Elektryczne | 08.05.21

NIO ogłasza strategię dla Norwegii

NIO firma samochodowa nowej generacji oficjalnie ogłosiła wejście na rynek norweski z modelem ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV.

NIO oficjalnie ogłosiło wejście na rynek norweski, stanowiąc pierwszy krok ekspansji za granicą. NIO stworzy pełnoprawny ekosystem obejmujący samochody, usługi, cyfrowe doświadczenia i styl życia oraz zbuduje społeczność.

 

ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV NIO, będzie pierwszym modelem pojazdu wprowadzonym do Norwegii, wraz z ET7, flagową limuzyną firmy z napędem elektrycznym, która ma pojawić się w 2022 roku.

 

NIO bezpośrednio zbuduje swoje sieci sprzedaży i serwisu w Norwegii. Pierwszy dom NIO poza Chinami zostanie oficjalnie otwarty w trzecim kwartale przy Karl Johans Gate, biznesowym i kulturalnym centrum Oslo. W 2022 r. Zostaną otwarte cztery przestrzenie NIO w Bergen, Stavanger, Trondheim i Kristansand. We wrześniu zostanie otwarte również pierwsze centrum usługowo-dostawcze NIO Norway w Oslo. W 2022 roku sieć obsługi posprzedażowej rozszerzy się w całym kraju. Aby zaoferować użytkownikom najwyższą jakość usług w Norwegii, NIO zapewni usługi mobilne oraz usługi odbioru i dostawy samochodów. NIO wprowadzi również do Norwegii swój całościowy system ładowania i wymiany oraz zamierza stworzyć mapę ładowania dla Europy i wprowadzić swoje pierwsze cztery stacje NIO Power Swap. Szacuje, że do końca 2022 r. będą istnieć w Norwegii stacje wymiany akumulatorów, łączące pięć głównych miast i autostrady. Jako organiczna część społeczności i kultury użytkowników NIO, aplikacja NIO dla Europy zostanie uruchomiona w trzecim kwartale tego roku, aby zapewnić użytkownikom i społeczności w Norwegii radosny styl życia online.

 

„Od samego początku wizją NIO jest bycie globalną marką oferującą wysokiej jakości produkty i usługi użytkownikom na całym świecie. Norwegia jest krajem zrównoważonym i innowacyjnym, który współgra z naszą wizją” - powiedział William Li, założyciel, prezes i dyrektor generalny NIO ”.Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo
Wiadomości | 02.02.22

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo

Sportowo-lifestylowy wariant samochodu zadebiutował jedenaście lat temu. Dzisiaj Skoda opublikowała oficjalne szkice projektowe przedstawiające design nowego modelu Fabia Monte Carlo.

Kindred Camaro LT napędzany doładowanym silnikiem V8 o mocy 650 KM
Tuning | 19.01.23

Kindred Camaro LT napędzany doładowanym silnikiem V8 o mocy 650 KM

Firma Kindred Motorworks, ogłosiła dzisiaj, że na aukcji Barrett-Jackson wystawi swojego Chevy Camaro LT, w cenie wywoławczej od 199 000 dolarów.

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia
Wiadomości | 29.04.20

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy, to tyko niektóre z cech wyróżniających nową SKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback. Ikona marki stawia kolejne kroki na drodze do sukcesu. Nowa OCTAVIA będzie dostępna w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.