Super Cars | 03.03.21

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu

Tylko 149 egzemplarzy specjalnej edycji, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

McLaren Hong Kong ma dziś premierę specjalnej serii McLarena Elva Gulf przygotowanego przez specjalny wewnętrzny oddział personalizacji samochodów McLarena, celebrując odnowione relacje między McLarenem a marką Gulf Oil to wspaniały przykład tego, jak projekty z historii wyścigów McLarena inspirują współczesnych klientów marki.

Wyjątkowy roadster McLaren w kultowych niebiesko-pomarańczowych kolorach Gulf Oil jest dziś prezentowany w Hongkongu obok McLarena Senny, najbardziej ekstremalnego uosobienia DNA luksusowej marki samochodów sportowych.


Tylko 149 egzemplarzy roadstera Ultimate Series Elva jest dostępnych na zamówienie klientów, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, a dzięki niemal nieograniczonemu stopniowi personalizacji dostępnemu w MSO, każdy samochód będzie miał swoją własną, niepowtarzalną tożsamość.

 

McLaren i Gulf niedawno potwierdziły ożywienie partnerstwa, które odnawia historyczny związek między dwiema markami, który powstał w latach sześćdziesiątych XX wieku, dekadzie, kiedy obie firmy po raz pierwszy wkroczyły w sport motorowy. Marka Gulf pojawiła się w samochodach McLaren Can-Am, Formule 1 i Indy w latach 1968-1973. Dwie dekady później McLaren F1 GTR, prowadzony przez zespół klientów GTC, nosił słynne barwy Gulf w światowych wyścigach GT, w tym w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

W ramach nowego partnerstwa klienci McLaren Automotive mają możliwość zamawiania samochodów w barwach Gulf bezpośrednio od MSO (McLaren Special Operations).

 

Zgodnie z ciągłym zaangażowaniem McLarena w superlekką konstrukcję, nowy roadster z serii Ultimate zachowuje filozofię lekkiej konstrukcji swojego przodka i znajduje się w czołówce technologii motoryzacyjnej. Na przykład konstrukcja nadwozia pozbawionej ekranu i dachu Elvy zawiera innowacyjny system aktywnego zarządzania powietrzem (AAMS), który tworzy wirtualną osłonę nad płynnie zintegrowanym kokpitem. 815 KM i 800 Nm opracowane przez 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 zapewnia, że ??Elva zapewnia zadziwiające osiągi i wyjątkowy poziom przyjemności z jazdy.Aston Martin, Tesla, Apple a teraz Rimac Automobili. Chris Porritt ciekawa historia nowego CTO
Wiadomości | 23.07.20

Aston Martin, Tesla, Apple a teraz Rimac Automobili. Chris Porritt ciekawa historia nowego CTO

Chris Porritt, były Wiceprezes Tesla dołączył do Rimac Automobili jako CTO (dyrektor ds. technologii).

Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna
Elektryczne | 26.04.23

Ostatnie testy BMW i5 czyli w pełni elektrycznej wersji nowego BMW serii 5 Limuzyna

Elastyczna technologia układu napędowego oferowana w nowej gamie BMW serii 5, dająca teraz klientom wybór między układami spalinowymi, hybrydowymi plug-in i w pełni elektrycznymi

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki
Wiadomości | 22.06.22

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki

Peugeot nowej ery oferuje kocią postawę i niepowtarzalny urok, doskonałość inżynieryjną skoncentrowaną na wydajności i inteligentnej elektryfikacji.