Concept Cars | 19.08.20

Mercedes-AMG Project ONE: testy wkraczają w ekscytującą fazę

Rozwój hipersamochodu Mercedes-AMG Project ONE wkracza w nową fazę, więc coraz bardziej zbliża go do standardu produkcyjnego.


Mercedes-AMG Project ONE: testy wkraczają w ekscytującą fazę

Kilka modeli przedprodukcyjnych testuje teraz szybkie okrążenia na własnym poligonie i centrum technologicznym firmy w Immendingen. Testy zostały zatem w dużej mierze przeniesione ze stanowisk testowych, aby coraz bardziej koncentrować się na torach testowych. Po raz pierwszy liderzy projektu zezwolili również na testowanie kompleksowo zelektryfikowanego i bardzo złożonego hybrydowego zespołu napędowego o pełnej mocy ponad 735 kW (1000 KM).

Wraz z programem testów dynamicznych i pewnymi udoskonaleniami właściwości jezdnych samochodu, prace rozwojowe koncentrują się również na jego aktywnej aerodynamice. Złożona interakcja między różnymi aktywnymi komponentami, takimi jak żaluzje, wyloty powietrza w przednich błotnikach lub duży tylny płat, teraz potwierdza jego skuteczność, nawet poza tunelem aerodynamicznym, jako środek zapewniający wyjątkową dynamikę poprzeczną samochodu.

 

Cel, jakim jest osiągnięcie nowego wymiaru dynamiki jazdy i osiągów pojazdu drogowego za pomocą Project ONE, a tym samym ustanowienie nowego kamienia milowego w historii motoryzacji, jest zatem stopniowo coraz bliżej

Mercedes-AMG. Adaptacja kompletnej jednostki napędowej Formuły 1 do hipersamochodu z homologacją drogową, która wraz ze swoją imponującą dynamiką jazdy musi również doskonale zapewniać codzienne osiągi i być w stanie jeździć w trybie całkowicie elektrycznym, stanowiło ogromne wyzwanie. Jeśli chodzi o wiele aspektów, takich jak poziom hałasu, zespół programistów zapuścił się w ramach tego projektu na niezbadane terytorium, pracując z wielką wytrwałością i wyjątkową wiedzą inżynieryjną, aby znaleźć rozwiązania, które można opracować do osiągnięcia dojrzałości seryjnej.

 

Równolegle z szeroko zakrojonymi testami dynamicznymi przeprowadzanymi z pojazdami projektowymi, trwają prace rozwojowe nad tym niezwykłym pojazdem hybrydowym Mercedes-AMG w bazie firmy w Affalterbach. Różne systemy pojazdów są skrupulatnie sprawdzane na stanowiskach testowych silników oraz w symulatorze wewnętrznym. Następny krok w tym obszernym programie testów i rozwoju jest już jasny: osiągi Projektu ONE zostaną wkrótce przetestowane również na północnej pętli toru Nürburgring.CUPRA Simracing Series wyścigi online
Wiadomości | 21.05.20

CUPRA Simracing Series wyścigi online

CUPRA wprowadza na rynek własną serię wyścigów motorowych online - Simracing Series. W serii 13 wyścigów online może wystartować każdy zainteresowany. Zmagania będą relacjonowane na żywo na kanale marki CUPRA w serwisie Youtube.

Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera
Wiadomości | 16.07.21

Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera

Całkowicie nowy Frontier pojawi się w salonach dealerów w USA i Kanadzie późnym latem 2021 roku.

Zupełnie nowe BMW M3 G80
Wiadomości | 26.06.20

Zupełnie nowe BMW M3 G80

BMW M3 wchodzi w szóstą generacje modelu w 2020 roku. Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego BMW M3 G80 zapewniają wyjątkowy wgląd w rozwój sedana o wysokich osiągach na najtrudniejszym torze testowym na świecie - Nordschleife na torze Nuerburgring. Wideo relacja