Wiadomości | 19.06.20

Zobacz jak działa poduszka powietrzna nowej generacji w nowym Acura TLX

Zupełnie nowy TLX 2021 zwiększa zaangażowanie firmy Acura w bezpieczeństwo i stawia na najwyższe dostępne oceny bezpieczeństwa zarówno od NHTSA, jak i IIHS.

Zupełnie nowy sportowy sedan TLX 2021, przybywający jesienią do salonów dealerskich, kontynuuje podejście Acura „Safety Through Innovation” do zwiększania poziomu bezpieczeństwa dzięki wprowadzeniu pierwszej na świecie przedniej poduszki powietrznej pasażera zaprojektowanej w celu rozwiązania problemu poważnego urazu mózgu zwykle związanego z kątowym zderzenia czołowe. W nowym filmie, wydanym dzisiaj przez Acurę, podkreślono nową poduszkę powietrzną i inne nowe technologie w 2021 TLX.

Przednia poduszka powietrzna pasażera nowej generacji została zaprojektowana w celu zmniejszenia urazów głowy w przypadku zderzenia czołowego pod kątem. Standardowa technologia AcuraWatch rozszerza się o ulepszone funkcje wykrywania pieszych, monitor uwagi kierowcy i asystenta jazdy w korku. 

Ta technologia poduszek powietrznych nowej generacji jest najnowszym osiągnięciem firmy Acura w zakresie bezpieczeństwa pasażerów i nawiązuje do wcześniejszych innowacji Acury, w tym pierwszej na świecie poduszki powietrznej pasażera z pionowym wydaniem (1991), unikalnej konstrukcji, która zmniejszyła ryzyko obrażeń w wyniku wyzwolenia poduszki powietrznej i była szeroko stosowana przyjęte przez przemysł motoryzacyjny w kolejnych latach. Podobnie nowa konstrukcja poduszki powietrznej pasażera po raz pierwszy zastosowana jesienią 2021 TLX, opracowana wspólnie przez firmę Honda R&D Americas i dostawcę systemów bezpieczeństwa Autoliv, jest obecnie oferowana innym producentom samochodów w celu zwiększenia bezpieczeństwa ich przyszłych produktów.

 

„Nowa Acura TLX jest najnowszym przykładem naszego zespołu inżynierii bezpieczeństwa w Ohio, który dąży do ważnych innowacji, aby osiągnąć cel, jakim jest bezpieczniejsze i ostatecznie wolne od kolizji społeczeństwo” - powiedział Jim Keller, prezes Hondy R&D Americas, LLC. ” Jestem bardzo dumny z tego, jak nasi inżynierowie przeanalizowali nowe badania nad uszkodzeniami mózgu, a następnie podjęli działania, aby osiągnąć jeden z najbardziej znaczących postępów w projektowaniu poduszek powietrznych od dziesięcioleci. ”

 

2021 TLX ma na celu osiągnięcie 5-gwiazdkowego ogólnego wyniku pojazdu, najwyższej dostępnej oceny w testach NCAP przeprowadzonej przez NHTSA, wraz z oceną IIHS Top Safety Pick +, w tym oceną DOBRY we wszystkich testach zderzeniowych oraz oceną SUPERIOR dla zapobiegania zderzeniu czołowemu.

 Volkswagen zakończył produkcję e-Golfa w Dreźnie i przystosowuje fabrykę do produkcji modelu ID.3
Wiadomości | 31.12.20

Volkswagen zakończył produkcję e-Golfa w Dreźnie i przystosowuje fabrykę do produkcji modelu ID.3

Koniec ery e-Golfa. W ubiegłym tygodniu zakończyła się produkcja e-Golfa, od marca 2017 roku w Dreźnie wyprodukowano 50.401 egzemplarzy tego modelu.

Nowy dynamiczny fastback, Peugeot 408
Wiadomości | 03.10.22

Nowy dynamiczny fastback, Peugeot 408

Nowy Peugeot 408 zostanie po raz pierwszy pokazany publiczności w przyszłym miesiącu podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, jako w pełni elektryczna wersja e-408.

12 egzemplarzy McLaren 600LT Spiders docierają na rynek amerykański
Super Cars | 20.05.20

12 egzemplarzy McLaren 600LT Spiders docierają na rynek amerykański

Wszystkie egzemplarze McLarena 600LT Spider w unikalnej edycji Segestria Borealis, które przybywają do Ameryki Północnej zostały już w pełni zamówione - z wyjątkiem jednego egzemplarza o uderzającym motywie projektowym McLaren Special Operations (MSO). Zainspirowany jadowitym pajęczakiem, Segestria Borealis. 12 sztuk McLaren 600LT Spider Segestria Borealis firmy MSO - które już zyskały przydomek Spider Spider - przybyły do USA w tym miesiącu i docierają teraz do wybranych sprzedawców, którzy będą oferować je za sprzedaż.