Elektryczne | 19.10.21

ZEEKR najbardziej oczekiwany pojazd elektryczny roku

Pierwszy gotowy model ZEEKR 001 zjechał dzisiaj z linii produkcyjnej najbardziej zaawansowanej fabryki pojazdów na świecie, zbudowana w Ningbo w Chinach.

Inteligentna Fabryka ZEEKR to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów do produkcji pojazdów, które do tej pory powstały dzięki systemowi 5G+, który pozwala na sprawne i przejrzyste zarządzanie produkcją.

 

Obszary takie jak sekcja spawalnicza są w pełni zautomatyzowane, a ponad 300 robotów wykonuje pracę przy ograniczonej interwencji człowieka, dzięki fabryce wykorzystującej inteligentny system internetowy klasy przemysłowej 5G+, który umożliwia planowanie, śledzenie i kontrolę produkcji w sposób w pełni przejrzysty.

 

Ponadto proces produkcji ZEEKR pozwala na ciągłą samooptymalizację, zapewniając jakość każdego produktu ZEEKR. Na przykład; spawalnicza linia produkcyjna przyjmuje systemy monitorowania, takie jak wizualne wskazówki dotyczące nakładania kleju, pomiar online i samokontrola ultradźwiękowa, oraz wykorzystuje inteligentną samoadaptację do sterowania spawaniem w celu ciągłego doskonalenia procesu spawania.

 

Od premiery ZEEKR 001 w kwietniu 2021 r. ZEEKR nieustannie słucha opinii użytkowników, którzy widzieli i testowali 001 w centrach doświadczalnych lub brali udział w rzeczywistych testach na drogach miejskich, a nawet w górach i na pustyniach.

W rezultacie produkcyjny ZEEKR 001 został zaktualizowany w kilku obszarach, aby odzwierciedlić sugestie zgłoszone przez użytkowników końcowych. ZEEKR pracuje również nad pierwszymi aktualizacjami Over The Air, aby jeszcze bardziej ulepszyć system wspomaganego napędu ZEEKR (ZAD), aby zapewnić użytkownikom najlepszą mobilność nawet po pierwszych dostawach. Samochód będzie aktualizowany, aby dostosować się do najnowszych technologii oprogramowania. To inteligentny pojazd w swojej prawdziwej formie.

 

ZEEKR 001 został po raz pierwszy zaprezentowany w kwietniu 2021 r. przed Targami Samochodowymi w Szanghaju. Oparty na Zrównoważonej Architekturze Elektrycznej Grupy Geely Holding (SEA), pojazd jest w stanie wytworzyć moc 400 kW przy maksymalnym momencie obrotowym 768 Nm dzięki systemowi z dwoma silnikami, który rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i od 100 do 0 km/h w zaledwie 34,5 metra.

100kWh Z-Battery jest w stanie naładować od 10% do 80% w ciągu 30 minut.

 

Oczekuje się, że pierwsze dostawy ZEEKR 001 odbędą się 23 października 2021 r. w Inteligentnej Fabryce ZEEKR oraz poprzez Centra Doświadczenia ZEEKR i przestrzenie ZEEKR w całych Chinach. Do 2021 r. ZEEKR otworzy dwa centra doświadczeń w Hangzhou i Szanghaju. Hangzhou i Tianjin ZEEKR Space zostały otwarte w zeszłym miesiącu, a 10 kolejnych pojawi się online w ciągu kilku tygodni.Zupełnie nowe BMW M3 G80
Wiadomości | 26.06.20

Zupełnie nowe BMW M3 G80

BMW M3 wchodzi w szóstą generacje modelu w 2020 roku. Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego BMW M3 G80 zapewniają wyjątkowy wgląd w rozwój sedana o wysokich osiągach na najtrudniejszym torze testowym na świecie - Nordschleife na torze Nuerburgring. Wideo relacja

Światowa premiera nowej Klasy S Mercedes-Maybach
Premiery | 25.11.20

Światowa premiera nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Luksusowy model, który od wprowadzenia na rynek w 2015 roku na całym świecie dostarczono w około 60 000 egzemplarzy.

Podrasuj swojego w pełni elektrycznego Polestar 2
Tuning | 25.06.20

Podrasuj swojego w pełni elektrycznego Polestar 2

Opcjonalny pakiet Performance dla Polestar 2 obejmuje czterotłokowy układ hamulcowy Brembo o podwyższonej zdolności hamowania i zoptymalizowanej regeneracji energii dla elektrycznego układu napędowego, regulowane amortyzatory z podwójnym przepływem Öhlins, z 22 dostępnymi ustawieniami dla preferencji kierowcy, 20-calowe lekkie kute felgi aluminiowe, zmniejszające masę nieresorowaną o 3,3 funta. każdy, a także kołpaki zaworów i pasy bezpieczeństwa.