Wiadomości | 11.01.23

Rekordowy rok 2022 Automobili Lamborghini

Firma z siedzibą w Sant'Agata Bolognese kontynuuje swoją ścieżkę wzrostu, osiągając kolejny rekord sprzedaży, dostarczając ponad 9 000 samochodów.


Rekordowy rok 2022 Automobili Lamborghini

Dla Automobili Lamborghini właśnie zakończony rok był pełen kamieni milowych i wyróżnień, które oznaczają stały wzrost firmy. Przez ostatnie dwa lata firma kontynuowała imponujący wzrost nie tylko pod względem sprzedaży, ale także dzięki otrzymanym nagrodom i certyfikatom, które świadczą o zaangażowaniu Lamborghini w różne konteksty, w których działa, od zrównoważonego rozwoju po zasoby ludzkie.

 

Pod względem liczb Automobili Lamborghini nadal bije rekordy, a w 2022 roku odnotowało najlepsze wyniki sprzedaży w historii. W rzeczywistości firma dostarczyła 9233 samochody na całym świecie, co stanowi wzrost o 10% w stosunku do poprzedniego roku.

 

Rok 2023 będzie rokiem wyzwań i zmian, gdzie Automobili Lamborghini ma możliwość skoncentrowania się na kolejnych celach, również dzięki 18-miesięcznej liście oczekujących, która pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.


Dalsze przyspieszenie marki nastąpi w 2023 roku, kiedy zostaną wyprodukowane pierwsze samochody hybrydowe, a Lamborghini wejdzie w drugą fazę programu Direzione Cor Tauri: strategiczny plan działania przedstawiony w 2021 r., obejmujący najwyższą inwestycję w historii firmy (1,8 mld euro w ciągu pięciu lat) zapewniając przejście na pojazdy hybrydowe, a następnie przejście na pojazdy w pełni elektryczne.


We wszystkich makroregionach znak był wyraźnie pozytywny, utrzymując jednorodną i spójną dystrybucję, z Azją odnotowującą +14%, następnie Ameryką +10% i wreszcie EMEA +7% w porównaniu z 2021 r. Sprzedaż, na prawie wszystkich kluczowych rynkach , pobił wszelkie rekordy. Stało się tak również dzięki wysokiej reputacji, jaką cieszy się marka na arenie międzynarodowej, przy czym liczba dealerów wzrosła ze 173 do 180 w ciągu zaledwie jednego roku i była obecna w 53 różnych krajach.


Na pierwszym miejscu pozostają Stany Zjednoczone (dostarczono 2721 samochodów, wzrost o 10% w porównaniu z poprzednim rokiem), a następnie Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (dostarczono 1018 samochodów, wzrost o 9% w porównaniu z poprzednim rokiem), Niemcy (dostarczono 808 samochodów) , o 14% więcej niż w poprzednim roku, Wielkiej Brytanii (dostarczono 650 samochodów, o 15% więcej niż w roku poprzednim) i Japonii (dostarczono 546 samochodów, o 22% więcej niż w roku poprzednim).


Jeśli chodzi o modele, potwierdzono sukces Urusa Super SUV (dostarczono 5367 sztuk, wzrost o 7% w porównaniu z 2021 r.), a następnie imponujący wzrost Huracána (dostarczono 3113 sztuk, wzrost o 20% w stosunku do 2021 r.) oraz Aventador z dostarczonymi 753 egzemplarzami, którego produkcja zakończy się we wrześniu 2022 r.Tryb Driftu w nowym prototypie Audi RS 3
Tuning | 22.06.21

Tryb Driftu w nowym prototypie Audi RS 3

To pierwszy samochód Audi wyposażony w RS Torque Splitter, który w pełni zmienny sposób rozdziela moment napędowy między tylne koła.

Światowa premiera Hyundaia IONIQ 5
Premiery | 23.02.21

Światowa premiera Hyundaia IONIQ 5

Całkowicie elektryczny IONIQ 5 średniej wielkości CUV jako pierwszy model w nowej marce Hyundaia. Zobacz >>> wideo.

Nowa Kia Soul, pojawi się jeszcze tego lata
Premiery | 05.05.22

Nowa Kia Soul, pojawi się jeszcze tego lata

Soul na nowo zdefiniował segment małych samochodów, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2009 roku i od tego czasu stale się rozwija.