Super Cars | 29.09.22

Urus S, Lamborghini Super SUV

Nadeszła nowa ewolucja Lamborghini. Super SUV Urus S łączy osiągi, design i najwyższy luksus, aby przenieść wizjonerską koncepcję na nowy poziom wszechstronności i komfortu.


Urus S, Lamborghini Super SUV

Automobili Lamborghini Urus S jako następca oryginalnego Urusa, który ustanowił nową niszę Super SUV w segmencie luksusowym. Urus S zapewnia zwiększoną moc w połączeniu z luksusową wszechstronnością i prezencją, aby potwierdzić swój status super SUV-a Lamborghini w stylu życia, wraz z nowym Urus Performante dla osób poszukujących maksymalnych osiągów sportowych.

 

Silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o zwiększonej mocy do 656 KM odpowiada silnikowi Urusa S Performante, zapewniając lepszy stosunek masy do mocy. Przyspieszenie zostało ulepszone, a Urus S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i od 0-200 km/h w 12,5 sekundy. Przy maksymalnej prędkości 305 km/h Urus S hamuje od 100 km/h do zera na zaledwie 33,7 m. Jego silnik z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia maksymalny moment obrotowy 850 Nm już przy 2300 obr./min do maksymalnie 6000 obr./min. Zmieniony układ wydechowy przypomina, że ​​Super SUV to prawdziwe Lamborghini, z bardziej wyraźnym dźwiękiem przy rozruchu i ostrzejszą nutą w każdym trybie jazdy.

 

Podwozie Urusa z adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym zapewnia supersportową przyjemność z jazdy, ale jednocześnie płynne prowadzenie na nawierzchniach drogowych z natychmiastową reakcją momentu obrotowego i wyważeniem nadwozia zgodnie ze szczególnymi wymaganiami jazdy terenowej. Dzięki tej samej kalibracji układu napędowego, co Urus Performante, Urus S zapewnia optymalną responsywność i osiągi w razie potrzeby, a także luksusową przyjemność z codziennej jazdy dzięki precyzyjnie dostrojonym ustawieniom podwozia. Z niezwykłą wszechstronnością w swojej osobowości jazdy na każdej drodze w każdych warunkach, Urus S jest najlepszym super SUV-em i stylem życia.


Urus S wprowadza specyficzne i wyrafinowane ulepszenia stylistyczne, promujące jego sportową, ale luksusową osobowość, wyróżniając obecność Super SUV w każdym środowisku. Znaczny wzrost opcji w zakresie kolorów, wykończenia, kół, pakietów stylistycznych i specjalnych detali umożliwia personalizację w całym spektrum, od subtelnego stylu po maksymalny sportowy charakter.

 

Nowy przedni zderzak ma bardziej wyrafinowane linie i standardowo zawiera nową matową osłonę podwozia ze stali nierdzewnej, pomalowaną na czarno, uzupełnioną czarnymi liniami przedniego grilla. Pięć innych opcji konfiguracji stylu łączy kolor nadwozia, błyszczącą czerń i elementy z włókna węglowego w błyszczącym i matowym wykończeniu, co pozwala na wyraźnie indywidualne konfiguracje Urusa S. Nowa, lekka maska ​​​​z malowanym włóknem węglowym jest wyposażona w czarne matowe otwory wentylacyjne, z opcjonalnymi wykończeniami otwory wentylacyjne w kolorze błyszczącej czerni, w kolorze nadwozia lub z włókna węglowego w błyszczącym lub matowym wykończeniu. Opcjonalny widoczny dach z włókna węglowego nadaje nowemu Urusowi S sportową elegancję.

 

Nowa stylistyka tylnego zderzaka nadaje Urusowi S bardziej opływowy i elegancki wygląd. Matowa, pomalowana na czarno dolna część ma standardowo nowy, dwururowy układ wydechowy ze szczotkowanej stali, opcjonalnie z matową lub błyszczącą czernią lub opcją Ad Personam z jasnym chromem. Oprócz standardowych 21-calowych obręczy oferowane są nowe opcje obręczy, w tym 22-calowe obręcze Nath z matowym wykończeniem tytanowym i polerowanym diamentem, natomiast 23-calowe obręcze Taigete można wybrać w alternatywie z brązu i polerowania diamentowego.

 

Wnętrze Urusa S zostało zaprezentowane z całkowicie zmienioną ofertą kolorystyczną i wykończeniową. Zarówno nowy Bi-color Sportivo, jak i nowa opcja Bi-color Sophisticated mają nowy wzór przeszycia Urus Performante. Bi-color Sportivo zapewnia bardziej dyskretne i stylowe wykorzystanie dopełniającego koloru; Wyrafinowana czarna skórzana tapicerka jest dostępna w nowych kontrastowych opcjach kolorystycznych w połączeniu z wyrafinowanymi nowymi Blu Leandro i Verde Aura oraz jasnobrązowymi, kremowymi i brązowymi. Oferując właścicielom optymalne możliwości dostosowania Urusa S do ich stylu życia, nowe opcje kolorystyczne i wykończenia podkreślają wysokie osiągi Urusa S, zapewniając jednocześnie subtelny i ponadczasowy luksus.

 

Łączność w Urus S obejmuje nawigację, funkcje bezpieczeństwa i kilka usług kontroli w samochodzie. Usługami, takimi jak Remote Park za pośrednictwem aplikacji Lamborghini Unica, można również zarządzać za pomocą integracji ze smartfonem, z ulepszeniem sterowania smartwatchem, w tym funkcją wirtualnego kluczyka samochodowego.

 

Ceny dla UE zaczynają się od 195.538 euro bez podatku.Autorskie relacje podczas Tokyo Motor Show 2019
Wiadomości | 27.07.23

Autorskie relacje podczas Tokyo Motor Show 2019

Tokyo Motor Show to jedno z najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych w Azji. Podczas tygodniowego pobytu nagraliśmy sporo ciekawego materiału.

Zupełnie nowy INFINITI QX60
Wiadomości | 14.02.21

Zupełnie nowy INFINITI QX60

W nowym modelu będzie dostępna nowa 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

BMW XM Label Red, najmocniejszy model BMW M, jaki kiedykolwiek powstał
Super Cars | 12.04.23

BMW XM Label Red, najmocniejszy model BMW M, jaki kiedykolwiek powstał

738 KM. BMW M prezentuje jeszcze mocniejszą, bardziej ekskluzywną wersję swojego pierwszego w historii zelektryfikowanego pojazdu o wysokich osiągach.