Elektryczne | 19.10.21

ZEEKR najbardziej oczekiwany pojazd elektryczny roku

Pierwszy gotowy model ZEEKR 001 zjechał dzisiaj z linii produkcyjnej najbardziej zaawansowanej fabryki pojazdów na świecie, zbudowana w Ningbo w Chinach.

Inteligentna Fabryka ZEEKR to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów do produkcji pojazdów, które do tej pory powstały dzięki systemowi 5G+, który pozwala na sprawne i przejrzyste zarządzanie produkcją.

 

Obszary takie jak sekcja spawalnicza są w pełni zautomatyzowane, a ponad 300 robotów wykonuje pracę przy ograniczonej interwencji człowieka, dzięki fabryce wykorzystującej inteligentny system internetowy klasy przemysłowej 5G+, który umożliwia planowanie, śledzenie i kontrolę produkcji w sposób w pełni przejrzysty.

 

Ponadto proces produkcji ZEEKR pozwala na ciągłą samooptymalizację, zapewniając jakość każdego produktu ZEEKR. Na przykład; spawalnicza linia produkcyjna przyjmuje systemy monitorowania, takie jak wizualne wskazówki dotyczące nakładania kleju, pomiar online i samokontrola ultradźwiękowa, oraz wykorzystuje inteligentną samoadaptację do sterowania spawaniem w celu ciągłego doskonalenia procesu spawania.

 

Od premiery ZEEKR 001 w kwietniu 2021 r. ZEEKR nieustannie słucha opinii użytkowników, którzy widzieli i testowali 001 w centrach doświadczalnych lub brali udział w rzeczywistych testach na drogach miejskich, a nawet w górach i na pustyniach.

W rezultacie produkcyjny ZEEKR 001 został zaktualizowany w kilku obszarach, aby odzwierciedlić sugestie zgłoszone przez użytkowników końcowych. ZEEKR pracuje również nad pierwszymi aktualizacjami Over The Air, aby jeszcze bardziej ulepszyć system wspomaganego napędu ZEEKR (ZAD), aby zapewnić użytkownikom najlepszą mobilność nawet po pierwszych dostawach. Samochód będzie aktualizowany, aby dostosować się do najnowszych technologii oprogramowania. To inteligentny pojazd w swojej prawdziwej formie.

 

ZEEKR 001 został po raz pierwszy zaprezentowany w kwietniu 2021 r. przed Targami Samochodowymi w Szanghaju. Oparty na Zrównoważonej Architekturze Elektrycznej Grupy Geely Holding (SEA), pojazd jest w stanie wytworzyć moc 400 kW przy maksymalnym momencie obrotowym 768 Nm dzięki systemowi z dwoma silnikami, który rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i od 100 do 0 km/h w zaledwie 34,5 metra.

100kWh Z-Battery jest w stanie naładować od 10% do 80% w ciągu 30 minut.

 

Oczekuje się, że pierwsze dostawy ZEEKR 001 odbędą się 23 października 2021 r. w Inteligentnej Fabryce ZEEKR oraz poprzez Centra Doświadczenia ZEEKR i przestrzenie ZEEKR w całych Chinach. Do 2021 r. ZEEKR otworzy dwa centra doświadczeń w Hangzhou i Szanghaju. Hangzhou i Tianjin ZEEKR Space zostały otwarte w zeszłym miesiącu, a 10 kolejnych pojawi się online w ciągu kilku tygodni.Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E
MotorSport | 22.02.21

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E

Jaguar Racing powraca do elektrycznych wyścigów ulicznych w piątym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E. ABB FIA

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5
Wiadomości | 29.06.20

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5

Audi Q5 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w segmencie średniej klasy premium na rynkach europejskich. A teraz Audi uczyniło go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Infiniti przedstawia model QX60 Monograph projekt 3-rzędowego SUV-a nowej generacji
Wiadomości | 28.09.20

Infiniti przedstawia model QX60 Monograph projekt 3-rzędowego SUV-a nowej generacji

Pokazany INFINITI QX60 Monograph jest zapowiedzią bardziej ekskluzywnego i imponującego projektu popularnego, rodzinnego SUV-a tej luksusowej marki. QX60 nowej generacji ma zostać zaprezentowany w 2021 roku.