Elektryczne | 08.05.21

NIO ogłasza strategię dla Norwegii

NIO firma samochodowa nowej generacji oficjalnie ogłosiła wejście na rynek norweski z modelem ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV.

NIO oficjalnie ogłosiło wejście na rynek norweski, stanowiąc pierwszy krok ekspansji za granicą. NIO stworzy pełnoprawny ekosystem obejmujący samochody, usługi, cyfrowe doświadczenia i styl życia oraz zbuduje społeczność.

 

ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV NIO, będzie pierwszym modelem pojazdu wprowadzonym do Norwegii, wraz z ET7, flagową limuzyną firmy z napędem elektrycznym, która ma pojawić się w 2022 roku.

 

NIO bezpośrednio zbuduje swoje sieci sprzedaży i serwisu w Norwegii. Pierwszy dom NIO poza Chinami zostanie oficjalnie otwarty w trzecim kwartale przy Karl Johans Gate, biznesowym i kulturalnym centrum Oslo. W 2022 r. Zostaną otwarte cztery przestrzenie NIO w Bergen, Stavanger, Trondheim i Kristansand. We wrześniu zostanie otwarte również pierwsze centrum usługowo-dostawcze NIO Norway w Oslo. W 2022 roku sieć obsługi posprzedażowej rozszerzy się w całym kraju. Aby zaoferować użytkownikom najwyższą jakość usług w Norwegii, NIO zapewni usługi mobilne oraz usługi odbioru i dostawy samochodów. NIO wprowadzi również do Norwegii swój całościowy system ładowania i wymiany oraz zamierza stworzyć mapę ładowania dla Europy i wprowadzić swoje pierwsze cztery stacje NIO Power Swap. Szacuje, że do końca 2022 r. będą istnieć w Norwegii stacje wymiany akumulatorów, łączące pięć głównych miast i autostrady. Jako organiczna część społeczności i kultury użytkowników NIO, aplikacja NIO dla Europy zostanie uruchomiona w trzecim kwartale tego roku, aby zapewnić użytkownikom i społeczności w Norwegii radosny styl życia online.

 

„Od samego początku wizją NIO jest bycie globalną marką oferującą wysokiej jakości produkty i usługi użytkownikom na całym świecie. Norwegia jest krajem zrównoważonym i innowacyjnym, który współgra z naszą wizją” - powiedział William Li, założyciel, prezes i dyrektor generalny NIO ”.CUPRA Formentor VZ5
Wiadomości | 04.02.21

CUPRA Formentor VZ5

Pierwszy pojazd opracowany specjalnie dla tej marki, teraz bije pięciocylindrowym sercem.

Hyundai Motor potwierdził datę premiery nowego modelu BAYON
Wiadomości | 26.02.21

Hyundai Motor potwierdził datę premiery nowego modelu BAYON

Całkowicie nowy crossover segmentu B będzie świętował swoją globalną premierę jednocześnie z artystami z całej Europy.

Wuling Nano EV
Elektryczne | 24.11.21

Wuling Nano EV

Taki mały chiński Smart w opakowaniu z przed kilku lat. Wuling wprowadził dwumiejscowy pojazd elektryczny z praktyczną konstrukcją Free Two Go. Ciekawy?