Premiery | 14.09.21

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński

Linia modeli obejmuje dwie limitowane wersje, GT-R Premium Edition T-spec i GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec.

Dwie limitowane edycje T-spec są specjalnie wyposażone w ekskluzywne hamulce węglowo-ceramiczne, tylny spojler z włókna węglowego, ekskluzywną osłonę silnika i ekskluzywne logo z przodu i z tyłu. W sumie do sprzedaży planowanych jest 100 sztuk modeli z limitowanej edycji, a nabywcy zostali wybrani w drodze losowania.

 

Do opcji T-spec dodano dwa nowe kolory nadwozia, Midnight Purple i Millennium Jade. Midnight Purple to zaawansowana wersja koloru używanego w poprzednich generacjach GT-R i jest inspirowana zmianą koloru zorzy polarnej. Millennium Jade emanuje wyrafinowaniem i zapewnia cichą, ale silną prezencję.

Nazwa T-spec reprezentuje filozofię GT-R prowadzenia i kształtowania czasów i jest inspirowana słowami trend i trakcja. Jako twórca trendów GT-R został stworzony, aby zawsze wyprzedzać czasy, a zdolność samochodu do prowadzenia z solidną przyczepnością — kluczowa cecha, nad którą inżynierowie zawsze ciężko pracowali — czyni z niego mistrza trakcji.

Nissan GT-R Premium Edition T-spec ma również ekskluzywny wystrój wnętrza, kute felgi aluminiowe Rays (brąz) i zawieszenie, które wykorzystuje redukcję masy poniżej sprężyn. Zwiększona szerokość obręczy kół zwiększyła sztywność opony, umożliwiając płynne i delikatne prowadzenie.

 

Opracowany z naciskiem na lepsze osiągi GT-R Track Edition zaprojektowany przez NISMO T-spec jest specjalnie wyposażony w ekskluzywny dach i pokrywę bagażnika z włókna węglowego. GT-R Track Edition opracowany przez NISMO to wersja oparta na standardowym modelu wzbogaconym o technologię NISMO.


Pod maską nabywcy GT-R T-spec znajdą legendarny, ręcznie montowany 3,8-litrowy silnik V6 VR38DETT z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 565 koni mechanicznych i momencie obrotowym 467 Nm. Wyrafinowany silnik jest wspierany przez zaawansowaną, sekwencyjną, 6-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z przesunięciem łopatek z unikalnym, niezależnym tylnym napędem ATTESA E-TS na cztery koła ATTESA E-TS.

 

Ceny GT-R T-spec i GT-R NISMO Special Edition wyniosą odpowiednio 138 4901 USD i 215 6901 USD. Wszystkie trafią do sprzedaży w drugiej połowie października.2200 KM w hipersamochodzie Tuatara w wersji Striker oraz Aggressor
Super Cars | 28.05.21

2200 KM w hipersamochodzie Tuatara w wersji Striker oraz Aggressor

Poznaj szczegóły dotyczące dwóch wariantów modelu SSC Tuatara, najszybszego samochodu produkcyjnego na świecie.

Autorskie relacje podczas Tokyo Motor Show 2019
Wiadomości | 27.07.23

Autorskie relacje podczas Tokyo Motor Show 2019

Tokyo Motor Show to jedno z najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych w Azji. Podczas tygodniowego pobytu nagraliśmy sporo ciekawego materiału.

Nowe Ferrari 296 GT3 zaprojektowane do wyścigów GT
Super Cars | 29.07.22

Nowe Ferrari 296 GT3 zaprojektowane do wyścigów GT

Najnowsza ewolucja dwumiejscowej sportowej berlinetty firmy Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu, która na nowo definiuje ideę zabawy za kierownicą.