Wiadomości | 11.01.23

Rekordowy rok 2022 Automobili Lamborghini

Firma z siedzibą w Sant'Agata Bolognese kontynuuje swoją ścieżkę wzrostu, osiągając kolejny rekord sprzedaży, dostarczając ponad 9 000 samochodów.


Rekordowy rok 2022 Automobili Lamborghini

Dla Automobili Lamborghini właśnie zakończony rok był pełen kamieni milowych i wyróżnień, które oznaczają stały wzrost firmy. Przez ostatnie dwa lata firma kontynuowała imponujący wzrost nie tylko pod względem sprzedaży, ale także dzięki otrzymanym nagrodom i certyfikatom, które świadczą o zaangażowaniu Lamborghini w różne konteksty, w których działa, od zrównoważonego rozwoju po zasoby ludzkie.

 

Pod względem liczb Automobili Lamborghini nadal bije rekordy, a w 2022 roku odnotowało najlepsze wyniki sprzedaży w historii. W rzeczywistości firma dostarczyła 9233 samochody na całym świecie, co stanowi wzrost o 10% w stosunku do poprzedniego roku.

 

Rok 2023 będzie rokiem wyzwań i zmian, gdzie Automobili Lamborghini ma możliwość skoncentrowania się na kolejnych celach, również dzięki 18-miesięcznej liście oczekujących, która pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.


Dalsze przyspieszenie marki nastąpi w 2023 roku, kiedy zostaną wyprodukowane pierwsze samochody hybrydowe, a Lamborghini wejdzie w drugą fazę programu Direzione Cor Tauri: strategiczny plan działania przedstawiony w 2021 r., obejmujący najwyższą inwestycję w historii firmy (1,8 mld euro w ciągu pięciu lat) zapewniając przejście na pojazdy hybrydowe, a następnie przejście na pojazdy w pełni elektryczne.


We wszystkich makroregionach znak był wyraźnie pozytywny, utrzymując jednorodną i spójną dystrybucję, z Azją odnotowującą +14%, następnie Ameryką +10% i wreszcie EMEA +7% w porównaniu z 2021 r. Sprzedaż, na prawie wszystkich kluczowych rynkach , pobił wszelkie rekordy. Stało się tak również dzięki wysokiej reputacji, jaką cieszy się marka na arenie międzynarodowej, przy czym liczba dealerów wzrosła ze 173 do 180 w ciągu zaledwie jednego roku i była obecna w 53 różnych krajach.


Na pierwszym miejscu pozostają Stany Zjednoczone (dostarczono 2721 samochodów, wzrost o 10% w porównaniu z poprzednim rokiem), a następnie Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (dostarczono 1018 samochodów, wzrost o 9% w porównaniu z poprzednim rokiem), Niemcy (dostarczono 808 samochodów) , o 14% więcej niż w poprzednim roku, Wielkiej Brytanii (dostarczono 650 samochodów, o 15% więcej niż w roku poprzednim) i Japonii (dostarczono 546 samochodów, o 22% więcej niż w roku poprzednim).


Jeśli chodzi o modele, potwierdzono sukces Urusa Super SUV (dostarczono 5367 sztuk, wzrost o 7% w porównaniu z 2021 r.), a następnie imponujący wzrost Huracána (dostarczono 3113 sztuk, wzrost o 20% w stosunku do 2021 r.) oraz Aventador z dostarczonymi 753 egzemplarzami, którego produkcja zakończy się we wrześniu 2022 r.RANGE ROVER 50 lat inowacji i luksusu w nowej limitowanej edycji
Wiadomości | 19.06.20

RANGE ROVER 50 lat inowacji i luksusu w nowej limitowanej edycji

Range Rover świętuje dziś 50 lat pionierskich innowacji, niezrównanego wyrafinowania i niezrównanych możliwości w terenie dzięki wprowadzeniu nowego Range Rovera Fifty.

Wodorowy Hyundai NEXO bije własny rekord
Wiadomości | 20.05.21

Wodorowy Hyundai NEXO bije własny rekord

Podróż o zerowej emisji zanieczyszczeń na dystansie 887,5 km z Melbourne do Broken Hill, pokonanym na jednym zbiorniku przez pojazd napędzany wodorem.

Porsche prezentuje pierwszego Macana T
Wiadomości | 18.02.22

Porsche prezentuje pierwszego Macana T

Macan T został dodany do popularnej gamy modeli Porsche. To pierwszy czterodrzwiowy samochód sportowy, który będzie nosił specjalne oznaczenie, które wcześniej było zarezerwowane dla modeli 911 i 718.