Wiadomości | 19.06.20

Zobacz jak działa poduszka powietrzna nowej generacji w nowym Acura TLX

Zupełnie nowy TLX 2021 zwiększa zaangażowanie firmy Acura w bezpieczeństwo i stawia na najwyższe dostępne oceny bezpieczeństwa zarówno od NHTSA, jak i IIHS.

Zupełnie nowy sportowy sedan TLX 2021, przybywający jesienią do salonów dealerskich, kontynuuje podejście Acura „Safety Through Innovation” do zwiększania poziomu bezpieczeństwa dzięki wprowadzeniu pierwszej na świecie przedniej poduszki powietrznej pasażera zaprojektowanej w celu rozwiązania problemu poważnego urazu mózgu zwykle związanego z kątowym zderzenia czołowe. W nowym filmie, wydanym dzisiaj przez Acurę, podkreślono nową poduszkę powietrzną i inne nowe technologie w 2021 TLX.

Przednia poduszka powietrzna pasażera nowej generacji została zaprojektowana w celu zmniejszenia urazów głowy w przypadku zderzenia czołowego pod kątem. Standardowa technologia AcuraWatch rozszerza się o ulepszone funkcje wykrywania pieszych, monitor uwagi kierowcy i asystenta jazdy w korku. 

Ta technologia poduszek powietrznych nowej generacji jest najnowszym osiągnięciem firmy Acura w zakresie bezpieczeństwa pasażerów i nawiązuje do wcześniejszych innowacji Acury, w tym pierwszej na świecie poduszki powietrznej pasażera z pionowym wydaniem (1991), unikalnej konstrukcji, która zmniejszyła ryzyko obrażeń w wyniku wyzwolenia poduszki powietrznej i była szeroko stosowana przyjęte przez przemysł motoryzacyjny w kolejnych latach. Podobnie nowa konstrukcja poduszki powietrznej pasażera po raz pierwszy zastosowana jesienią 2021 TLX, opracowana wspólnie przez firmę Honda R&D Americas i dostawcę systemów bezpieczeństwa Autoliv, jest obecnie oferowana innym producentom samochodów w celu zwiększenia bezpieczeństwa ich przyszłych produktów.

 

„Nowa Acura TLX jest najnowszym przykładem naszego zespołu inżynierii bezpieczeństwa w Ohio, który dąży do ważnych innowacji, aby osiągnąć cel, jakim jest bezpieczniejsze i ostatecznie wolne od kolizji społeczeństwo” - powiedział Jim Keller, prezes Hondy R&D Americas, LLC. ” Jestem bardzo dumny z tego, jak nasi inżynierowie przeanalizowali nowe badania nad uszkodzeniami mózgu, a następnie podjęli działania, aby osiągnąć jeden z najbardziej znaczących postępów w projektowaniu poduszek powietrznych od dziesięcioleci. ”

 

2021 TLX ma na celu osiągnięcie 5-gwiazdkowego ogólnego wyniku pojazdu, najwyższej dostępnej oceny w testach NCAP przeprowadzonej przez NHTSA, wraz z oceną IIHS Top Safety Pick +, w tym oceną DOBRY we wszystkich testach zderzeniowych oraz oceną SUPERIOR dla zapobiegania zderzeniu czołowemu.

 McLaren Artura światowa premiera
Premiery | 17.02.21

McLaren Artura światowa premiera

McLaren przedstawia zupełnie nowy supersamochód hybrydowy nowej generacji o wysokich osiągach.

Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4
Premiery | 16.06.20

Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4

Citroën kontynuuje ofensywę elektryfikacyjną w 2020 r., od dziś skupiając uwagę na segmencie kompaktowych hatchbacków ? publikując pierwsze zdjęcia Nowego ë-C4 ? 100% ëlectric i Nowego C4.

Bolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika
MotorSport | 12.02.21

Bolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika

Posłuchaj dźwięku nowego silnika SF21. Kiedy premiera zespołu i samochodu?