Super Cars | 03.03.21

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu

Tylko 149 egzemplarzy specjalnej edycji, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

McLaren Hong Kong ma dziś premierę specjalnej serii McLarena Elva Gulf przygotowanego przez specjalny wewnętrzny oddział personalizacji samochodów McLarena, celebrując odnowione relacje między McLarenem a marką Gulf Oil to wspaniały przykład tego, jak projekty z historii wyścigów McLarena inspirują współczesnych klientów marki.

Wyjątkowy roadster McLaren w kultowych niebiesko-pomarańczowych kolorach Gulf Oil jest dziś prezentowany w Hongkongu obok McLarena Senny, najbardziej ekstremalnego uosobienia DNA luksusowej marki samochodów sportowych.


Tylko 149 egzemplarzy roadstera Ultimate Series Elva jest dostępnych na zamówienie klientów, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, a dzięki niemal nieograniczonemu stopniowi personalizacji dostępnemu w MSO, każdy samochód będzie miał swoją własną, niepowtarzalną tożsamość.

 

McLaren i Gulf niedawno potwierdziły ożywienie partnerstwa, które odnawia historyczny związek między dwiema markami, który powstał w latach sześćdziesiątych XX wieku, dekadzie, kiedy obie firmy po raz pierwszy wkroczyły w sport motorowy. Marka Gulf pojawiła się w samochodach McLaren Can-Am, Formule 1 i Indy w latach 1968-1973. Dwie dekady później McLaren F1 GTR, prowadzony przez zespół klientów GTC, nosił słynne barwy Gulf w światowych wyścigach GT, w tym w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

W ramach nowego partnerstwa klienci McLaren Automotive mają możliwość zamawiania samochodów w barwach Gulf bezpośrednio od MSO (McLaren Special Operations).

 

Zgodnie z ciągłym zaangażowaniem McLarena w superlekką konstrukcję, nowy roadster z serii Ultimate zachowuje filozofię lekkiej konstrukcji swojego przodka i znajduje się w czołówce technologii motoryzacyjnej. Na przykład konstrukcja nadwozia pozbawionej ekranu i dachu Elvy zawiera innowacyjny system aktywnego zarządzania powietrzem (AAMS), który tworzy wirtualną osłonę nad płynnie zintegrowanym kokpitem. 815 KM i 800 Nm opracowane przez 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 zapewnia, że ??Elva zapewnia zadziwiające osiągi i wyjątkowy poziom przyjemności z jazdy.SuperCharge nowa globalną seria sportów motorowych oparta na samochodach drogowych
Wiadomości | 22.10.20

SuperCharge nowa globalną seria sportów motorowych oparta na samochodach drogowych

Zupełnie nowa seria sportów motorowych z hybrydowymi samochodami drogowymi o nazwie SuperCharge ujawniła więcej informacji na temat ich ekscytującego przedsięwzięcia.

Nowy SsangYong REXTON już dostępny
Wiadomości | 11.03.21

Nowy SsangYong REXTON już dostępny

Zmodernizowany Rexton ma nowy grill i odnowiony tył, ale zachowuje cechy, przestrzeń i możliwości tradycyjnego SUV-a.

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept
Premiery | 01.09.21

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept

Koncepcja miejskiego pojazdu elektrycznego zostanie w pełni pokazana podczas otwarcia CUPRA City Garage w Monachium podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA w Monachium.