Wiadomości | 02.11.20

Nowy Golf R trwa odliczanie do światowej premiery

4 listopada Volkswagen zaprezentuje nowego Golfa R, nowy model ze sportową duszą jest najmocniejszym w historii Golfa, czyli auta które znalazło łącznie ponad 35 milionów nabywców.


Nowy Golf R trwa odliczanie do światowej premiery

To najmocniejsza wersja najpopularniejszego Volkswagena wszech czasów –właśnie rozpoczęło się odliczanie do światowej premiery nowego Golfa R, która będzie miała miejsce 4 listopada. Volkswagen w szybkim tempie zwiększa ofertę sportowych Golfów – po debiucie wersji GTI, GTE oraz GTD przyszedł czas na dynamicznego, najmocniejszego Golfa ósmej generacji, czyli nowego Golfa R. Tak jak wszystkie Golfy, również model z oznaczeniem R będzie produkowany w macierzystym zakładzie w Wolfsburgu.

 

Mocniejszy, jeszcze bardziej dynamiczny, oszczędniejszy, lepiej skomunikowany z otoczeniem, cyfrowy – oto główne cechy nowego Golfa R, najmocniejszej odmiany Golfa ósmej generacji. Na szczególną uwagę zasługuje w Golfie R innowacyjny napęd na cztery koła z systemem sterowania dopływem momentu obrotowego osobno do każdego z kół tylnej osi. Służy do tego tzw. menedżer dynamiki jazdy, który współpracuje z innymi urządzeniami i elementami zawieszenia, jak elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi (XDS) i adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC. Dzięki nim nowy Golf R wyróżnia się znakomitą trakcją, precyzją prowadzenia i neutralnym zachowaniem na drodze oraz wyjątkową zwinnością. Celem inżynierów było zapewnienie kierowcy maksymalnej przyjemności z prowadzenia tego samochodu, na nieznanym dotąd poziomie. Odpowiednią moc zapewnia autu czterocylindrowy silnik 2.0 z turbosprężarką, będący najmocniejszą wersją jednostek z serii EA 888, dostępnych w nowym Golfie. Ten nowoczesny silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami, jak umieszczony w głowicy cylindrów chłodzony cieczą układ odprowadzania spalin do turbosprężarki czy system zmiennego sterowania czasem otwarcia zaworów z podwójnym sterowaniem wałkiem rozrządu.



Europejska premiera Nissana X-Trail czwartej generacji
Premiery | 06.09.22

Europejska premiera Nissana X-Trail czwartej generacji

Dotychczas na całym świecie sprzedano prawie 7 milionów sztuk Nissana X-Trail, który stał się jednym z najpopularniejszych rodzinnych samochodów świata.

GMC pokazał usuwany dach przyszłości swojego nowego HUMMER-a EV
Wiadomości | 21.05.20

GMC pokazał usuwany dach przyszłości swojego nowego HUMMER-a EV

GMC HUMMER EV o zerowej emisji i bey ograniczeń został wyposażony w łatwo zdejmowane panele dachowe, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia na świeżym powietrzu.

Mitsubishi zaprezentuje dwa samochody koncepcyjne na Tokyo Auto Salon 2022
Wiadomości | 21.12.21

Mitsubishi zaprezentuje dwa samochody koncepcyjne na Tokyo Auto Salon 2022

Kei EV Concept i Ralliart Concept Car zobaczymy podczas Tokyo Auto Salon 2022, które odbędą się w dniach 14-16 stycznia przyszłego roku.