Super Cars | 23.09.21

Pierwsze Bugatti Chiron Super Sport 300+ gotowe do premiery

Arcydzieło inżynierii, każdy w cenie netto od 3,5 miliona euro. które na nowo przepisuje zasady prędkości i aerodynamiki - najszybsze Bugatti, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Pierwszym samochodem produkcyjnym, który odkrył nowy wymiar osiągów na wprost, była rekordowa sensacja Bugatti; Chiron Super Sport 300+. Po zakończeniu szeroko zakrojonego dwuletniego programu testów i rozwoju, pierwszych osiem z zaledwie 30 ekskluzywnych pojazdów jest teraz gotowych do dostawy.

 

Kiedy Chiron Super Sport 300+ po raz pierwszy trafił na nagłówki gazet w 2019 roku, Bugatti ustanowił zupełnie nowy standard wydajności, przebijając się przez pozornie nie do pokonania barierę 300 mil na godzinę. Pokonanie progu z prędkością 304,773 mil na godzinę (490.484 km/h), ustanawiając nowy rekord świata. Wkrótce potem, z okazji 110. rocznicy francuskiej marki luksusowej, ogłoszono, że w Bugatti Atelier w Molsheim powstanie 30 egzemplarzy modelu Chiron Super Sport 300+.

 

„Chiron Super Sport 300+ na zawsze pozostanie kamieniem węgielnym znakomitej historii naszej marki, ponieważ podniósł osiągi motoryzacyjne do poziomów, które kiedyś uważano za nieosiągalne” – komentuje Christophe Piochon, dyrektor zarządzający ds. produkcji i logistyki.

 

„To najszybszy supersportowy samochód, jaki kiedykolwiek wyprodukował Bugatti, i jest prawdziwym świadectwem pasji inżynieryjnej, wiedzy technicznej i nieustannego dążenia do osiągnięcia osiągów, z którym nasza marka jest synonimem. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom pierwsze osiem jednostek tego rekordzistego pioniera, aby mogli doświadczyć czystego wrażenia prędkości za kierownicą”.

 

Odkrywanie niezbadanego terytorium z prędkością do 440 km/h wymaga ogromnej mocy. Z kolosalną mocą 1600 KM wyprodukowaną przez zmodyfikowaną wersję kultowego 8,0-litrowego silnika Bugatti W16, Chiron Super Sport 300+ przekracza moc Chirona o 100 KM.

Zwiększając osiągi do jeszcze większych wysokości, inżynierowie Bugatti opracowali nowy system zarządzania temperaturą dla silnika i skrzyni biegów supersportowego samochodu, zapewniając, że wszystkie pozostają chłodne, nawet podczas jazdy z maksymalną prędkością.

Udoskonalenia oprogramowania silnika, skrzyni biegów, układu napędowego i turbosprężarek są niezbędnymi dodatkami do Chiron Super Sport 300+, które przyczyniają się do ogólnych osiągów samochodu i kompetencji przy wysokich prędkościach.


Wizualnie i technicznie różni się od zwykłego modelu Chiron, zdolność Chiron Super Sport 300+ do osiągania prędkości jest zdefiniowana przez jego aerodynamicznie zoptymalizowane nadwozie, umożliwiające mu przechodzenie w powietrzu z pełną stabilnością powyżej 420 km/h. Przede wszystkim wydłużony tył tego supersportowego samochodu – wydłużający nadwozie o 25 centymetrów – pozwala na przepływ laminarny nad nadwoziem przez dłuższy czas, co znacznie zmniejsza aerodynamiczne przeciągnięcie o ponad 40 procent.

Kurtyny powietrzne zdobiące przednie narożniki supersportowego samochodu rozpraszają nadciśnienie powietrza w kierunku boków samochodu. Jednocześnie wyloty powietrza w nadkolach i za przednimi kołami odprowadzają nadciśnienie z każdego nadkola, zmniejszając opór, wytwarzając również niewielki udźwig ujemny.

 

Opływowe nadwozie Chiron Super Sport 300+ jest wykonane z odsłoniętego, kruczoczarnego włókna węglowego, uzupełnionego pasem wyścigowym Jet Orange biegnącym przez środek samochodu. Węgiel nadal przedostaje się do osłony silnika samochodu, a nawet do wycieraczki przedniej szyby.

 

Subtelne akcenty, w tym logo Bugatti „Macaron” wykonane z prawdziwego srebra i czarnej emalii, dodają poczucia ekskluzywności i rzadkości. Niezwykle lekkie i mocne felgi ze stopów magnezu są wykończone na zamówienie w kolorze „Nocturne”.

Wyprzedany Chiron Super Sport 300+ ograniczony do zaledwie 30 pojazdów jest produkowany w siedzibie Bugatti w Molsheim we Francji, każdy zaczyna się w cenie netto 3,5 miliona euro.Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie
Premiery | 01.02.22

Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie

Nowy DBX 707 to SUV jak żaden inny. Taki, który wynosi Astona Martina na szczyt segmentu. Unikalny silnik 4,0-litrowy V8 o mocy do 707 KM zwiastuje nową definicję osiągów i przyjemności z jazdy.

Światowa premiera nowego topowego modelu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE
Premiery | 22.04.24

Światowa premiera nowego topowego modelu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Na marginesie weekendu Formuły 1 w Szanghaju Mercedes-AMG zaprezentował nowy, topowy model swojej serii GT.

Mercedes-Benz Vision One-Eleven
Concept Cars | 16.06.23

Mercedes-Benz Vision One-Eleven

Mercedes-Benz Vision One-Eleven jest inspirowany tradycją legendarnych eksperymentalnych pojazdów C 111 z lat 60. i 70. XX wieku, na których testowano rewolucyjne silniki Wankla i turbodiesel.