Tuning | 26.11.22

Zenvo TSR-GT wyprzedany jeszcze przed oficjalną premierą

Zenvo Automotive ujawniło zdjęcia i specyfikacje techniczne swojego modelu TSR-GT o zwiększonej mocy do 1360 KM, z których zrobi tylko trzy sztuki.


Zenvo TSR-GT wyprzedany jeszcze przed oficjalną premierą

Wszystkie trzy egzemplarze modelu TSR-GT zostały już przydzielone i sprzedane kolekcjonerom hipersamochodów. Stworzony, aby osiągnąć wyższą prędkość maksymalną i generować bardziej proporcjonalną stabilność aerodynamiczną niż kiedykolwiek wcześniej, TSR-GT ma nowy styl oraz wzmocniono wydajność do mocy 1360 KM.

 

Zaprojektowany i skonstruowany w celu osiągnięcia większej prędkości maksymalnej dzięki zmniejszonemu oporowi powietrza, TSR-GT ma subtelną zmianę stylizacji nadwozia oraz całkowicie nowe ulepszenie mocy. Silnik wyposażony w nowy, opracowany przez nas zespół napędowy TS Power Pack zwiększa TSR-GT do 1360 KM (z 1177 KM standardowego TSR-S). W połączeniu z dłuższą przekładnią główną zamontowaną w opracowanej fabrycznie przekładni zębatej Zenvo ze śrubowym cięciem, ograniczona prędkość maksymalna do 424 km/h / 263 mph (wzrost z 325 km/h / 202 mph w TSR-S) jest osiągnięte.

 

Skupiając się na sile docisku i stabilności przy dużych prędkościach dzięki nowemu, wydłużonemu tylnemu spojlerowi, zespół projektantów Zenvo stworzył również nowy typ aerodynamicznej osłony tarczy koła, zaprojektowanej w celu zmniejszenia oporu powietrza i ułatwienia osiągnięcia ograniczonej prędkości maksymalnej 424 km/h / 263 mil/h możliwości TSR-GT. Wszystkie ulepszenia redukujące opór są wykonane z włókna węglowego pre-preg przez rzemieślników Zenvo w Danii.

 

Nowa aktualizacja TS Power Pack ulepsza oryginalny 5,8-litrowy silnik V8 z podwójnym doładowaniem. Wewnętrzny zespół budujący i rozwijający jednostkę napędową poprawił wydajność objętościową silnika poprzez ulepszoną komorę wlotową i kolektor wydechowy. Power Pack zawiera czujnik flex-fuel, co oznacza, że może być zasilany bardziej zrównoważonym paliwem E85 o wysokiej zawartości etanolu - oprócz innych łatwo dostępnych paliw z pomp - zapewniając długowieczność TSR-GT we współczesnym świecie.

 

Tymczasem wnętrze również uległo znaczącym zmianom w porównaniu z kokpitem TSR-S. Zastępując gołe włókno węglowe, skoncentrowaną na sporcie implementację, zespół projektowy Zenvo starannie wyselekcjonował zastosowanie wielu skórzanych aplikacji. Zastępując Alcantarę skórą na desce rozdzielczej, siedzeniach i kierownicy, nowy TSR-GT będzie również wyposażony w welurowe dywaniki podłogowe redukujące hałas ze skórzanymi krawędziami na górze panelu podłogowego z włókna węglowego.

 

Zenvo będzie ręcznie wytwarzać i produkować limitowaną serię TSR-GT w swojej duńskiej fabryce i będzie kontynuować produkcję limitowanej serii TSR-S dla odbiorców na całym świecie. Przedstawienie modelu TSR-GT jest zgodne z planami ekspansji Zenvo, w tym planowanym wprowadzeniem całkowicie nowego, od podstaw pojazdu w trzecim kwartale 2023 r.Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020
Wiadomości | 16.07.20

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020

Po prezentacji w lutym CUPRA Leon Competición przygotowuje się do wejścia na tor w ten weekend aby zadebiutować podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020, które rozpoczną się w dniach 17-19 lipca na torze Mugello.

Taycan Turbo Cross Turismo pomiędzy lodem a pustynią
Elektryczne | 10.06.21

Taycan Turbo Cross Turismo pomiędzy lodem a pustynią

Wow. Ekstremalnie wyjątkowe wideo, które pokazuje sportowy charakter Porsche podczas jazdy na nieutwardzonych drogach na pustyni i na lodzie.