Concept Cars | 05.01.22

Cadillac InnerSpace Concept

Podczas tegorocznych targów CES Cadillac przedstawił swoją wizję osobistej mobilności przyszłości, pokazując koncept dwuosobowego luksusowego pojazdu.

Cadillac rozszerzył swoją wizję osobistej autonomicznej mobilności przyszłości o koncepcję InnerSpace, dwuosobowy elektryczny i autonomiczny luksusowy pojazd.

 

Wykorzystując najnowocześniejsze technologie zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu pasażerów oraz wydłużenia czasu osobistego, który zapewnia w pełni autonomiczna mobilność, InnerSpace powiększa portfolio pojazdów Cadillac Halo Concept, które mają nie tylko przewozić pasażerów w luksusowym otoczeniu, ale także poprawiać ich samopoczucie. Portfolio koncepcyjne Cadillac Halo przedstawia przyszłe możliwości dzięki gamie osobistych opcji autonomicznych i zaawansowanym funkcjom pojazdu połączonego.

 

W pełni autonomiczne możliwości pojazdu oznaczają, że mogą oni odkrywać więcej otaczającego ich świata, a także wnętrze pojazdu, dzięki bardziej osobistym i dostosowanym do potrzeb wrażeniom, które nadają nowy wymiar luksusowemu doświadczeniu Cadillaca. Oparte na sztucznej inteligencji biometryczne wejścia i interfejsy, dostępne za pośrednictwem dużego, wciągającego i panoramicznego wyświetlacza LED SMD, pozwalają pasażerom wybierać spośród motywów Augmented Reality Engagement, Entertainment i Wellness Recovery. Dzięki Ultifi inżynierowie Cadillaca i autoryzowane strony trzecie będą mogli wprowadzać innowacje w dodatkowych motywach i funkcjach, które można dodać bezprzewodowo.

 

Dzięki bezprzewodowemu systemowi zarządzania akumulatorami platformy Ultium, moduły akumulatorowe są rozmieszczone wokół pojazdu koncepcyjnego, co pozwoliło projektantom zoptymalizować kabinę pod kątem przestronności i spokoju. Ta swoboda projektowania pozwoliła również na zastosowanie niskoprofilowej podłogi, zapewniającej niezwykle niską, podobną do samochodu sportowego pozycję siedzącą.

 

Z zewnątrz, dramatycznie zaprojektowana InnerSpace posiada rozległe, panoramiczne szyby na dachu i części boków nadwozia, co zapewnia niemal niczym niezakłócony widok. Dach otwiera się wraz z drzwiami, co zapewnia wygodniejsze wsiadanie i wysiadanie, a siedzenia również odchylają się na zewnątrz po otwarciu drzwi, wzmacniając efekt.

 

Nawet opony InnerSpace są zaprojektowane tak, aby przyczyniały się do jego pocieszenia. Opracowane przez Goodyear dla pojazdów zelektryfikowanych, są wyposażone w technologię SoundComfort zaprojektowaną, aby pomóc złagodzić rezonans fali dźwiękowej w oponie, zapewniając cichą jazdę, a sKrzemionka na bazie oleju z fasoli i łusek ryżu zastępuje olej na bazie ropy naftowej jako kluczowy składnik ich budowy. A ponieważ jazda autonomiczna odbiera kierowcy część łączności z drogą, Goodyear SightLine, technologia inteligencji opon Goodyeara, przekazuje ważne informacje o ciśnieniu, temperaturze, obciążeniu i innych czynnikach wydajności.Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE
Wiadomości | 20.04.20

Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE

Karma automotive zapowiada nowego, w pełni elektrycznego sedana REVERO, którego zobaczymy na wiosnę 2021 roku. Od przyszłego miesiąca będziesz mógł zarezerwować zakup przez internet.

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53
Premiery | 27.11.21

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53

Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć nowy model: EQS-a 53 4MATIC+. Pierwsza sportowa maszyna z Affalterbach w 100% na prąd.

Nowe BMW serii 5 Touring
Wiadomości | 07.02.24

Nowe BMW serii 5 Touring

Duży Touring od BMW: sportowy, elegancki, wszechstronny, a teraz także w pełni elektryczny. Wprowadzenie na rynek w Niemczech i wielu innych krajach europejskich nastąpi w maju 2024 r.