Wiadomości | 17.05.23

W pełni elektryczny EX30, najmniejszy SUV w historii Volvo Cars

Dzięki Volvo EX30 marka przenosi bezpieczeństwo w mieście na wyższy poziom, tworząc małego SUV-a, który jest idealnym towarzyszem zapewniającym komfortową jazdę.

Jako najmniejszy SUV w historii Volvo Cars, nowy EX30 jest tak bezpieczny, jak można oczekiwać od samochodu Volvo. Oparty na unikalnej wiedzy na temat bezpieczeństwa i badaniach z rzeczywistych wypadków, EX30 został zaprojektowany, aby pomóc chronić kierowcę i pasażerów w przypadku zderzenia. Czyni to dzięki najnowocześniejszej technologii ograniczającej, a także najwyższej klasy projektowi konstrukcyjnemu, który spełnia nasze ambitne wewnętrzne wymagania w zakresie bezpieczeństwa – mające na celu przygotowanie samochodów Volvo do różnych rzeczywistych scenariuszy.

 

Ochrona osób znajdujących się w samochodzie w razie wypadku zawsze była dla Volvo Cars priorytetem. Projekt konstrukcyjny EX30 odzwierciedla zaangażowanie we wzmocnienie klatki bezpieczeństwa, słupków A, B i C, a także dachu. Ponieważ jest to samochód elektryczny, w naturalny sposób skupiliśmy się na integralności akumulatora. Podwozie i klatka bezpieczeństwa są zbudowane z różnych form stali o wysokiej wytrzymałości, które skutecznie kompensują uderzenie w przypadku ewentualnego zderzenia.

 

EX30 zawiera również poduszkę powietrzną znajdującą się po wewnętrznej stronie fotela kierowcy, zaprojektowaną w celu zmniejszenia obrażeń głowy i klatki piersiowej w przypadku zderzenia bocznego. Jednak oprócz najwyższych standardów bezpieczeństwa biernego, Volvo EX30 oferuje również zaawansowany zestaw nowych funkcji bezpieczeństwa czynnego, które pomagają chronić ludzi wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

 

Wewnątrz EX30 nowy zaawansowany system ostrzegania kierowcy jest standardem i troszczy się o Ciebie, gdy nie jesteś w najlepszej formie. Oprócz praktycznego wykrywania na kierownicy, samochód ma również specjalny czujnik, działający na podstawie potężnych algorytmów i umieszczony za kierownicą, który wykrywa ruchy oczu i twarzy około 13 razy na sekundę. W ten sposób EX30 może spróbować zrozumieć, czy jesteś rozkojarzony, senny lub w inny sposób nieuważny, nawet jeśli sam nie zdawałeś sobie z tego sprawy.

 

W mieście nasza nowa funkcja automatycznego hamowania na skrzyżowaniach ma na celu pomóc Ci uniknąć wypadków na skrzyżowaniach. W przypadku, gdy inny samochód nieoczekiwanie przetnie drogę przed Tobą, funkcja automatycznej interwencji hamulców ma na celu zatrzymanie samochodu i pomoc w złagodzeniu lub uniknięciu kolizji. Krótko mówiąc, jak każdy samochód Volvo, nowy EX30 jest wyposażony w szeroką gamę systemów aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Podczas ujawnienia udostępnimy więcej szczegółów na temat wszystkich technologii bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy w EX30.

 

7 czerwca nowy, w pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zadebiutuje na całym świecie. W tym samym dniu będzie również dostępny na zamówienie lub w przedsprzedaży na wybranych rynkach.Właśnie rozpoczął się Bangkok International Motor Show 2020 który ma ambicje zrewolucjonizować pokazy samochodowe
Wiadomości | 15.07.20

Właśnie rozpoczął się Bangkok International Motor Show 2020 który ma ambicje zrewolucjonizować pokazy samochodowe

Bangkok International Motor Show 2020 pierwsze takie wydarzenie po lockdownie. Zobacz ceremonie otwarcia.

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy
Wiadomości | 19.10.21

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

W tym roku Ford Polska kontynuuje program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Ford Driving Skills For Life przeszkolono już ponad 3000 osób.

Bentley ogłasza zakończenie produkcji 12-cylindrowego silnika
Wiadomości | 23.02.23

Bentley ogłasza zakończenie produkcji 12-cylindrowego silnika

Po wyprodukowaniu ponad 100 000 jednostek kultowego silnika W12, firma Bentley zakończy jego produkcję w kwietniu 2024 roku.