Premiery | 14.09.21

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński

Linia modeli obejmuje dwie limitowane wersje, GT-R Premium Edition T-spec i GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec.

Dwie limitowane edycje T-spec są specjalnie wyposażone w ekskluzywne hamulce węglowo-ceramiczne, tylny spojler z włókna węglowego, ekskluzywną osłonę silnika i ekskluzywne logo z przodu i z tyłu. W sumie do sprzedaży planowanych jest 100 sztuk modeli z limitowanej edycji, a nabywcy zostali wybrani w drodze losowania.

 

Do opcji T-spec dodano dwa nowe kolory nadwozia, Midnight Purple i Millennium Jade. Midnight Purple to zaawansowana wersja koloru używanego w poprzednich generacjach GT-R i jest inspirowana zmianą koloru zorzy polarnej. Millennium Jade emanuje wyrafinowaniem i zapewnia cichą, ale silną prezencję.

Nazwa T-spec reprezentuje filozofię GT-R prowadzenia i kształtowania czasów i jest inspirowana słowami trend i trakcja. Jako twórca trendów GT-R został stworzony, aby zawsze wyprzedzać czasy, a zdolność samochodu do prowadzenia z solidną przyczepnością — kluczowa cecha, nad którą inżynierowie zawsze ciężko pracowali — czyni z niego mistrza trakcji.

Nissan GT-R Premium Edition T-spec ma również ekskluzywny wystrój wnętrza, kute felgi aluminiowe Rays (brąz) i zawieszenie, które wykorzystuje redukcję masy poniżej sprężyn. Zwiększona szerokość obręczy kół zwiększyła sztywność opony, umożliwiając płynne i delikatne prowadzenie.

 

Opracowany z naciskiem na lepsze osiągi GT-R Track Edition zaprojektowany przez NISMO T-spec jest specjalnie wyposażony w ekskluzywny dach i pokrywę bagażnika z włókna węglowego. GT-R Track Edition opracowany przez NISMO to wersja oparta na standardowym modelu wzbogaconym o technologię NISMO.


Pod maską nabywcy GT-R T-spec znajdą legendarny, ręcznie montowany 3,8-litrowy silnik V6 VR38DETT z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 565 koni mechanicznych i momencie obrotowym 467 Nm. Wyrafinowany silnik jest wspierany przez zaawansowaną, sekwencyjną, 6-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z przesunięciem łopatek z unikalnym, niezależnym tylnym napędem ATTESA E-TS na cztery koła ATTESA E-TS.

 

Ceny GT-R T-spec i GT-R NISMO Special Edition wyniosą odpowiednio 138 4901 USD i 215 6901 USD. Wszystkie trafią do sprzedaży w drugiej połowie października.Zupełnie nowy Ford F-150
Premiery | 26.06.20

Zupełnie nowy Ford F-150

Zupełnie nowy F-150 został specjalnie zaprojektowany od podstaw - przeprojektowany, aby był najtwardszym, najbardziej produktywnym F-150 w historii, a celem była najmocniejsza ciężarówka w swojej klasie.

Ken Block przedstawia Audi S1 e-tron quattro Hoonitron
MotorSport | 15.12.21

Ken Block przedstawia Audi S1 e-tron quattro Hoonitron

Audi prezentuje Audi S1 e-tron quattro Hoonitron, które zostało opracowane wyłącznie i wyjątkowo dla amerykańskiego artysty driftu Kena Blocka.

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy
Wiadomości | 09.06.20

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy

Według Subaru, model Crosstrek zawsze był kompaktowym SUV-em o odpowiedniej wielkości, który pozwala ci robić więcej: jeździć w więcej miejsc, zabierać więcej przyjaciół, ciągnąć więcej sprzętu. Crosstrek Subaru zawsze emanował przygodą. Nowy Crosstrek będzie zawierać sportową wersję kompaktowego SUV-a, który jest jeszcze bardziej ekscytujący i zdolny, z ulepszonym silnikiem, który zapewnia większą moc, styl i bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa. Całkowicie nowy Crosstrek Sport ma standardowy 2,5-litrowy silnik SUBARU BOXER z bezpośrednim wtryskiem, standardową wodoodporną tapicerkę StarTex oraz wytrzymałą, agresywną stylistykę wewnątrz i na zewnątrz.