Premiery | 10.06.21

Światowa premiera Nowego Multivana

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje światową premierę nowej generacji bestsellera zbudowanego według całkowicie nowej koncepcji.

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentował zupełnie nowego Multivana, który wyróżnia się świeżym designem, bardziej elastycznym wnętrzem, ulepszoną łącznością i po raz pierwszy opcją hybrydową typu plug-in.

 

W 100% elektryczny w ruchu miejskim: Nowy Multivan debiutuje jako pierwszy Bulli z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Wszystkie modele Multivana są standardowo wyposażone w dwusprzęgłową, automatyczną skrzynię biegów DSG. Po raz pierwszy Multivana można prowadzić w trybie półautomatycznym, korzystając z asystenta jazdy IQ.DRIVE Travel Assist. Nowy Multivan, w wersji standardowej i przedłużonej, wejdzie na rynek w drugiej połowie roku.

 

Nowy Multivan po raz pierwszy osadzony jest na modułowej płycie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie (Modular Transverse Matrix — MQB). To olbrzymi skok tego modelu w przód w kategoriach technicznych. Gama dostępnych układów napędowych zawiera nowy element: hybrydę typu plug-in. Dzięki temu, Nowy Multivan może również czasowo funkcjonować jako pojazd o zerowej emisji. Nowe, innowacyjne systemy wspomagania, obsługi i infotainmentu pojawiają się w tej linii modelowej po raz pierwszy. Maksymalny postęp dokonał się również w dziedzinie bezpieczeństwa zderzeniowego. Wyjątkowe DNA stylistyki tego samochodu zostało udoskonalone w drodze ewolucji: żaden inny pojazd wielozadaniowy nie był produkowany przez ponad 70 lat i z generacji na generację wizualnie szlifowany jak brylant. Dlatego nowy Multivan jest natychmiast rozpoznawalny jako następca legendarnego T1.

 

Światową premierą kolejnej generacji legendarnego Multivana, Volkswagen Samochody Dostawcze zwiastuje wejście w nową erę. Ta dekada będzie charakteryzowała się elektryfikacją układów napędowych i wprowadzeniem jazdy automatycznej. Na tym tle asortyment Bulli poszerza się i w przyszłości zostanie podzielony na trzy piony: linie modeli Multivan, Transporter 6.1 oraz różne wersje ID.BUZZ, które zostaną wprowadzone w 2022 r. Każdy z tych pionów ma fundamentalne znaczenie dla marki: T6.1 w wersjach Transporter i Caravelle pozostanie specjalistą do użytku komercyjnego, a model California — ikonicznym kamperem. Dwa w pełni elektryczne modele: lifestylowy ID.BUZZ MPV i dostosowany do jazdy w środowisku miejskim ID.BUZZ Cargo, podbiją nowe segmenty rynku w przyszłości. Nowy Multivan, którego premierę dziś świętujemy, to pojazd najbardziej wszechstronny — w wersji Multivan eHybrid z napędem hybrydowym plug in staje się również pojazdem z zerową emisją. Jednocześnie jego imponujący zasięg sprawia, że jest doskonałym pojazdem wielozadaniowym odpowiednim na dalekie podróże.

Przedział bagażowy o pojemności do 4053 litrów pozwala wygodnie radzić sobie z przewożeniem przeróżnych ładunków, czy dowolnego sprzętu sportowego – no może poza szybowcami czy jachtami. Ale nic straconego: je również można nowym Multivanem zabrać ze sobą, dzięki możliwości holowania ładunku o masie do 2000 kg. Multivan nowej generacji pojawi się na rynku w drugiej połowie tego roku.Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie
Tuning | 11.10.22

Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie

Najmocniejszy model kalifornijskiej firmy, który oferuje również nowy kuloodporny pakiet wojskowy. Cena już od ćwierć miliona dolarów.

Poznaj szeroki wybór napędów Mitsubishi ASX nowej generacji
Wiadomości | 09.06.22

Poznaj szeroki wybór napędów Mitsubishi ASX nowej generacji

Nowy ASX będzie wyposażony w pięć wariantów benzynowych i zelektryfikowanych układów napędowych, opracowanych na rynek europejski.

Toyota C+pod, poznaj bardzo, bardzo mały samochód dostępny w Japonii
Elektryczne | 23.12.21

Toyota C+pod, poznaj bardzo, bardzo mały samochód dostępny w Japonii

C+pod to przyjazny dla środowiska dwumiejscowy ultrakompaktowy pojazd elektryczny, który został zaprojektowany do podróży na krótkich dystansach.