Elektryczne | 08.05.21

NIO ogłasza strategię dla Norwegii

NIO firma samochodowa nowej generacji oficjalnie ogłosiła wejście na rynek norweski z modelem ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV.

NIO oficjalnie ogłosiło wejście na rynek norweski, stanowiąc pierwszy krok ekspansji za granicą. NIO stworzy pełnoprawny ekosystem obejmujący samochody, usługi, cyfrowe doświadczenia i styl życia oraz zbuduje społeczność.

 

ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV NIO, będzie pierwszym modelem pojazdu wprowadzonym do Norwegii, wraz z ET7, flagową limuzyną firmy z napędem elektrycznym, która ma pojawić się w 2022 roku.

 

NIO bezpośrednio zbuduje swoje sieci sprzedaży i serwisu w Norwegii. Pierwszy dom NIO poza Chinami zostanie oficjalnie otwarty w trzecim kwartale przy Karl Johans Gate, biznesowym i kulturalnym centrum Oslo. W 2022 r. Zostaną otwarte cztery przestrzenie NIO w Bergen, Stavanger, Trondheim i Kristansand. We wrześniu zostanie otwarte również pierwsze centrum usługowo-dostawcze NIO Norway w Oslo. W 2022 roku sieć obsługi posprzedażowej rozszerzy się w całym kraju. Aby zaoferować użytkownikom najwyższą jakość usług w Norwegii, NIO zapewni usługi mobilne oraz usługi odbioru i dostawy samochodów. NIO wprowadzi również do Norwegii swój całościowy system ładowania i wymiany oraz zamierza stworzyć mapę ładowania dla Europy i wprowadzić swoje pierwsze cztery stacje NIO Power Swap. Szacuje, że do końca 2022 r. będą istnieć w Norwegii stacje wymiany akumulatorów, łączące pięć głównych miast i autostrady. Jako organiczna część społeczności i kultury użytkowników NIO, aplikacja NIO dla Europy zostanie uruchomiona w trzecim kwartale tego roku, aby zapewnić użytkownikom i społeczności w Norwegii radosny styl życia online.

 

„Od samego początku wizją NIO jest bycie globalną marką oferującą wysokiej jakości produkty i usługi użytkownikom na całym świecie. Norwegia jest krajem zrównoważonym i innowacyjnym, który współgra z naszą wizją” - powiedział William Li, założyciel, prezes i dyrektor generalny NIO ”.Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept podczas IAA Mobility 2023 w Monachium
Premiery | 06.09.23

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept podczas IAA Mobility 2023 w Monachium

Prototyp ID. GTI Concept, zaprezentowany po raz pierwszy na targach IAA Mobility w Monachium, pokazuje w jaki sposób Volkswagen przeniesie kultowe oznaczenie GTI w elektryczną przyszłość.

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM
Wiadomości | 27.01.21

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM

Nowy topowy model sportowych samochodów BMW M, który zostanie wprowadzony na rynek wiosną 2021 r.

Światowa premiera nowego topowego modelu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE
Premiery | 22.04.24

Światowa premiera nowego topowego modelu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Na marginesie weekendu Formuły 1 w Szanghaju Mercedes-AMG zaprezentował nowy, topowy model swojej serii GT.