Elektryczne | 10.05.22

Elektryczna Toyota bZ4X

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, Toyota zaprezentowała swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd, SUV-a bZ4X.


Elektryczna Toyota bZ4X

Materiał powstał we współpracy z partnerem: Carolina Toyota Bielsko.

 

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku (New York Auto Show 2022), Toyota zaprezentowała swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd, SUV-a bZ4X. Było to najważniejsze wydarzenie na stoisku producenta z kraju Kwitnącej Wiśni. Carolina Toyota Bielsko, prawdopodobnie jako jedyny Dealer Toyoty w Polsce miał okazję zobaczyć na "żywo" elektrycznego SUV-a bZ4X oraz jazdy testowe.


Zobacz naszą wideo relację na oficjalnym kanale YouTube Carolina Car Company oraz posty na Facebook-u pierwszych zdjęć z prezentacji.

 

Całkowicie elektryczny SUV Toyota bZ4X to pierwszy model z linii bateryjnych samochodów elektrycznych bZ (Beyond Zero), który ma rozpocząć elektryczną rewolucję marki. Następnie do 2025 roku ma zostać wprowadzonych sześć innych modeli z rodziny bZ (Beyond Zero). Toyota bZ4X nie tylko dąży do dalszego zaangażowania Toyoty w przyszłość neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, ale robi to w wielkim stylu. W segmencie pojazdów elektrycznych zasilanych z akumulatora (BEV), bZ4X łączy śmiałą, nowoczesną stylistykę z zaawansowanymi technologicznie funkcjami w niezwykle wydajnej platformie. bZ4X to coś więcej niż SUV z napędem akumulatorowym, to nowe spojrzenie na pojazdy wielofunkcyjne.

 

bZ4X. Dlaczego auto posiada taką nazwę? Wyjaśniamy. bZ (Beyond Zero) oznacza linię samochodów Toyoty, która dąży nie tylko do zeroemisyjnych samochodów (Zero) ale wykracza poza to (Beyond), myśląc o człowieku, zapewniając coś więcej niż tylko rozwiązanie mobilności, ale także innowacyjną przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Czwórka (4), która ma charakteryzować wielkość auta. W przypadku bZ4X jest to czwarty w kolejności model z globalnej serii bZ. Możemy się spodziewać, że pojawią się modele większe i mniejsze z oznaczeniem bZ1X, bZ2X, bZ3X itd. Natomiast X ma oznaczać typ nadwozia, typ modelu. X jak crossover.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej Carolina Toyota Bielsko dedykowanej modelowi bZ4X.

 

bZ4X. Kiedy będzie można zobaczyć nowego elektrycznego SUV-a bZ4X w salonie Carolina Toyota Bielsko i odbyć jazdę próbną tym samochodem?
Po premierze bZ4X podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku oraz wcześniejszej premierze globalnej online samochód zostanie wprowadzony najpierw na rynek japoński, dokładnie 12 Maja tego roku. W związku z tym, iż samochód jest produkowany w Japonii, pierwszych egzemplarzy, które bedą dostępne w Polsce możemy się spodziewać na przełomie czerwca i lipca. Jednak mając na uwadze fakt aktualnej sytuacji związanej z pandemią i czynnikami politycznymi mogą wystapić pewne opóźnienia. Prawdopodobnie elektryczny bZ4X w salonie Carolina Toyota Bielsko będzie dostępny na przełomie sierpnia i września tego roku. bZ4X, auta testowe będą wtedy dostępne dla naszych klientów, bedzie można tym samochodem pojeździć, dotknąć, zobaczyć, jak się w nim siedzi, jak się nim jeździ, jak się spisuje nowy elektryczny napęd.

 

Nie zwlekaj, umów swoją jazdę testową elektryczną Toyotę bZ4X. Zadzwoń! Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem sprzedawców Carolina Toyota Bielsko, telefon: 33 506 65 50.

 

bZ4X. W skrócie. Nowy elektryczny SUV powstał na bazie platformy e-TNGA, przeznaczonej specjalnie dla aut elektrycznych zasilanych bateriami. Nowoczesna stylistyka, przestronne wnętrze, pojemny bagażnik i możliwości jezdne rasowego SUV-a, oto cechy charakterystyczne Toyoty bZ4X. Pod względem wielkości bZ4X plasuje się w samym środku segmentu kompaktowych SUV-ów. Wraz z nowym modelem debiutuje również zupełnie nowy system napędu na cztery koła XMODE, oparty na współpracy niezależnych silników elektrycznych przy przedniej i tylnej osi. Zapewnia on wyjątkowe możliwości terenowe oraz świetną przyczepność i bezpieczeństwo w codziennej jeździe przy zmiennych warunkach pogodowych. Toyotę bZ4X charakteryzuje również wyjątkowo duży zasięg oraz niskie zużycie energii. Samochód z 204-konnym silnikiem napędzającym przednie koła (FWD) może przejechać do 516 km po naładowaniu baterii do pełna, zużywając średnio 14,3 kWh/100 km. Auto z dwoma silnikami o łącznej mocy 217 KM, napędzającymi przednią i tylną oś (AWD), uzyskało wyniki do 470 km zasięgu i 15,8 kWh/100 km zużycia energii. W nowej Toyocie bZ4X zastosowano baterię trakcyjną o pojemności 71,4 kWh. Jest ona utrzymywana w optymalnej temperaturze przy pomocy specjalnego systemu ogrzewania i chłodzenia. Jej zaawansowana konstrukcja jest wynikiem ponad 25-letnich doświadczeń Toyoty w doskonaleniu technologii zelektryfikowanych samochodów.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej Carolina Toyota Bielsko dedykowanej modelowi bZ4X.

 

bZ4X. Ceny i wersje.

Elektryczna Toyota bZ4X jest dostępna w czterech wersjach wyposażenia: Comfort, Prestige, Executive i Premiere Edition oraz w dwóch konfiguracjach napędu. Z 204-konnym silnikiem napędzającym przednią oś lub z napędem na cztery koła XMODE opartym na współpracy dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 217 KM. Zasila je bateria o pojemności 71,4 kWh.
Ceny nowego bZ4X startują od 201 900 zł za wersję Comfort, wersja Prestige jest dostępna od 217 900 zł, w wersji Executive od 239 900 zł. Specjalna wersja bZ4X Premiere Edition z dachem fotowoltaicznym i napędem XMODE kosztuje od 263 900 zł. Jedna uwaga, jak podaje Toyota Central Europe – Polska, z uwagi na inflację oraz słabnącą złotówkę ceny samochodu mogą ulec zmianie.

 

Sprawdź aktualny polski cennik nowej elektrycznej Toyoty bZ4X.
Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem sprzedawców Carolina Toyota Bielsko, telefon: 33 506 65 50.

 

Uwaga. Wszystkie przedstawione wyżej dane technicznie dotyczą auta przed homologacją i mogą ulec zmianie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem: Carolina Car Company / Carolina Toyota BielskoPierwsze zdjęcia wnętrza Volkswagena ID.4
Elektryczne | 08.09.20

Pierwsze zdjęcia wnętrza Volkswagena ID.4

Przestronna kabina, oszczędność formy, efektowne oświetlenie i ekologiczne materiały ? wnętrze modelu ID.4 jest nowocześnie zaaranżowane i znakomicie oddaje charakter pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki Volkswagen.

Hyundai IONIQ 5 N, pierwszy samochód elektryczny submarki N
Premiery | 14.07.23

Hyundai IONIQ 5 N, pierwszy samochód elektryczny submarki N

Pierwszy sportowy, całkowicie elektryczny model marki N miał swoją światową premierę na Festiwalu Prędkości w Goodwood w West Sussex w Anglii.

Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji
Premiery | 15.09.22

Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji

Ford po raz kolejny budzi emocje w sercach miłośników samochodów sportowych na całym świecie wprowadzając na rynek zupełnie nowego Forda Mustanga.