Elektryczne | 09.06.20

Limitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback

Po ogromnym sukcesie limitowanej edycji nowej 500 ?la Prima? w wersji cabrio, która została zaprezentowana w marcu br. w Mediolanie, gama nowej 500 powiększa się o drugą ?Launch Edition? - nową 500 ?la Prima? w wersji hatchback. To umiejętne połączenie nowego ?elektrycznego i zrównoważonego ducha? trzeciej generacji 500 z niepowtarzalnym designem i dbałością o szczegóły charakterystycznymi dla kultowego modelu Fiata i wyróżniającymi najlepsze produkty ?Made in Italy?.

Dzięki bardziej miękkim i jeszcze bardziej zaokrąglonym niż w poprzedniej generacji liniom nadwozia, nowa 500 „la Prima” zachowuje słynny, zadziorny styl legendarnego „Cinquino" z 1957 roku, wyjątkowej ikony w światowym przemyśle motoryzacyjnym, wywołując uśmiech na twarzach ludzi przemierzających codziennie ulice miast, radzących sobie z coraz bardziej złożonym ruchem w mieście i nowymi ograniczeniami.

W czasach, kiedy oczekujemy, że mobilność będzie bardziej zrównoważona i autonomiczna, trzecia generacja Fiata 500 ponownie wysuwa się na pierwszy plan, oferując styl i przyjemność czerpaną z jazdy. Nie chodzi tu o zwykłą rewolucję, ale „reinkarnację ducha”, który inspiruje odnowę. Dla prawdziwej rewolucji zasady i przepisy to za mało, potrzeba czegoś kultowego i pięknego - nowego Fiata 500. Podobnie jak w okresie powojennym, kiedy pierwsza generacja Fiata 500 tchnęła życie w masową mobilność, tak samo teraz, nowa 500 wprowadza pozytywną energię i radość życia, oferując nowy wymiar i charakter elektrycznej mobilności miejskiej.

Charakterystyka nowej 500 „la Prima” hatchback.

Nowa 500 „la Prima” hatchback wyróżnia się ekskluzywnym, panoramicznym szklanym dachem, prawdziwym „oknem na niebo”, zalewającym światłem kabinę, poprawiając komfort jazdy i samopoczucie w podróży. Ponadto, tył samochodu zdobi nowy, bardziej zaakcentowany spojler poprawiający aerodynamikę. Nabywcy nowej 500 „la Prima” hatchback będą mieli do wyboru trzy kolory nadwozia inspirowane naturą i jej żywiołami: Zielony Ocean (perłowy), który reprezentuje morze, Szary Mineral (metalizowany), który przypomina kolory ziemi i Niebieski Celestial (trójwarstwowy), jako ukłon w stronę nieba. Całość wzbogacają reflektory full LED, 17” obręcze kół o diamentowym szlifie, chromowane wstawki oraz tapicerka foteli i wykończenie deski rozdzielczej ze skóry ekologicznej.

Design nowej 500 „la Prima" hatchback.

Niepowtarzalny kształt samochodu wyróżnia się profilem dachu łączącym się z charakterystycznym nachyleniem tylnej linii nadwozia. Przestronna bryła, od zawsze charakteryzująca kultowy model, ewoluowała w trzeciej generacji, wraz z dodaniem bardziej zaakcentowanego spojlera. Został on specjalnie ulepszony w celu poprawy wydajności aerodynamicznej i zasięgu, nadaje modelowi bardziej dynamiczny wygląd, który od razu przyciąga wzrok.

Bardziej zaokrąglona linia pokrywy bagażnika, nadaje nadwoziu większej przestronności. Jego nowy sylwetka sprawia, że samochód jest jeszcze bardziej elegancki. Powyżej tablicy rejestracyjnej znajduje się charakterystyczna, prosta, chromowana listwa. Powyżej umieszczono nowe, nadające prestiżowy wygląd logo FIAT. Wreszcie, symbole i linie poziome na pokrywie bagażnika łączą się z reflektorami, jeszcze bardziej podkreślając szerokość samochodu.

Bogata zawartość: najlepszy możliwy zasięg, ładowanie i komfort jazdy.

Zasięg i czas ładowania to dwa kluczowe dla Klientów elementy. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają nowej 500 zasięg do 320 km według cyklu WLTP. Aby zoptymalizować czas ładowania, nowa 500 jest wyposażona w szybką ładowarkę (fast charger) o mocy 85 kW, która w bardzo krótkim czasie ładuje akumulator. Przykładowo, potrzeba zaledwie 5 minut, by zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, czyli więcej niż to potrzebne do przeciętnego codziennego użytkowania samochodu. Dzięki szybkiej ładowarce można również naładować akumulator do 80% w zaledwie 35 minut. Gniazdo „Combo 2” umieszczone z tyłu po prawej stronie samochodu, umożliwia ładowanie zarówno prądem zmiennym, jak i stałym. Jest to ”inteligentne” gniazdo z możliwością planowania ładowania i dostarczające informacji na temat poziomu naładowania samochodu.SKODA ENYAQ iV wyczekiwana premiera pierwszego września
Elektryczne | 22.07.20

SKODA ENYAQ iV wyczekiwana premiera pierwszego września

Światowa premiera elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV odbędzie się 1. września w Pradze

Rolls-Royce z kolekcji Phantom Tempus
Super Cars | 23.02.21

Rolls-Royce z kolekcji Phantom Tempus

Produkcja ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy, wszystkie już przydzielone klientom na całym świecie.

Volkswagen zmiana nazwę w USA
Wiadomości | 30.03.21

Volkswagen zmiana nazwę w USA

Dzisiaj Volkswagen Group of America ujawnia oficjalną zmianę nazwy swojej amerykańskiej marki z Volkswagen of America na Voltswagen of America.