Concept Cars | 05.01.22

Cadillac InnerSpace Concept

Podczas tegorocznych targów CES Cadillac przedstawił swoją wizję osobistej mobilności przyszłości, pokazując koncept dwuosobowego luksusowego pojazdu.

Cadillac rozszerzył swoją wizję osobistej autonomicznej mobilności przyszłości o koncepcję InnerSpace, dwuosobowy elektryczny i autonomiczny luksusowy pojazd.

 

Wykorzystując najnowocześniejsze technologie zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu pasażerów oraz wydłużenia czasu osobistego, który zapewnia w pełni autonomiczna mobilność, InnerSpace powiększa portfolio pojazdów Cadillac Halo Concept, które mają nie tylko przewozić pasażerów w luksusowym otoczeniu, ale także poprawiać ich samopoczucie. Portfolio koncepcyjne Cadillac Halo przedstawia przyszłe możliwości dzięki gamie osobistych opcji autonomicznych i zaawansowanym funkcjom pojazdu połączonego.

 

W pełni autonomiczne możliwości pojazdu oznaczają, że mogą oni odkrywać więcej otaczającego ich świata, a także wnętrze pojazdu, dzięki bardziej osobistym i dostosowanym do potrzeb wrażeniom, które nadają nowy wymiar luksusowemu doświadczeniu Cadillaca. Oparte na sztucznej inteligencji biometryczne wejścia i interfejsy, dostępne za pośrednictwem dużego, wciągającego i panoramicznego wyświetlacza LED SMD, pozwalają pasażerom wybierać spośród motywów Augmented Reality Engagement, Entertainment i Wellness Recovery. Dzięki Ultifi inżynierowie Cadillaca i autoryzowane strony trzecie będą mogli wprowadzać innowacje w dodatkowych motywach i funkcjach, które można dodać bezprzewodowo.

 

Dzięki bezprzewodowemu systemowi zarządzania akumulatorami platformy Ultium, moduły akumulatorowe są rozmieszczone wokół pojazdu koncepcyjnego, co pozwoliło projektantom zoptymalizować kabinę pod kątem przestronności i spokoju. Ta swoboda projektowania pozwoliła również na zastosowanie niskoprofilowej podłogi, zapewniającej niezwykle niską, podobną do samochodu sportowego pozycję siedzącą.

 

Z zewnątrz, dramatycznie zaprojektowana InnerSpace posiada rozległe, panoramiczne szyby na dachu i części boków nadwozia, co zapewnia niemal niczym niezakłócony widok. Dach otwiera się wraz z drzwiami, co zapewnia wygodniejsze wsiadanie i wysiadanie, a siedzenia również odchylają się na zewnątrz po otwarciu drzwi, wzmacniając efekt.

 

Nawet opony InnerSpace są zaprojektowane tak, aby przyczyniały się do jego pocieszenia. Opracowane przez Goodyear dla pojazdów zelektryfikowanych, są wyposażone w technologię SoundComfort zaprojektowaną, aby pomóc złagodzić rezonans fali dźwiękowej w oponie, zapewniając cichą jazdę, a sKrzemionka na bazie oleju z fasoli i łusek ryżu zastępuje olej na bazie ropy naftowej jako kluczowy składnik ich budowy. A ponieważ jazda autonomiczna odbiera kierowcy część łączności z drogą, Goodyear SightLine, technologia inteligencji opon Goodyeara, przekazuje ważne informacje o ciśnieniu, temperaturze, obciążeniu i innych czynnikach wydajności.Lamborghini Urus nowe możliwości personalizacji z pakietem Pearl Capsule
Tuning | 17.06.20

Lamborghini Urus nowe możliwości personalizacji z pakietem Pearl Capsule

Automobili Lamborghini przedstawia Urusa w nowej edycji designu, Pearl Capsule: początek nowych przygód w nowych kolorach i funkcjach dla super SUV-a Lamborghini.

Genesis wprowadza rozwiązania biometryczne do swoich samochodów podobne do Face ID od Apple
Wiadomości | 16.09.21

Genesis wprowadza rozwiązania biometryczne do swoich samochodów podobne do Face ID od Apple

Face Connect rozpoznaje twarz kierowcy, otwiera i zamyka drzwi pojazdu oraz zapewnia kierowcy spersonalizowane ustawienia za pomocą kamer bliskiej podczerwieni i technologii głębokiego uczenia

Geneva Motor Show 2021 pod znakiem zapytania
Wiadomości | 26.05.20

Geneva Motor Show 2021 pod znakiem zapytania

W 2021 roku sytauacja może się powtórzyć poraz drugi z rzędu w ponad stuletniej historii targów. Ze względu na okoliczności powstaje pytanie: Czy Geneva Motor Show 2021 się odbędzie?