Wiadomości | 17.05.23

W pełni elektryczny EX30, najmniejszy SUV w historii Volvo Cars

Dzięki Volvo EX30 marka przenosi bezpieczeństwo w mieście na wyższy poziom, tworząc małego SUV-a, który jest idealnym towarzyszem zapewniającym komfortową jazdę.

Jako najmniejszy SUV w historii Volvo Cars, nowy EX30 jest tak bezpieczny, jak można oczekiwać od samochodu Volvo. Oparty na unikalnej wiedzy na temat bezpieczeństwa i badaniach z rzeczywistych wypadków, EX30 został zaprojektowany, aby pomóc chronić kierowcę i pasażerów w przypadku zderzenia. Czyni to dzięki najnowocześniejszej technologii ograniczającej, a także najwyższej klasy projektowi konstrukcyjnemu, który spełnia nasze ambitne wewnętrzne wymagania w zakresie bezpieczeństwa – mające na celu przygotowanie samochodów Volvo do różnych rzeczywistych scenariuszy.

 

Ochrona osób znajdujących się w samochodzie w razie wypadku zawsze była dla Volvo Cars priorytetem. Projekt konstrukcyjny EX30 odzwierciedla zaangażowanie we wzmocnienie klatki bezpieczeństwa, słupków A, B i C, a także dachu. Ponieważ jest to samochód elektryczny, w naturalny sposób skupiliśmy się na integralności akumulatora. Podwozie i klatka bezpieczeństwa są zbudowane z różnych form stali o wysokiej wytrzymałości, które skutecznie kompensują uderzenie w przypadku ewentualnego zderzenia.

 

EX30 zawiera również poduszkę powietrzną znajdującą się po wewnętrznej stronie fotela kierowcy, zaprojektowaną w celu zmniejszenia obrażeń głowy i klatki piersiowej w przypadku zderzenia bocznego. Jednak oprócz najwyższych standardów bezpieczeństwa biernego, Volvo EX30 oferuje również zaawansowany zestaw nowych funkcji bezpieczeństwa czynnego, które pomagają chronić ludzi wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

 

Wewnątrz EX30 nowy zaawansowany system ostrzegania kierowcy jest standardem i troszczy się o Ciebie, gdy nie jesteś w najlepszej formie. Oprócz praktycznego wykrywania na kierownicy, samochód ma również specjalny czujnik, działający na podstawie potężnych algorytmów i umieszczony za kierownicą, który wykrywa ruchy oczu i twarzy około 13 razy na sekundę. W ten sposób EX30 może spróbować zrozumieć, czy jesteś rozkojarzony, senny lub w inny sposób nieuważny, nawet jeśli sam nie zdawałeś sobie z tego sprawy.

 

W mieście nasza nowa funkcja automatycznego hamowania na skrzyżowaniach ma na celu pomóc Ci uniknąć wypadków na skrzyżowaniach. W przypadku, gdy inny samochód nieoczekiwanie przetnie drogę przed Tobą, funkcja automatycznej interwencji hamulców ma na celu zatrzymanie samochodu i pomoc w złagodzeniu lub uniknięciu kolizji. Krótko mówiąc, jak każdy samochód Volvo, nowy EX30 jest wyposażony w szeroką gamę systemów aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Podczas ujawnienia udostępnimy więcej szczegółów na temat wszystkich technologii bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy w EX30.

 

7 czerwca nowy, w pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zadebiutuje na całym świecie. W tym samym dniu będzie również dostępny na zamówienie lub w przedsprzedaży na wybranych rynkach.Honda e:N2 Concept, całkowicie nowy model EV
Concept Cars | 05.11.22

Honda e:N2 Concept, całkowicie nowy model EV

Honda zaprezentowała dziś w Chinach światową premierę e:N2 Concept, modelu koncepcyjnego drugiego zestawu modeli z serii e:N, serii modeli EV marki Honda w Chinach.

Volkswagen przedstawia pierwsze fakty i zdjęcia nowego T-Crossa
Premiery | 05.07.23

Volkswagen przedstawia pierwsze fakty i zdjęcia nowego T-Crossa

Volkswagen T-Cross ulepszonej generacji, która zostanie wprowadzona na rynek na początku 2024 roku, trafi do klientów z odświeżoną stylistyką, wzbogaconym wyposażeniem standardowym.

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!
MotorSport | 30.08.23

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!

Podczas niedzielnego wyjściu pogoda nie oszczędzała kierowców, gdyż przed samym zgaśnięciem świateł zaczęło padać, co spowodowało wątpliwości, czy będzie wyścig w „poślizgu” czy może jednak warunki się polepszą.