje kluczowe zajęcia teoretyczne i praktyczne, których celem jest nabycie umiejętności i pewności w radzeniu sobie z niebezpiecznym sytuacjami na drodze. Należą do nich m.in.: hamowanie awaryjne, nadsterowność i podsterowność, balans środkiem ciężkości samochodu, technika skrętu czy omówienie prawidłowej pozycji za kierownicą.

 

Pomocą uczestnikom służą profesjonalni, sympatyczni instruktorzy – wśród nich wielu zawodowych kierowców i pilotów wyścigowych i rajdowych, którzy prowadzą zajęcia w kameralnej atmosferze, z naciskiem na indywidualne potrzeby poszczególnych uczestników. Dodatkową atrakcją szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience 2023 jest moduł poświęcony usługom cyfrowym, przybliżający możliwości systemu operacyjnego Mercedes-Benz User Experience (MBUX) oraz aplikacji Mercedes me, również w kontekście użytkowania modeli elektrycznych z gamy Mercedes-EQ.

 

W tym sezonie szkolenia Mercedes-Benz Safety Experience odbędą się od kwietnia do sierpnia, w dwóch lokalizacjach w różnych częściach Polski: Tor Autodrom Jastrząb oraz Tor Bednary Driving City. Harmonogram prezentuje się następująco:

 

12-13-14 kwietnia: Autodrom Jastrząb II

25-26-27 kwietnia: Bednary Driving City I

30-31 maja oraz 1 czerwca: Bednary Driving City II

21-22 czerwca: Autodrom Jastrząb II

11-12-13 lipca: Autodrom Jastrząb II

25-26-27 lipca: Bednary Driving City III

23-24-25 sierpnia: Autodrom Jastrząb II

 

Aby wziąć udział w szkoleniu Mercedes-Benz Safety Experience, nie trzeba być posiadaczem Mercedesa. Zapisy prowadzą dealerzy Mercedes-Benz, którzy udzielają także dodatkowych informacji na temat oferty i kosztów. Opel przedstawił dziś całkowicie nową, szóstą generację modelu Astra
Wiadomości | 13.07.21

Opel przedstawił dziś całkowicie nową, szóstą generację modelu Astra

W tym roku odbędzie się premiera rynkowa nowego Opla Astry jako pięciodrzwiowego pojazdu o niskiej sportowej sylwetce.

Uwolnij emocje, które w Tobie drzemią i sprawdź swoje umiejętności na torze wyścigowym
Wiadomości | 20.05.23

Uwolnij emocje, które w Tobie drzemią i sprawdź swoje umiejętności na torze wyścigowym

MINI Track Days oferuje gokartowe wrażenia z jazdy i doświadczenie pełnego potencjału najmocniejszych modeli rodziny MINI. Wszystko w bezpiecznych warunkach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Touring Superleggera Arese RH95
Super Cars | 03.06.21

Touring Superleggera Arese RH95

Esencja włoskiego samochodu sportowego, aby dzielić się pasją do tradycyjnego budowania nadwozi na zamówienie. Wideo.